Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Co se děje posmrtně s Johnem Lennonem

Odkaz slavného „beatlesáka“ žije dodnes. Stejně tak se tu možná zdržuje i jeho duch. Alespoň o tom hovoří členové legendární kapely, kteří prý jeho přítomnost několikrát pocítili.

Když se 8. prosince 1980 v pozdních večerních hodinách chodbou budovy Dakota Apartments v New York rozezní série výstřelů a k zemi se sesune zakrvácený zpěvák a skladatel John Lennon (1940–1980), začnou krvácet i srdce těch, pro které hudba něco znamenala.

Fanoušci ze všech koutů Země truchlí nad ztrátou bývalého člena milované britské skupiny The Beatles, která ovládala žebříčky a přepisovala dějiny hudby 20. století. Atentát na Lennona intenzivně prožíval celý svět.

Rádia a televize se v následujících dnech nevěnují ničemu jinému. Před domem zpěváka se scházejí davy fanoušků, kteří se svíčkou v ruce zpívají písně z dob jeho působení v kapele The Beatles i z jeho sólové kariéry.

Nikdo nechce uvěřit, že jedna z žijících legend, už ve skutečnosti nežije. Mnozí by si přáli, aby mezi nimi Lennon stále byl. Mohly to být právě tyto myšlenky a neuvěřitelně silné přání davů, co nedovolilo duši zpěváka odejít?

Smrt Johna Lennona byla pro svět šokem.
JSEM S TEBOU

O tom, že se duch zpěváka stále zdržuje v místech, která měl rád či v blízkosti osob, které pro něj něco znamenaly, se pozůstalí přesvědčí zanedlouho po jeho smrti. Ještě za svého života své první manželce Cynthii Lennon (1939–2015) zpěvák slibuje, že pokud zemře dřív než ona, dá jí z druhého břehu znamení.

Doslova prohlašuje, že pošle „okřídlené znamení“. To se prý stalo v roce 1986, kdy žena za krbem našla mrtvou kafku zabalenou do novin z roku 1956, což byl rok pro Lennona naprosto zlomový. Dostal od matky svou první kytaru, přišel o matku při nehodě a založil kapelu, z níž později vznikají The Beatles.

Jeho duch byl spatřen také při několika příležitostech v bytovém domě Dakota, kde žil a zemřel. Zjevil se prý i své druhé ženě Yoko Ono (*1933). Ta ho viděla sedět u bílého klavíru. Otočil se k ní a řekl: „Neboj se. Jsem stále s tebou.“ Vůbec nejvýraznější zážitky s duchem Lennona ovšem mají zbývající členové The Beatles, které prý opakovaně navštívil v nahrávacím studiu! Vracel se snad k lidem, na kterých mu záleželo?

Vídali členové kapely zesnulého Lennona i po smrti?
MUSEL TO BÝT JOHN

Zpěvák Paul McCartney (*1942) popsal tři hned setkání s Lennonovým duchem. V roce 1995, kdy on a další členové slavné kapely George Harrison (1943–2001) a Ringo Starr (*1940) nahrávali Lennonovu píseň Free As A Bird.

McCartney během nahrávání uvedl, že cítí, jako by byl Lennon ve studiu s nimi. Jak se ukázalo, bylo to víc než jen pocit. „Ve studiu se stala spousta zvláštních jevů – zvuky, které by tam neměly být, a vybavení, se kterým se děla celá řada podivných věcí,“ prohlašuje McCartney. Nevysvětlitelné jevy začali „Beatlesáci“ považovat za projevy Lennonova ducha. Druhé setkání se odehrává při focení ke zmíněnému singlu. Ke skupině se tedy připojil bílý páv a McCartney byl přesvědčen, že i to byl Lennon.

A poslední, možná snad nejpodivnější zážitek, skupina prožívá, když si jedné noci ve studiu pouští už hotovou nahrávku. Na jejím konci se prý ozve zvláštní změť zvuků, mezi nimiž zazní i zřetelné „Jooohn Lennnnon“. Paul, George i Ringo tehdy věří, že jim takto John posílá svůj souhlas. Ozval se ze záhrobí svým kolegům, aby posvětil jejich nahrávku vlastní písně?

Paul McCartney uvedl, že při nahrávání písně zažili ve studiu mnoho zvláštních jevů.

Foto: www.biography.com, www.thebeatles.com, www.johnlennon.com, www.mirror.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Nový objev přepisuje učebnice! V době bronzové vládly i ženy!
epochaplus.cz

Nový objev přepisuje učebnice!...

Nečekaný objev vyvrací dosud favorizovanou...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Chybělo mu prý zázemí
skutecnepribehy.cz

Chybělo mu prý zázemí

Bývá bohužel celkem běžné, že si ženatý...
Návrat běžného nachlazení
21stoleti.cz

Návrat běžného nachlazení

S příchodem podzimního počasí se očekává také návrat běžných...
Začínal Michelangelo jako padělatel umění?
epochaplus.cz

Začínal Michelangelo jako...

„Je přes tisíc let stará, až z antických dob,“...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...