8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Proměnil se v Thajsku duch vdovy v sériového zabijáka?
Proměnil se v Thajsku duch vdovy v sériového zabijáka?
od 31.10.2022
3.6tis
Zabíjel v Thajsku duch vdovy? FOTO: Unsplash
366
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Nezasvěcený cestovatel by si při průchodu thajskou vesnicí Ban Tha Luang mohl pomyslet, že tu asi perou prádlo všichni ve stejný den a čas. Před každým obydlím by si totiž všiml pověšeným červených triček.

Jejich skutečný význam má ale k domácím pracím pořádně daleko… Mají zařídit, aby se zde počet mrtvých zastavil na číslovce 13!

Zabíjel v Thajsku duch vdovy? FOTO: Unsplash Thajsko. FOTO: Unsplash

Ban Tha Luang leží na severovýchodě Thajska. Jindy je poklidnou součástí oblasti pyšnící se některými z nejkrásnějších přírodních parků v zemi, jenže poslední dobou se potýká se záhadnými úmrtími, které místním přidělávají vrásky.

reklama

Od listopadu 2019 do ledna 2020 tu postupně skoná celkem 13 mužů. Vždy jde o zcela zdravé jedince, kteří jako kdyby byli náhle něčím zasaženi a brzy na to zemřeli. Věk zesnulých se pohybuje v rozmezí 17–60 let.

Tou nejstarší obětí (a v době uzávěrky čísla také poslední známou – pozn. red.) byl šedesátiletý Boon-uan Baebphimai, dle slov jeho přátel zdravý a odolný chlap. Našli ho ležet na cestě a nedlouho poté jeho srdce dotlouklo.

Stal se, stejně jako dvanáctka předchozích, terčem neznámého viru? Nevíme, za to známe vysvětlení vesničanů. Podle nich je na vině zlá Phee Mae Mai, duch vdovy, která se má mstít ze záhrobí za ztrátu manžela, případně si takto hledat nového nápadníka!

Thajsko. FOTO: Unsplash
Thajsko. FOTO: Unsplash

Spásná červená?

Proto lidé věší červené oblečení, od obyčejných triček až po typicky rudé fotbalové dresy anglického klubu Manchester United. Věří, že právě tato barva ochrání jejich dům před návštěvou vražedného přízraku.

reklama

Série náhlých smrtelných příhod ale zasahuje i okolní vesnice a o život nepřichází pouze muži. Je zloba vdovy tak silná, že už ani nedělá rozdíl mezi pohlavím? Víra v zabijácké duchy není v Thajsku ničím neobvyklým, obzvlášť mezi prostými venkovany.

Podobná četná úmrtí se odehrála např. roku 2017 ve vesnici Nong Kung Si, kde za podivných okolností přišli o život čtyři muži.

Veřejně se proslýchá, že za to mohl odpudivý duch Krasue – ženská hlava bez těla, jež má kolem krku omotané svoje vnitřnosti a hledá, na kom by se mohla nakrmit, tzn. prokousat skrze jeho tělo.

Thajský doktor Prawit Sriboonrat je tehdy přesvědčený, že jde důsledek působení mimořádně agresivní bakterie, přesto tamější manželky nutí své muže nosit dámské šaty, aby jim dal ženský duch pokoj.

reklama

Jak již bylo řečeno, Phee Mae Mai si nevybírá, pomohou tedy lidem v Ban Tha Luang magické rituály, nebo spíš návštěva zkušeného lékařského týmu?

Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 1.5tis
Říká se, že děti jsou mnohem vnímavější vůči nehmatatelným a nezřídka nadpřirozeným fenoménům. To prý platí zejména v případě duchů či jiných neviditelných entit, na jejichž přítomnost ratolesti často zcela nevzrušeně upozorňují. Mají děti skutečně schopnost vidět věci, které očím dospělých unikají?   Ruby a imaginární kamarádka: Zobrazuje dětská kresba ducha těhotné dívky? Americká here
od 6.12.2022 2.1tis
Úsek dálnice D1 nazývaný u Devíti křížů u obce Domašov asi 20 kilometrů od Brna je podle mnohých motoristů i místních obyvatel doslova prokletý. Za časté nehody údajně může duch mrtvé nevěsty, který se zjevuje uprostřed vozovky. Je to přehledný úsek, vozovka je na rozdíl od mnoha jiných míst v Česku v dobrém stavu, a přesto jde o úsek častých nehod, z nic
od 6.12.2022 2.4tis
Při čtení a bádání o záhadách se setkáváme s celou řadou odborných termínů, které jsou dnes již pevně spjaty se světem nadpřirozena. Všichni je známe, víme, co znamenají. Víte ale, kdo s nimi přišel jako první? A že jde o lidi, jejichž příběhy jsou mnohdy stejně tajemné, jako paranormální jevy, kterými se zabývali? ENIGMA vám představí ty nezajímavější z nich!   Vincent Gaddis: BERMUDSKÝ
od 5.12.2022 2.6tis
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.9tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t