25. května 1973: Nad bermudským trojúhelníkem mizí letoun Navion A16 se dvěma muži na palubě.
Domů     Paranormální jevy
Obžalovaný je nevinen! Podle soudu jeho přítelkyni napadl poltergeist
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.7.2021
5.4tis
Zraněná žena prý byla posedlá, foto Pixabay
529
SDÍLENÍ
5.4tis
ZOBRAZENÍ

Policie přivolaná do domu v irském Clare County našla otřesenou volající s množstvím modřin a ran na horní polovině těla. Tvrdila, že jí ublížil její přítel. Ten se však před soudem brání tím, že ženu ve skutečně napadala jakási nadpřirozená entita. Soud jeho tvrzení nakonec uvěřil.

Zraněná žena prý byla posedlá, foto Pixabay Policisté do domu partnerů dorazili poté, co žena zavolala na tísňovou linku, foto Pixabay Gibbons byl obviněn z napadení své přítelkyně, foto Pixabay Soud uvěřil tomu, že ženu napadla nadpřirozená entita, foto Pixabay

Na podzim loňského roku před irským soudem stanul muž obviněný z útoku na jeho tehdejší přítelkyni, který se měl odehrát v roce 2019. Shane Gibbons, čtyřicátník z irského hrabství Clare, se svou přítelkyní žije v jejím domě již pár let.

Že nejde o soužití zcela idylické, se ukáže v noci 17. srpna roku 2019 poté, co žena do domu přivolá policii. Hlídka, která na místo dorazí, ženu nachází v zoufalém stavu. Je rozrušená a její tělo je poseté modřinami.

Viditelné rány na horní části těla, stehnech, zápěstích, obličeji a krku podle svých slov utrpěla, když s ní její partner prudce třásl. Vše nasvědčuje tomu, že jde o další smutný případ domácího násilí.

S tím je Gibbons také postaven před soud, kde se má zodpovídat z ublížení na zdraví. V tu chvíli ale muž přichází s překvapivou obhajobou. Sám je prý obětí a v posledních několika letech jeho života procházel kvůli své partnerce peklem.

Byla totiž posedlá a útočil na ní poltergeist, nikoli on. Je možné takovému tvrzení uvěřit?

Policisté do domu partnerů dorazili poté, co žena zavolala na tísňovou linku, foto Pixabay

TŘI ROKY V PEKLE

Gibbons tvrdí, že jeho nynější expartnerka měla jisté potíže, už když se seznámili. Pak se ale vše začalo zhoršovat. Tři roky, které se ženou strávil, označuje za peklo a tvrdí, že je událostmi silně traumatizován.

Jejich soužití údajně doprovázely nejrůznější projevy poltergeista. Světla se rozsvěcela a zhasínala, domem se rozléhaly děsivé zvuky a vzduchem létaly předměty vrhané neviditelnou silou, která svou pozornost často obracela i proti Gibbonsově přítelkyni.

Žena prý upadala do zvláštního transu, v němž ze sebe chrlila latinu a na jejím těle se objevovaly rány a modřiny. „Byl jsem svědkem aktivit poltergeista a celé té plejády věcí. Ty modřiny, které měla, byly strašné.

Když jsem tam nebyl, stupňovalo se to. Některá zranění, která utrpěla, byly hrozivě vypadající škrábance, rány a tak podobně,“ hájí se Gibbons. Jeho tvrzení ale nemůže nikdo doložit. Vše si prý nechával pro sebe a temné síly na ženu útočily pouze v soukromí bez dalších svědků, což obžalovaný vysvětluje inteligencí démonických bytostí, které jeho partnerku měly ovládat. Lze takovému tvrzení vůbec uvěřit?

Gibbons byl obviněn z napadení své přítelkyně, foto Pixabay

SNAŽIL SE POMOCI

Ve prospěch obžalovaného se vyjadřuje Donagh O’Meara, kterého Gibbons požádal o pomoc. Přestože se kněz zdráhá potvrdit teorii o posednutí ženy, s jistotou prohlašuje, že muž tvrdí pravdu. „Určitě vám říká pravdu a já to všechno doložím.

Setkal jsem se s nimi a všechno potvrzuji. On nelže,“ prohlašuje kněz. Když nepomůže zásah duchovního, hledá Gibbons pomoc u léčitele. Ten zase tvrdí, že když k němu ženu přivedl, byla naprosto katatonická, třásla se a na nic nereagovala.

Jako další důkaz své neviny obžalovaný předkládá video, na kterém je jeden z těchto transů zachycen a on sám se ženě snaží pomoci prováděním exorcismu. Soudce nakonec Gibbonsově verzi příběhu uvěří a obžaloby ho zprostí.

Šlo skutečně o případ mimořádně násilného poltergeista, nebo měl násilník přece jen lidskou podobu?

Soud uvěřil tomu, že ženu napadla nadpřirozená entita, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 365
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.1tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.7tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.5tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]