3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Nevyjasněné okolnosti smrti Briana Jonese, původního člena Rolling Stones
Nevyjasněné okolnosti smrti Briana Jonese, původního člena Rolling Stones
od 10.3.2020
3.8tis
The Rolling Stones se dali dohromady na základě inzerátu podaného Brianem Jonesem. Foto: Downtownmagazine.nyc
629
SDÍLENÍ
3.8tis
ZOBRAZENÍ

U rozlehlé farmy v hrabství Sussex na jihu Anglie probleskují ze tmy modrá policejní světla. Nechápavé pohledy, pláč, zmatené přecházení – to se odehrává na místě, kde se před chvílí stala strašlivá tragédie. Dva muži právě vynášejí mrtvé tělo.

Patří hudebníku Brianu Jonesovi (1942–1969), který se utopil ve svém bazénu na zahradě.

The Rolling Stones se dali dohromady na základě inzerátu podaného Brianem Jonesem. Foto: Downtownmagazine.nyc The Rolling Stones v původní sestavě, Jones druhý zleva. Foto: News.sky.com Jones byl výraznou postavou, postupně ale v kapele jeho vliv slábl. Foto: Ultimateclassicrock.com Rakev s ostatky Briana Jonese. Foto: Nme.com
The Rolling Stones v původní sestavě, Jones druhý zleva. Foto: News.sky.com
The Rolling Stones v původní sestavě, Jones druhý zleva. Foto: News.sky.com

Na policejní stanici ve městě East Grinstead jsou odváženi svědci, mezi nimi i Janet Lawson, jež objevila tělo mrtvého Jonese na dně bazénu. „Budu moci vypovídat ještě jednou?“ Ptá se unavená a vynervovaná žena.

reklama

„Jistěže,“ odvětí strážníci a Janet podrobí výslechu. Odpovědi, které se jim od ní dostávají, jsou však jen úsečné. Otřesená žena to už chce mít vše za sebou a počítá s tím, že na příští výpovědi si už dá záležet.

„Stalo se to přesně takto, nebo jen přibližně?“ Trápí ji vyšetřovatelé a ona už jen přikyvuje. Na „opravu“ už nedostane šanci. „Policie se snažila mi vkládat slova do úst (…).

Většinu toho, co jsem vypověděla, navrhnul policista…“ říká Janet novináři Scottu Jonesovi až o mnoho let později v rozhovoru pro anglické noviny The Mail on Sunday. Co se tehdy vlastně odehrálo?

Jones byl výraznou postavou, postupně ale v kapele jeho vliv slábl. Foto: Ultimateclassicrock.com
Jones byl výraznou postavou, postupně ale v kapele jeho vliv slábl. Foto: Ultimateclassicrock.com

ROZTŘESENÝ A BLEDÝ FRANK

Brian Jones končí svou pouť v pouhých sedmadvaceti letech a pro hudební průmysl je velkou ztrátou. Právě on byl totiž jedním ze zakladatelů kultovní skupiny The Rolling Stones!

reklama

Osudný den tráví ve svém sídle Cotchford Farm se svou přítelkyní Annou Wohlin, kamarádkou Janet Lawson a s Frankem Thorogoodem, stavitelem, který mu opravuje dům. Právě s tímto mužem má ale neshody kvůli jeho špatné práci.

Dne 3. července 1969 si jde zaplavat do bazénu, ostatní jsou údajně v domě. Janet hledá Brianův inhalátor a najedou spatří ve dveřích Thorogooda: „Frank přišel zneklidněný. Jeho ruce se třásly. Byl v hrozném stavu,“ říká později Janet.

Tehdy se jde raději podívat ven, kde uvidí Briana na dně bazénu. Zpanikaří a běží zpět do domu. Z něj už se však řítí Frank a skáče do bazénu. A to aniž by mu prý Janet řekla, že zrovna tam Briana našla! Jak věděl, kam se má vrhnout? Pomohl mu snad na dno on sám?

Rakev s ostatky Briana Jonese. Foto: Nme.com
Rakev s ostatky Briana Jonese. Foto: Nme.com

NEZÁJEM O PROŠETŘENÍ?

Konečný verdikt policie zní, že se Brian utopil pod vlivem alkoholu a drog. O řadu let později má však údajně Thorogood na smrtelné posteli sdělit manažerovi „Stoneů“ Tomu Keylockovi (1926–2009), že Brianovu smrt zavinil on!

reklama

Myslí tím, že ho zavraždil? Toto doznání však později Keylock popírá. Scott Jones k celému případu říká: „Jsem přesvědčen, že smrt Briana Jonese nebyla pořádně vyšetřena. Otázkou zůstává, proč?“

Michaela Vondrušková

Foto: nme.com, news.sky.com, ultimateclassicrock.com, downtownmagazine.nyc
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený od
od 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května
od 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti blízkých do národního parku B
od 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir O
od 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). [gallery ids="102361,102360,102359,1