21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Paranormální jevy
Co se děje posmrtně s Johnem Lennonem
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 15.8.2019
5.0tis
132
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Odkaz slavného „beatlesáka“ žije dodnes. Stejně tak se tu možná zdržuje i jeho duch. Alespoň o tom hovoří členové legendární kapely, kteří prý jeho přítomnost několikrát pocítili.

Když se 8. prosince 1980 v pozdních večerních hodinách chodbou budovy Dakota Apartments v New York rozezní série výstřelů a k zemi se sesune zakrvácený zpěvák a skladatel John Lennon (1940–1980), začnou krvácet i srdce těch, pro které hudba něco znamenala.

Fanoušci ze všech koutů Země truchlí nad ztrátou bývalého člena milované britské skupiny The Beatles, která ovládala žebříčky a přepisovala dějiny hudby 20. století. Atentát na Lennona intenzivně prožíval celý svět.

Rádia a televize se v následujících dnech nevěnují ničemu jinému. Před domem zpěváka se scházejí davy fanoušků, kteří se svíčkou v ruce zpívají písně z dob jeho působení v kapele The Beatles i z jeho sólové kariéry.

Nikdo nechce uvěřit, že jedna z žijících legend, už ve skutečnosti nežije. Mnozí by si přáli, aby mezi nimi Lennon stále byl. Mohly to být právě tyto myšlenky a neuvěřitelně silné přání davů, co nedovolilo duši zpěváka odejít?

Smrt Johna Lennona byla pro svět šokem.

JSEM S TEBOU

O tom, že se duch zpěváka stále zdržuje v místech, která měl rád či v blízkosti osob, které pro něj něco znamenaly, se pozůstalí přesvědčí zanedlouho po jeho smrti. Ještě za svého života své první manželce Cynthii Lennon (1939–2015) zpěvák slibuje, že pokud zemře dřív než ona, dá jí z druhého břehu znamení.

Doslova prohlašuje, že pošle „okřídlené znamení“. To se prý stalo v roce 1986, kdy žena za krbem našla mrtvou kafku zabalenou do novin z roku 1956, což byl rok pro Lennona naprosto zlomový. Dostal od matky svou první kytaru, přišel o matku při nehodě a založil kapelu, z níž později vznikají The Beatles.

Jeho duch byl spatřen také při několika příležitostech v bytovém domě Dakota, kde žil a zemřel. Zjevil se prý i své druhé ženě Yoko Ono (*1933). Ta ho viděla sedět u bílého klavíru. Otočil se k ní a řekl:

„Neboj se. Jsem stále s tebou.“ Vůbec nejvýraznější zážitky s duchem Lennona ovšem mají zbývající členové The Beatles, které prý opakovaně navštívil v nahrávacím studiu! Vracel se snad k lidem, na kterých mu záleželo?

Vídali členové kapely zesnulého Lennona i po smrti?

MUSEL TO BÝT JOHN

Zpěvák Paul McCartney (*1942) popsal tři hned setkání s Lennonovým duchem. V roce 1995, kdy on a další členové slavné kapely George Harrison (1943–2001) a Ringo Starr (*1940) nahrávali Lennonovu píseň Free As A Bird.

McCartney během nahrávání uvedl, že cítí, jako by byl Lennon ve studiu s nimi. Jak se ukázalo, bylo to víc než jen pocit. „Ve studiu se stala spousta zvláštních jevů – zvuky, které by tam neměly být, a vybavení, se kterým se děla celá řada podivných věcí,“ prohlašuje McCartney.

Nevysvětlitelné jevy začali „Beatlesáci“ považovat za projevy Lennonova ducha. Druhé setkání se odehrává při focení ke zmíněnému singlu. Ke skupině se tedy připojil bílý páv a McCartney byl přesvědčen, že i to byl Lennon.

A poslední, možná snad nejpodivnější zážitek, skupina prožívá, když si jedné noci ve studiu pouští už hotovou nahrávku. Na jejím konci se prý ozve zvláštní změť zvuků, mezi nimiž zazní i zřetelné „Jooohn Lennnnon“.

Paul, George i Ringo tehdy věří, že jim takto John posílá svůj souhlas. Ozval se ze záhrobí svým kolegům, aby posvětil jejich nahrávku vlastní písně?

Paul McCartney uvedl, že při nahrávání písně zažili ve studiu mnoho zvláštních jevů.
Foto: www.biography.com, www.thebeatles.com, www.johnlennon.com, www.mirror.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 19.5.2022 735
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 2.2tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Strach a zděšení zažívá v roce 2011 rodina Britky Lisy Manning. Podivné jevy v domě nejprve hlásí její dvě malé děti Ellie (11 let) a Jaydon (6 let). Děsí je nevysvětlitelné zvuky a samovolný pohyb předmětů.     Matka tomu však nevěnuje pozornost. Dětská fantazie je přece tak veliká! Jenže v tomto případě to neplatí. […]
od Lucie Kubešová 14.5.2022 1.5tis
Lesní porosty jsou zdrojem odpočinku, načerpání sil a pohody. Proto jsou lidmi tak oblíbené. Ale jsou oblasti, kdy se les může tvářit také nepřátelsky. Vzpomeňme známý a obávaný Branišovský les u Českých Budějovic, který je opředený celou řadou děsivých pověstí. V cizině mezi ty obávané lesy patří také rumunský, zvaný Hoia – Baciu. LES HOIA […]