reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Paranormální jevy
O čem média neinformují: Paranormální zážitky vojáků z bojů na Blízkém východě
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 3.2.2022
3.3tis
Řádí v Afghánistánu upíři? FOTO: Pixabay
325
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Válka a hrůza kráčí vždy ruku v ruce, a to napříč celými našimi dějinami. Vojáci nikdy nevědí, který výstřel bude ten poslední, odkud se zjeví nepřítel a jestli je v příštím okamžiku nečeká boj o holý život.

Jenže co když se ukáže, že čelí něčemu mnohem děsivějšímu, než jsou „jenom“ další lidé? I takové příběhy kolují po moderních bojištích.

Řádí v Afghánistánu upíři? FOTO: Pixabay Co si máme myslet o údajném okřídleném monstru s ženskými rysy? Měli vojáci jen halucinace? FOTO: Pixabay

Je 25. prosinec 2002. Skupina amerických mariňáků mapuje jeskyně poblíž Tora Bora v Afghánistánu. Něco však ruší signál na jejich sonarech. Tři muži, desátníci Sawyer, Wade a seržant Carlos Ramos, se oddělují od ostatních.

Chtějí zjistit příčinu narušení, a tak se vydávají hlouběji do temnoty. Pomalu se plíží šerem jeskynních útrob. Bohužel, Wadeovi dnes není přáno. Šlápne do pasti, čímž odpálí malou nálož, která ho vyhazuje do vzduchu.

S bolestným křikem dopadá na zem. Má zlomenou páteř, nemůže se zvednout. Jeho otrlé parťáky ale rozhodí až další okolnost: Wade tvrdí, že nad ním přeletělo něco velkého a že to mělo křídla. Vojáci se v tu chvíli nacházejí jen kousek od zdroje rušícího jejich signál a rozhodnou se k němu dojít.

Když už tam skoro jsou, signál mizí. Zmateně se po sobě dívají. Najednou se signál objevuje znovu a přímo v místě, kde leží Wade! To už slyší zoufalou střelbu a jekot Wadea, v němž se mísí bolest a děs. Pak utichá.

Když k němu doběhnou, vidí, že ho muselo rozsápat nějaké zvíře. Vzhlédnou a uvidí ho. Údajně je to člověku podobný tvor s ženskými rysy a netopýřími křídly. A za ním stojí další… Mariňáci se dávají na útěk, živý se z jeskyně dostává jen seržant Ramos, který celý příběh i odvypráví. Šlo ale o skutečnost, nebo halucinace?

Co si máme myslet o údajném okřídleném monstru s ženskými rysy? Měli vojáci jen halucinace? FOTO: Pixabay

Schovejte děti

V roce 2007 dělá vyšetřovatel Tim King, veterán z Afghánistánu, rozhovor s jedním ze svých následovníků v oblasti. Povídají si o běžných vojenských záležitostech, když se ho mladší kolega zničehonic unaveně zeptá:

„A o těch problémech, co tady máme s upíry, už jste slyšel?“ King chce vědět podrobnosti. Dozvídá se, že upíři prý žijí v poušti a že jsou o něco vyšší než běžný člověk. Místní se jich obávají po staletí, právě oni mají být příčinou, proč zde beze stopy mizí lidé.

„Hrozně se jich bojí, už jenom pomyšlení na upíry je děsí k smrti. Přicházejí v noci a občas se někdo ztratí, hlavně děti. Vesničané před nimi schovávají i zvířata. A to se tu děje už pěkně dlouho, jen se o tom nikde ve světě neví,“ říká Kingovi.

Strach z nich mají dokonce i jinak stateční vojáci. „Jo, i naši chlapi jsou vyděšení. Už je několikrát viděli. Je jim jasné, že proti nim nic nenadělají, že mohou jen zalézt do baráku a doufat, že po nich nepůjdou,“ uzavírá své zvláštní vyprávění mladý voják. Co si o něm myslet?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.4tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.5tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]