3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Nejděsivější obchodní domy světa
Nejděsivější obchodní domy světa
od 31.10.2022
2.9tis
Obchodní dům Kroger. FOTO: Smarty9108 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
301
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Obchody a obchodní domy jsou místem, kde se protínají osudy nesčetně lidských životů. Někteří jedinci zde dojdou naplnění svých tužeb a odchází spokojeni s nákupem, jiní už se odtud domů třeba nikdy nevrátí… 

Obchodní dům Kroger. FOTO: Smarty9108 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Obchodní dům Dimond. FOTO: RadioKAOS / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Ve městě Atlanta v americkém státě Georgia stojí obchodní centrum Kroger, které se nechvalně proslulým stává až v posledních dvou dekádách. Nikdo mu neřekne jinak než „Vražedný Kroger“. V roce 1991 tu na parkovišti zastřelí pětadvacetiletou Cynthii Prioleau.

reklama

Tehdy noviny používají ještě mírnější přízvisko „Strašidelný Kroger,“ případ mimochodem zůstává dodnes nevyřešen. Z toho samého parkoviště se roku 2002 šíří odpudivý zápach. Ukáže se, že v kufru jednoho z aut leží už dlouho rozkládající se mrtvola.

Rok 2012, je zde zavražděn dvacetiletý vysokoškolák Lee Lowery. A temnou bilanci završuje rok 2015, kdy opět na parkoviště před Krogerem střelí do hrudi Joshuu R. Richeyho, otce čtyř dětí.

Řada návštěvníků i zaměstnanců tvrdí, že to místo má přímou špatnou energii, cítí ve vzduchu hněv a nenávist. Může hrát roli historie bohatá na ty nejhorší zločiny?

V říjnu 2016 je původní Kroger srovnán se zemí, lidé zde v tichosti zapalují svíčky a přichází se rozloučit se zesnulými. Nová budova už má prý úplně jinou, pozitivní atmosféru. Je to i díky skutečnosti, že oběti místních vražd ví, že se na ně nezapomnělo?

Obchodní dům Dimond. FOTO: RadioKAOS / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Obchodní dům Dimond. FOTO: RadioKAOS / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Obchodní dům Dimond

Splněný sen obyvatel severoamerické mrazivé Aljašky. Dimond hostí přes 200 obchodů naskládaných ve čtyřech patrech a pyšní se i kluzištěm pro bruslaře.

reklama

Jenže hluboko pod tím vším údajně spočívají ostatky původních indiánských obyvatel, které stavaři při budování obchodního domu ignorovali. Bloumají proto neklidné duše indiánů Dimondem dodnes?

Říká se, že se tu občas vzduchem nesou zvuky domorodých fléten a bubínků, vídají zde průhledné postavy v indiánském oblečení a dokonce prý i vlky! Někdy ale nezůstává jen u zjevení, hlavně třetí patro je považováno za místo, kde můžete narazit na opravdové zlo.

Lidé v něm pozorují černé stíny klouzající po stěnách, cítí náhlý, neovladatelný strach a slýchají podivné syčení přímo u uší. Zaměstnankyně Sophie na Facebooku popisuje, jak jednou v 11 hodin večer slyšela na starých toaletách pláč, i když tam nikdo nebyl.

A o chvíli později se na chodbě samo zapnulo a rozsvítilo hrací autíčko pro děti, což Sophii definitivně přimělo k tomu, aby vzala nohy na ramena.

reklama

Záhadou zůstávají také kulovitá světla, která se podařilo vyfotit v kinosále Dimondu a nouze není ani o tragédie z minulosti. V roce 1991 po úniku chladiva umírá mladý správce kluziště, roku 2010 končí hádka dvou mužů výstřelem z pistole a smrtí. Přispívají i tyto události ke zdejším paranormálním jevům?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz