8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Zázraky svatého Antonína: Teleportoval se k soudu a donutil mrtvého mluvit
Zázraky svatého Antonína: Teleportoval se k soudu a donutil mrtvého mluvit
od 31.10.2022
2.6tis
Ke světci prý promluvil sám Bůh, aby ho vyrozuměl o potížích otce, Francisco de Herrera starší / Creative Commons / Volné dílo
269
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Když je Antonínův otec nespravedlivě obviněn z vraždy, spojí se božské síly, aby sérií zázraků dostaly portugalského světce ze vzdáleného kláštera do soudní síně. Za jeho přítomnosti pak oběť ožívá a šokovaným svědkům řekne pravdu o vlastní smrti.

Během chvíle se přenesl do Lisabonu, aby do soudní síně přinesl spravedlnost, foto Pixabay Ke světci prý promluvil sám Bůh, aby ho vyrozuměl o potížích otce, Francisco de Herrera starší / Creative Commons / Volné dílo Svatý Antonín se usadil v Padově, foto Ambrosius Benson / Creative Commons / Volné dílo

Svatý Antonín z Padovy (1195–1231) se narodil v portugalském Lisabonu, ale brzy odcestoval do Itálie, kde kázal hlavně kolem města Padova. Do svého rodného města se však při několika příležitostech vrátil.

reklama

Jednou z těchto příležitostí bylo vykonání zázraku ve prospěch svého otce, který byl nespravedlivě obviněn z vraždy.

Strážci zákona i soudci mají poměrně rychle jasno o tom, kdo je vrahem mladíka, jehož bezvládné tělo bylo nalezeno v zahradě Antonínova otce. Vrahem je pochopitelně zahradník a majitel pozemku v jedné osobně. Za vraždu je Antonínův otec okamžitě odsouzen.

Avšak nespravedlivě, neboť vrahem byl jiný mladík, který se s obětí vzájemně nenáviděl a tělo do zahrady Antonínova otce záměrně nastražil.

Svatý Antonín se usadil v Padově, foto Ambrosius Benson / Creative Commons / Volné dílo
Svatý Antonín se usadil v Padově, foto Ambrosius Benson / Creative Commons / Volné dílo

2000 KILOMETRŮ BĚHEM VTEŘINY

Když se schylovalo k nejhoršímu, promluvil prý k Antonínovi sám Bůh, aby ho se situací otce obeznámil. Světec je pochopitelně touto zprávou rozrušen a chce se ihned vydat do Lisabonu, aby otci pomohl.

reklama

Jenže v klášteře dostane povolení odejít pouze na jednu noc, což rozhodně nestačí k tomu, aby se včas dostal z Padovy do Lisabonu a zpět. Vždyť města jsou od sebe vzdálená téměř 2000 kilometrů! Antonínovi naštěstí pomůže zázrak. Božím zásahem je do rodného města přenesen téměř okamžitě.

PŘIKÁZAL MRTVÉMU MLUVIT

Díky tomu se dostává do soudní síně, kde nařídí, aby bylo předloženo tělo zavražděného muže.

Antonín k mrtvému následně přistoupí a pevným hlasem mu přikáže, aby prozradil, kdo ho zabil. K úžasu všech se mrtvola posadila, jasně uvedla jméno svého skutečného vraha a dosvědčila nevinnost Antonínova otce, který byl okamžitě propuštěn.

reklama

Oběti světec nakonec udělí rozhřešení, načež se zavražděný vrátí do světa mrtvých. Druhý den je Antonín zpátky v Padově, neboť dostal povolení odejít jen na jednu noc.

Během chvíle se přenesl do Lisabonu, aby do soudní síně přinesl spravedlnost, foto Pixabay
Během chvíle se přenesl do Lisabonu, aby do soudní síně přinesl spravedlnost, foto Pixabay
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 804
Ve vykopaných jámách se mísí kosti pobitých lidí a dobytka. Jiný hrob obsahuje kamennou schránku s lidskou lebkou. Co přesně se tu před 5000 lety odehrálo, není známo.   Někteří psychotronici ale věří, že v místě zůstal jakýsi temný energetický náboj, který je možná zodpovědný za časté smrtelné dopravní nehody, k nimiž v místech svatyně dochází.
od 7.12.2022 1.3tis
S nevěřícným údivem hledí obyvatelé Jeruzaléma za hradby. Namísto hrůzu nahánějící armády, která zde tábořila dlouhé měsíce, totiž před branami vidí tisíce mrtvol. „To anděl smrti vstal a rozepjal svá křídla,“ veršuje anglický básník lord Gordon Byron. Podle legendy měl město spasit okřídlený démon. Nezachránilo ho ale něco úplně jiného? Před judského krále Ezechiáše (asi 741–687 př. n. l.) pře
od 4.12.2022 2.5tis
Ve scénáři většiny čarodějnických procesů nechyběl jeden podstatný bod. Byla jím údajná čarodějnická shromáždění – sabaty konaná na nějakém odlehlém místě. Účastnit se jich měly ženy vedené ďáblem. Dost možná, že za všechno mohla tajemná slovanská bohyně Mokoša! Mokoša je ve slovanské mytologii chápána jako bohyně matka. Její gesce však zatím není
od 1.12.2022 1.8tis
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 3.1tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck