Skip to content

Může být tajemný objekt UFO z doby ledové?

Mohli mimozemšťané v dávné minulosti navštívit Zemi? A pokud ano, zanechali po své návštěvě nějaké stopy či důkazy? Objekt nalezený v Estonsku by podobným důkazem mohl být!

Dům na Talinnské adrese Hobekuuse 34, kde byl při kopání studny objeven objekt ze zvláštního kovu. Foto: m.rus.delfi.ee

Mnoho starých příběhů hovoří o tom, že Zemi kdysi navštívili „bohové z nebes“, kteří se s tehdejšími lidmi podělili o své znalosti. Šlo o mimozemšťany? Podobné spekulace vědci označují za zcela nepřijatelné a jen málo podložené.

Jenže na jaře roku 1984 má dojít v estonském Tallinnu na pozemku automechanika a zámečníka Virgo Mitta v ulici Hobekuuse 34 k odhalení neuvěřitelně starého UFO…

ŠOKOVANÍ VĚDCI

Příběh záhadami opředeného „objektu M“ (takto byl předmět označen vyšetřovací komisí vedenou ing. Stoljarovem) se začíná psát ve chvíli, kdy se úřady rozhodnou v Estonsku rozšířit řečiště jednoho místního potoka.

„V hloubce 6,5–7,5 metru se vrták zlomil. Dělníci se domnívali, že v zemi leží nějaký tvrdý předmět. Později se ukázalo, že měli pravdu. Šlo o tvrdý předmět, který znemožnil další práci. S pomocí diamantového klínu se dělníkům podařilo odštípnout z podivného předmětu malý vzorek,“ uvádí v knize Historia Mystica německý záhadolog Lars A. Fischinger (*1974). Vzorek byl následně analyzován v několika výzkumných ústavech. Vyšlo najevo, že je to slitina podivuhodně odolná vůči kyselinám a vysokým teplotám. Kdo ji vyrobil?

Povoláním automechanik Virgo Mitta si několik vzorků podivného kovu ponechal a poslal je na rozbor. Foto: earth-chronicles.com
NEZNÁMÝ PŮVOD

Podle útržkovitých zpráv leží tajemný objekt v sedmimetrové hloubce pod ulicí. Tělo předmětu má mít průměr 15 až 20 metrů, je kruhového tvaru, uprostřed je 3 až 4 silné a v zemi leží severozápadním směrem.

Objekt je pohřben v moréně (kamenný val vzniklý ledovcovou činností – pozn. red.), takže je prý prakticky nemožné zjistit geofyzikálními metodami jeho původ. Morény jsou totiž tvořeny převážně ze špatně vytříděného materiálu na okraji ledovců, ze směsi od velkých balvanů až po malé jílové části.

Jsou častým důkazem minulého zalednění oblasti, z jejichž přítomnosti se dá zpětně dohledat, kam až sahalo zalednění v dobách ledových. Vyplývá z toho, že „objekt M“ je starý tisíce let?

O nálezu psaly i estonské noviny, objevil se v nich také nákres odhadující tvar objektu pod zemí. Na délku měl mít 20 metrů. Foto: m.rus.delfi.ee
MOŽNÉ VYSVĚTLENÍ?

„V Tallinnu je moréna již stabilní, což znamená, že objekt sem musel být dopraven současně s pohybem ledovců v poslední době ledové. Od té doby uplynulo více než 10 tisíc let,“ poznamenává Fischinger.

Podle něj bychom těžko hledali někoho, kdo by v té době byl schopen vyrobit objekt z doposud neznámé slitiny, a není také jasné, k čemu by takový objekt sloužil člověku na tehdejší kulturní a technické úrovni.

Jak to všechno vysvětlit? Podle jedné teorie je „objekt M“ skutečně mimozemským talířem. „Minimálně havarovanou kosmickou loď hodně připomíná,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český záhadolog Libor Čermák (*1978). Jiná verze hovoří o tom, že jde o předmět vyrobený lidmi z bájné Atlantidy. Nic ale není jisté. Jak již bylo řečeno výše, na veřejnost se totiž o objevu dostaly jen velice útržkovité zprávy.

Autor článku: Jan Chalupa

Foto: buecherwurm.org, earth-chronicles.com, m.rus.delfi.ee,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články