4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Zjevení v Montichiari: Promlouvala k ženě Panna Marie?
Zjevení v Montichiari: Promlouvala k ženě Panna Marie?
od 7.7.2022
3.0tis
Pierina se po každém setkání s Marií uzdravila, foto Pixabay
303
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Italské zdravotní sestře se za jejího života více než čtyřicetkrát zjevuje Panna Marie. Během těchto zjevení ženě předává různá poselství a vykonává zázraky.

Církev ovšem tato zjevení neuznává, označuje je za nepodložená a věřící od jejich uctívání důrazně odrazuje. Co se tedy před 75 lety na severu Itálie odehrálo? 

Pierina se po každém setkání s Marií uzdravila, foto Pixabay Pierina Gilli, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Rosa Mystica měla na hrudi tři růže, foto Judgefloro / Creative Commons / CC0

Montichiari je malé městečko v severní Itálii, dvacet kilometrů od biskupského města Brecia. Leží před italskými Alpami v úrodné nížině řeky Pád. Právě zde se začíná psát podivný příběh zdravotní sestry Pieriny Gilli (1911–1991).

reklama

Žena se od svých 32 let vinou těžkých nemocí několikrát ocitá na prahu smrti. V nemocnici dokonce dostává poslední pomazání, když už se zdá, že brzy zemře. V tomto prožívá různé náboženské vize, po kterých se vždy jako zázrakem zotaví.

Od roku 1947 se jí prý Panna Marie opakovaně zjevuje i za plného vědomí. K prvnímu takovém setkání dochází 1. června 1947 ve 3:15 ráno. Tehdy opět nemocná Pierina odříkává růženec, když se před ní objeví krásná žena ve fialových šatech a bílém závoji na hlavě.

Zdá se velmi smutná, má oči zaleté slzami, které padají na podlahu, a její hruď je probodnuta třemi velkými meči. Zjevení tehdy pronese pouhá tři slova: „Modlitba, pokání, odříkání.“ Po tomto setkání se Pierina opět uzdravuje. Může za to právě Panna Marie?

MARIE PROTI HŘÍCHU

Do konce roku se ženě za jejího pobytu v Montichiari Panna Marie ještě šestkrát. Během těchto setkání má na hrudi místo mečů tři růže, pročež se zjevení začne říkat Rosa Mystica, tedy Růže tajemná.

reklama

Madona se během těchto setkání vyhrazuje proti oslabení víry po válce a životu v hříchu, kterému se oddávají i mnozí mnichové a jeptišky. Zároveň opakovaně vybízí k pokání, modlitbě a odříkání.

Další vlna zjevení se odehrává v roce 1966 ve Fontanelle na předměstí Montichiari. V tomto roce se Pierině Madona zjeví celkem čtyřikrát. Při první události žehná zdejšímu prameni.

„Můj božský Syn je samá láska a poslal mě sem, abych tomuto propůjčila léčivou sílu,“ prohlašuje prý zjevení. Při dalších se dožaduje sjednocení lidu a posílení mariánského kultu.

Pierině Gilli je po této vlně zjevení zakázáno zdržovat se v místech, kde k setkání s Madonou došlo, a tak se raději stahuje do ústraní.

reklama

Návštěvy Bohorodičky však pokračují až do roku 1983. Do té doby žena ve svém deníku zdokumentuje více než čtyři desítky mariánských zjevení. Skutečně se Italka rozmlouvala s Pannou Marií?

Pierina Gilli, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Pierina Gilli, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

CÍRKEV JE SKEPTICKÁ

Případ Pieriny Gilli patří mezi méně známé události svého druhu. Významný podíl na tom nese církev, jejíž představitelé se od počátku snažili svědectví potlačit.

Pierina byla kněžími nabádána, aby o svých rozhovorech s Madonou nikomu neříkala, a věřícím je uctívání údajných zjevení zakazováno.

Biskup z Brescie Bruno Foresti (*1923) toto rozhodnutí zdůvodňuje tím, že „výše zmíněná zjevení Panny Marie Mystické růže v Montichiari nepředstavují motivy věrohodnosti“.

K tomuto závěru dochází rovněž Kongregacíe pro nauku víry, která se případem zabývala. Přesto je Rosa Mystica mezi věřícími chována v úctě a mnozí z nich nepochybují o tom, že Gilliny zážitky jsou autentické.

Jejich víra je podporována četnými zázraky, které jsou Růži tajemné přičítány. Mezi nimi je i několik zázračných uzdravení zaznamenaných v místech zjevení. Je možné, že Pierina Gilli přeci jen mluvila pravdu?

UZDRAVENÍ V MONTICHIARI

Italský kněz Abate Rossi, který se v roce 1949 stal farářem v Montichiari, dva roky po první vlně údajných zjevení. A na rozdíl od oficiálních stanovisek církve je o pravosti zjevení přesvědčen.

Od věřících a dalších kněžích se totiž po svém příchodu do městečka dozvídá, že zjevení byla provázena několika různými zázraky. Při zjevení 8. prosince 1947 se přihodily hned tři zázračné události.

V místní katedrále je náhle uzdraven ochrnutý pětiletý nebo šestiletý chlapec s dětskou obrnou. Uzdravena byla rovněž asi šestadvacetiletá dívka, která dvanáct let trpěla těžkou tuberkulózou a devět let nebyla schopna říci jediné slovo.

„Třetí a největší zázrak se stal v době zjevení, nikoliv však v kostele, ale v soukromém domě. Zde byla náhle a zcela uzdravena šestatřicetiletá žena, která nebyla normální ani tělesně, ani duševně. Když se se svou švagrovou modlila růženec,“ popisuje Rossi.

Švagrová postižené ženy údajně spontánně vykřikla: „Drahá Madono, jestli se opravdu zjevíš v této chvíli v kostele v Montichiari, uzdrav, prosím, tuto ubohou nemocnou ženu!“ Její přání bylo vzápětí vyslyšeno.

Rosa Mystica měla na hrudi tři růže, foto Judgefloro / Creative Commons / CC0
Rosa Mystica měla na hrudi tři růže, foto Judgefloro / Creative Commons / CC0
Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 2.2tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří