Skip to content

Neobjasněné úmrtí geniálního vynálezce: Byl Nikola Tesla zavražděn kvůli patentu?

Je označován za muže, který vynalezl 20. století. A také za největšího vědce, jaký kdy žil! Geniální srbský vynálezce Nikola Tesla během desítky let dlouhé kariéry vymýšlí stovky skvělých vynálezů, které změní svět.

Ale přes všechny úspěchy umírá v chudobě a sám. Navíc se ozývá podezření, že jeho smrt nebyla přirozená. Někteří badatelé tvrdí, že Tesla byl zavražděn, a to údajně kvůli plánům na své geniální vynálezy!

Neosvětlená místnost se noří do šera lednového soumraku a ticho ruší jenom šustění papírů s technickými vzorci a nákresy, kterými se probírá stárnoucí srbský vynálezce Nikola Tesla (1856–1943). Sedí v křesle ve svém apartmánu č.

3327 v hotelu New Yorker v New Yorku a zamyšleně si mne bradu. Přestože je mu 87 let, pořád vymýšlí nové vynálezy. Jeden nápad se mu zrovna líhne v hlavě – plán na dálkově řízené letadlo!

JEN CHLADNOUCÍ TĚLO

Je 6. ledna 1943, 2. světová válka je v plném proudu, a Tesla si zapisuje pár poznámek. Jsou poslední, jež do bloku napíše. Druhého dne je totiž v pokoji nalezeno jeho již chladnoucí tělo! Vzhledem k vysokému věku se předpokládá, že zemřel kvůli nějaké přirozené příčině, třeba mrtvici či infarktu.

Víc než 60 let po jeho smrti se ovšem ozývá spekulace, že Tesla byl zavražděn! Kdo mohl mít zájem odstranit nejgeniálnějšího vynálezce tehdejšího světa?

Měl Edison (vpravo) důvod k tomu chtít se Tesly zbavit?

MŮJ NEPŘÍTEL EDISON

Měl Nikola Tesla nepřátele, kteří by mu mohli usilovat o život? To prý měl, a ne málo. Jedním z nich měl být další slavný vynálezce, Američan Thomas Alva Edison (1847–1931), s nímž Tesla spolupracoval.

Jenže oba velikány rozděluje spor o elektrický proud. Edison totiž tvrdě prosazuje užívání stejnosměrného proudu, ale Tesla vidí budoucnost spíš ve svém vynálezu, proudu střídavém. Jejich cesty se proto rozcházejí.

Na nepřátelství má mít podíl i Edisonův postoj k vynálezům jeho asistentů, které prý přihlašuje jako vlastní patenty! Přivlastnil si snad i některé vynálezy Nikoly Tesly a potom se obával prozrazení?

ELEKTRICKÉ AUTO NE!

V době Teslova skonu je ale Edison již dávno po smrti, takže ho nelze podezřívat. Existují ovšem i další kandidáti, kteří mohli mít zájem Teslu zabít. Třeba automobilka Ford a mocná americká rodina Rockefellerů! „Tesla vynalezl auto na elektrický pohon, jenž nepotřeboval baterie a byl poháněn elektřinou v éteru. To byla pro automobilku Ford a rodinu Rockefellerů noční můra,“ upozorňuje irsko-americký badatel Niall Kilkenny (*1948). Mohli snad mít na jeho smrti podíl?

Jde po Teslovi americká CIA?
ZABILI HO AGENTI?

Při hledání Teslových nepřátel však lze zajít ještě dál, až k americké tajné službě CIA, tedy k její předchůdkyni, organizaci OSS (Office of Strategic Services). Vynálezce se má totiž podílet na tajných projektech a jeho vynálezy jsou prý využívány rovněž v programu Philadelphia, v němž se má údajně experimentovat se změnami časoprostorového kontinua!

Konspirační teoretici předpokládají, že byl zlikvidován proto, aby nevyzradil informace, jež se neměly dostat na veřejnost. Jenže experiment Philadelphia má proběhnout v říjnu 1943, tedy až po Teslově smrti!

A proč by agenti Teslu vůbec zabíjeli, pokud jim dodával své vynálezy?

Otto Scorsezy – je toto tvář Teslova vraha?
DLOUHÁ RUKA NACISTŮ

Koncem 20. století je zveřejněno svědectví, jež na Teslovu smrt vrhá podivné světlo. Bývalý důstojník nacistické organizace SS Otto Scorzeny (1908–1975 či 1999) má totiž kdysi prohlásit, že společně s dalším nacistou Reinhardem Gehlenem (1902–1979) prý vynálezce osobně uškrtil, a to 6.

ledna 1943! Důvodem měly být plány na vynálezy, které si měl vyžádat Adolf Hitler (1889–1945)! Nad smrtí Nikoly Tesly se tak stále vznáší otazníky. Zdá se, že se asi klidu jen tak nedočká…

Autor: Lenka Kabeláčová. Pro web upravil: Jan Kukrál.

Foto: ancient-code.com, indiatoday.in, nakedsecurity.sophos.com, allthatsinteresting.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Proč je tak náročné shodit nadbytečné kilogramy? Viníkem je i evoluce
21stoleti.cz

Proč je tak náročné shodit...

Nadváha a obezita jsou globálním problémem,...
Taneční hodiny
skutecnepribehy.cz

Taneční hodiny

Z balkonu jsem pozorovala...
Jak fascinující může být pracovní místo
rezidenceonline.cz

Jak fascinující může být...

Ippolito Fleitz Group má za sebou řadu...
Promarnila svou životní šanci?
nasehvezdy.cz

Promarnila svou životní šanci?

Na muže měla vždycky...
Incident z Alenconu: Přistálo na kopci UFO?
epochalnisvet.cz

Incident z Alenconu:...

Americký Roswell, brazilská Varginha nebo britský...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Jak pomoci ochrnutým opět chodit?
epochaplus.cz

Jak pomoci ochrnutým opět...

Strach. Bezmoc. Ale i naděje. Pro ochrnuté...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Noční můry: Když vás probudí ledový pot…
panidomu.cz

Noční můry: Když vás probudí...

…pak vám mozek připravil sen jako z hororu....
Nová realita: Soukromým letadlem na dovolenou za ceny business class
iluxus.cz

Nová realita: Soukromým...

Pronájem soukromého letadla od české...
Andělská hora: Působí zde dva druhy energií?
epochaplus.cz

Andělská hora: Působí zde...

Andělská hora na Karlovarsku je výjimečná z...