Skip to content

Obří olihně: Námořnická legenda, která může být pravdivá

Světové oceány skrývají ve svých hlubinách obrovské neprobádané prostory. Co vše se v nich může skrývat je otázkou, na kterou zatím neznáme odpověď. Velmi pravděpodobně se ale v těchto temných hlubinách nacházejí záhadné obří olihně.

Historky o obřích hlavonožcích, které jsou schopni napadnou a potopit velkou loď i s její posádkou, kolují mezi námořníky od nepaměti. Neexistuje ale žádné jasné svědectví o tom, že by se obří oliheň pokusila loď napadnout.

Vysvětlením je právě jejich záliba v temných hloubkách oceánu, které jen zřídkakdy opouštějí.

Spíše než očitá svědectví nám tak informace o těchto tajemných obrech dávají jejich mršiny, které oceán vyplaví na břeh. Největší z olihní, která se takto lidem dostala do rukou, měřila neuvěřitelných třináct metrů a za svého života vážila podle odhadů vědců přes jednu tunu.

Z roku 1965 pak pochází svědectví, které tyto neskutečné údaje ještě překonává.

Souboj dvou vodních obrů měl zpozorovat ruský rybář. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Souboj dvou Goliášů

Ruský velrybář měl v tomto roce z paluby lodi pozorovat monumentální souboj mezi obří olihní a vorvaněm. Vyrovnaný boj dvou Goliášů nakonec neměl vítěze. Velrybu vážící asi 40 tun našli velrybáři o den později mrtvou na břehu moře.

Kolem jejího těla byla omotaná obrovská překousaná chapadla a v jejím žaludku byla později objevena také ukousnutá hlava obří olihně. Podle odhadů měl být tento exemplář ještě o několik metrů delší, než výše zmíněná rekordní mršina.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články