10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Paranormální jevy
O původu pověr: Přináší rozbité zrcadlo sedm let neštěstí?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 7.7.2022
3.2tis
Se zrcadly bývají spojeny mnohé pověry. Foto: Pixabay
319
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Na zrcadla si obvykle dáváme veliký pozor. Někteří lidé zrcadla ve svých ložnicích na noc dokonce zakrývají, a všichni se snažíme předejít tomu, aby se nějakým způsobem nerozbila. Od malička totiž slýcháme, že rozbité zrcadlo znamená sedm let smůly.

Je toto tvrzení pravdivé?

Se zrcadly bývají spojeny mnohé pověry. Foto: Pixabay https://pixabay.com/photos/people-woman-identity-disorder-2559571/ Proti smůle existuje ochranný rituál, foto Pixabay

Odborníci zabývající se magií upozorňují, že zrovna tato pověra je jedna z těch, které by se skutečně mohly naplnit. Zrcadlo je totiž považováno za silný magický nástroj, s jehož použitím se praktikují skutečně mocné rituály, které mohou člověku buď pomoci, nebo ublížit.

Zrcadlová magie je prý jedna z nejsilnějších! Zároveň ovšem varují, že zničením zrcadla se rovněž uvolňuje mocná síla, která ovšem člověku nemusí být vůbec prospěšná. Jak může rozbité zrcadlo člověku uškodit?

https://pixabay.com/photos/people-woman-identity-disorder-2559571/

HOĎTE SMŮLU DO ŘEKY

V dávných dobách se mezi pověrčivými obyvateli objevovali tací, kteří byli přesvědčeni, že zrcadla bývají spojena se samotným ďáblem. A když dojde k poškození zrcadla, ďábel se uvolní a na svět se dostává jeho zloba.

Stačí přitom i docela malá prasklina. Podobného názoru jsou i někteří dnešní ezoterici, podle nichž jsou zrcadla magickým oknem či branou do jiných realit, kterou člověku neviditelné entity využívají ke vstupu do našeho světa.

Pokud se zrcadlo rozbije, zůstávají zde tyto bytosti uvězněny a mohou se prý ze zloby mstít tomu, kdo je za to zodpovědný. Jsou zrcadla skutečně tak tajemná?

Ne každý tomu věří, ale ten, kdo by se proti smůle, kterou rozbité zrcadlo dokáže přinést, chtěl bránit, může použít například ochranné rituály. Existuje i jeden, který lze provést ještě v den, kdy k nehodě se zrcadlem dojde, pokud je někde poblíž řeka.

Stačí prý posbírat všechny střepy ze zrcadla, u řeky se postavit čelem proti proudu a přes rameno hodit střepy do vody. Ten den už se ovšem nesmíte na vodní hladinu ani jednou podívat.

Proti smůle existuje ochranný rituál, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 10.8.2022 258
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 460
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 862
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.8tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 2.1tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]