Skip to content

Observatoř Arecibo dosloužila. V jejím okolí se měl pohybovat upír

Celý svět obletěla zpráva o dezolátním stavu teleskopu observatoře Arecibo na ostrově Puerto Rico, která byla jednou z největších svého druhu na světě. V okolí Arecibo se ale údajně také pohybovala záhadná bytost, která sála krev svých obětí.

Teleskop Arecibo vážil neuvěřitelných 900 tun a jen několik týdnů poté, co byla oznámena jeho demontáž, se bohužel část teleskopu propadla. Přesto teleskop sloužil vědě dlouhých šedesát let. Za tu dobu se okolo něj nasbíralo také několik zajímavých příběhů, mezi které patří například jeho role ve filmu s Jamesem Bondem.

Nebo příběh o tajemném upírovi, který se měl v okolí teleskopu pohybovat.

První zpráva o této tajemné bytosti přichází z Arecibo v roce 1960, kdy jeden ze členů ochranky spatřil v těsné blízkosti teleskopu podivnou postavu. Mezi stromy se měla pohybovat záhadná vysoká postava oděná v černém.

Připomínala prý člověka a vůbec nezapadala do okolního prostředí. Postava měla bledý obličej a tělo zahalené v dlouhém plášti.

Záhada v černém

Zpráva o domnělém upírovi, který se v okolí teleskopu objevil, se brzy rozšířila i do nedaleké vesnice, kde vyvolala nemalé pozdvižení. Legendy o upírech se totiž v Portoriku neberou na lehkou váhu. Panika ještě zesílila o několik dní později, kdy byla ve vesnici nalezena mrtvá kráva, jejíž tělo bylo zcela zbavené krve.

V následujících týdnech se objevilo několik dalších svědectví o postavě v černém plášti, která se měla pohybovat v okolí vesnice i teleskopu. Žádné další zvíře ani člověk však znovu napadeno nebylo.

Po asi třech měsících se na domnělého upíra téměř zapomnělo. Mohlo jít tedy jen o kolektivní přelud vyvolaný strachem a pověrčivostí? Nebo se, jak napovídá kraví mršina, v okolí teleskopu pohybovalo něco podivného?

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články