3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     O čem média neinformují: Paranormální zážitky vojáků z bojů na Blízkém východě
O čem média neinformují: Paranormální zážitky vojáků z bojů na Blízkém východě
od 3.2.2022
3.3tis
Řádí v Afghánistánu upíři? FOTO: Pixabay
325
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Válka a hrůza kráčí vždy ruku v ruce, a to napříč celými našimi dějinami. Vojáci nikdy nevědí, který výstřel bude ten poslední, odkud se zjeví nepřítel a jestli je v příštím okamžiku nečeká boj o holý život.

Jenže co když se ukáže, že čelí něčemu mnohem děsivějšímu, než jsou „jenom“ další lidé? I takové příběhy kolují po moderních bojištích.

Řádí v Afghánistánu upíři? FOTO: Pixabay Co si máme myslet o údajném okřídleném monstru s ženskými rysy? Měli vojáci jen halucinace? FOTO: Pixabay

Je 25. prosinec 2002. Skupina amerických mariňáků mapuje jeskyně poblíž Tora Bora v Afghánistánu. Něco však ruší signál na jejich sonarech. Tři muži, desátníci Sawyer, Wade a seržant Carlos Ramos, se oddělují od ostatních.

reklama

Chtějí zjistit příčinu narušení, a tak se vydávají hlouběji do temnoty. Pomalu se plíží šerem jeskynních útrob. Bohužel, Wadeovi dnes není přáno. Šlápne do pasti, čímž odpálí malou nálož, která ho vyhazuje do vzduchu. S bolestným křikem dopadá na zem.

Má zlomenou páteř, nemůže se zvednout. Jeho otrlé parťáky ale rozhodí až další okolnost: Wade tvrdí, že nad ním přeletělo něco velkého a že to mělo křídla. Vojáci se v tu chvíli nacházejí jen kousek od zdroje rušícího jejich signál a rozhodnou se k němu dojít.

Když už tam skoro jsou, signál mizí. Zmateně se po sobě dívají. Najednou se signál objevuje znovu a přímo v místě, kde leží Wade! To už slyší zoufalou střelbu a jekot Wadea, v němž se mísí bolest a děs. Pak utichá.

Když k němu doběhnou, vidí, že ho muselo rozsápat nějaké zvíře. Vzhlédnou a uvidí ho. Údajně je to člověku podobný tvor s ženskými rysy a netopýřími křídly.

reklama

A za ním stojí další… Mariňáci se dávají na útěk, živý se z jeskyně dostává jen seržant Ramos, který celý příběh i odvypráví. Šlo ale o skutečnost, nebo halucinace?

Co si máme myslet o údajném okřídleném monstru s ženskými rysy? Měli vojáci jen halucinace? FOTO: Pixabay
Co si máme myslet o údajném okřídleném monstru s ženskými rysy? Měli vojáci jen halucinace? FOTO: Pixabay

Schovejte děti

V roce 2007 dělá vyšetřovatel Tim King, veterán z Afghánistánu, rozhovor s jedním ze svých následovníků v oblasti. Povídají si o běžných vojenských záležitostech, když se ho mladší kolega zničehonic unaveně zeptá:

reklama

„A o těch problémech, co tady máme s upíry, už jste slyšel?“ King chce vědět podrobnosti. Dozvídá se, že upíři prý žijí v poušti a že jsou o něco vyšší než běžný člověk.

Místní se jich obávají po staletí, právě oni mají být příčinou, proč zde beze stopy mizí lidé. „Hrozně se jich bojí, už jenom pomyšlení na upíry je děsí k smrti. Přicházejí v noci a občas se někdo ztratí, hlavně děti. Vesničané před nimi schovávají i zvířata.

A to se tu děje už pěkně dlouho, jen se o tom nikde ve světě neví,“ říká Kingovi. Strach z nich mají dokonce i jinak stateční vojáci. „Jo, i naši chlapi jsou vyděšení. Už je několikrát viděli.

Je jim jasné, že proti nim nic nenadělají, že mohou jen zalézt do baráku a doufat, že po nich nepůjdou,“ uzavírá své zvláštní vyprávění mladý voják. Co si o něm myslet?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 185
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o