Domů     Paranormální jevy
Obžalovaný je nevinen! Podle soudu jeho přítelkyni napadl poltergeist
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.7.2021
5.4tis
Zraněná žena prý byla posedlá, foto Pixabay
529
SDÍLENÍ
5.4tis
ZOBRAZENÍ

Policie přivolaná do domu v irském Clare County našla otřesenou volající s množstvím modřin a ran na horní polovině těla. Tvrdila, že jí ublížil její přítel. Ten se však před soudem brání tím, že ženu ve skutečně napadala jakási nadpřirozená entita. Soud jeho tvrzení nakonec uvěřil.

Zraněná žena prý byla posedlá, foto Pixabay Policisté do domu partnerů dorazili poté, co žena zavolala na tísňovou linku, foto Pixabay Gibbons byl obviněn z napadení své přítelkyně, foto Pixabay Soud uvěřil tomu, že ženu napadla nadpřirozená entita, foto Pixabay

Na podzim loňského roku před irským soudem stanul muž obviněný z útoku na jeho tehdejší přítelkyni, který se měl odehrát v roce 2019. Shane Gibbons, čtyřicátník z irského hrabství Clare, se svou přítelkyní žije v jejím domě již pár let.

Že nejde o soužití zcela idylické, se ukáže v noci 17. srpna roku 2019 poté, co žena do domu přivolá policii. Hlídka, která na místo dorazí, ženu nachází v zoufalém stavu. Je rozrušená a její tělo je poseté modřinami.

Viditelné rány na horní části těla, stehnech, zápěstích, obličeji a krku podle svých slov utrpěla, když s ní její partner prudce třásl. Vše nasvědčuje tomu, že jde o další smutný případ domácího násilí.

S tím je Gibbons také postaven před soud, kde se má zodpovídat z ublížení na zdraví. V tu chvíli ale muž přichází s překvapivou obhajobou. Sám je prý obětí a v posledních několika letech jeho života procházel kvůli své partnerce peklem.

Byla totiž posedlá a útočil na ní poltergeist, nikoli on. Je možné takovému tvrzení uvěřit?

Policisté do domu partnerů dorazili poté, co žena zavolala na tísňovou linku, foto Pixabay

TŘI ROKY V PEKLE

Gibbons tvrdí, že jeho nynější expartnerka měla jisté potíže, už když se seznámili. Pak se ale vše začalo zhoršovat. Tři roky, které se ženou strávil, označuje za peklo a tvrdí, že je událostmi silně traumatizován.

Jejich soužití údajně doprovázely nejrůznější projevy poltergeista. Světla se rozsvěcela a zhasínala, domem se rozléhaly děsivé zvuky a vzduchem létaly předměty vrhané neviditelnou silou, která svou pozornost často obracela i proti Gibbonsově přítelkyni.

Žena prý upadala do zvláštního transu, v němž ze sebe chrlila latinu a na jejím těle se objevovaly rány a modřiny. „Byl jsem svědkem aktivit poltergeista a celé té plejády věcí. Ty modřiny, které měla, byly strašné.

Když jsem tam nebyl, stupňovalo se to. Některá zranění, která utrpěla, byly hrozivě vypadající škrábance, rány a tak podobně,“ hájí se Gibbons. Jeho tvrzení ale nemůže nikdo doložit. Vše si prý nechával pro sebe a temné síly na ženu útočily pouze v soukromí bez dalších svědků, což obžalovaný vysvětluje inteligencí démonických bytostí, které jeho partnerku měly ovládat. Lze takovému tvrzení vůbec uvěřit?

Gibbons byl obviněn z napadení své přítelkyně, foto Pixabay

SNAŽIL SE POMOCI

Ve prospěch obžalovaného se vyjadřuje Donagh O’Meara, kterého Gibbons požádal o pomoc. Přestože se kněz zdráhá potvrdit teorii o posednutí ženy, s jistotou prohlašuje, že muž tvrdí pravdu. „Určitě vám říká pravdu a já to všechno doložím.

Setkal jsem se s nimi a všechno potvrzuji. On nelže,“ prohlašuje kněz. Když nepomůže zásah duchovního, hledá Gibbons pomoc u léčitele. Ten zase tvrdí, že když k němu ženu přivedl, byla naprosto katatonická, třásla se a na nic nereagovala.

Jako další důkaz své neviny obžalovaný předkládá video, na kterém je jeden z těchto transů zachycen a on sám se ženě snaží pomoci prováděním exorcismu. Soudce nakonec Gibbonsově verzi příběhu uvěří a obžaloby ho zprostí.

Šlo skutečně o případ mimořádně násilného poltergeista, nebo měl násilník přece jen lidskou podobu?

Soud uvěřil tomu, že ženu napadla nadpřirozená entita, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.8tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.8tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.1tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]