Skip to content

Nejstrašidelnější vesnice v Anglii. Duchové v ní číhají na každém rohu

Téměř jako po návratu v čase se cítí návštěvníci historické anglické vesničky Bramshott. Vesnice, která vznikla v roce 1225, ukrývá nemalé množství památek, ale také spoustu záhad a strašidelných příběhů.

Ve čtrnáctém století postihla vesnici černá smrt, dlouhodobě ji také sužovali bandité a mordýři, kteří byli ve vesnici také často popravováni. Není tak divu, že se vesnicí dnes podle legend prohánějí duchové.

Mezi nejstrašidelnější místa patří hostinec U Sedmi trnů, proslulý pitkami a opileckými potyčkami se smrtelnými následky. V hostinci se dnes zjevuje přízračná Šedá paní, která truchlí za všechny zemřelé.

Mezi další duchy patří mladý chlapec, který po lokálu roznáší sklenice s nápoji. Další z přízračných chlapců prý hraje v noci v hospodě na flétnu, kterou slýchají návštěvníci hostince.

Přehlídka strašidelných míst

Další strašidelnou budovou je dům u Manora, který patří mezi nejstarší v obci. V tomto domě se prý nejen sám pohybuje nábytek, ale také se tu zjevuje hned několik přízračných postav včetně ducha kněze, který měl v domě za záhadných okolností zemřít.

Strašidelné příběhy se nevyhnuli ani místnímu hřbitovu u kostela Panny Marie. V noci se hřbitovem údajně prochází duch tak děsivý, že každý, kdo ho uvidí na vlastní oči, přijde o rozum. Doprovází ho také duch kanadského vojáka, který byl přímo na hřbitově zabit svým spolubojovníkem. Lidé také na hřbitově často slýchají podivné zvuky nebo vídají světelné orby.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články