10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Neobjasněné události
Odtajněné spisy o atentátu na Kennedyho ukazují napojení na KGB!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.7.2022
3.4tis
Vteřiny před Kennedyho smrtí, foto Walt Cisco, Dallas Morning News / Creative Commons / volné dílo
347
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Atentát na amerického prezidenta Kennedyho dodnes obestírá nebývalé množství nejasností a konspiračních teorií. Na odtajnění desítky let nepřístupných dokumentů proto napjatě čekal téměř celý svět. Po jejich zveřejnění vychází najevo, že stopy vedou ke KGB.

Vteřiny před Kennedyho smrtí, foto Walt Cisco, Dallas Morning News / Creative Commons / volné dílo Písmeno A označuje místo, odkud atentátník střílel, foto Howard Leslie Brennan /  Creative Commons / volné dílo Oswald byl zastřelen přímo před televizními kamerami, foto Robert H. Jackson / Creative Commons / volné dílo

Americké úřady v roce 2017 zveřejnily velkou část z do té doby utajovaných dokumentů o vraždě prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (1917–1963) v Dallasu. A badatelé v nich následně našli některé dosud neznámé a překvapivé informace.

Záhy po atentátu a zatčení hlavního podezřelého čin odsoudí i Sovětský svaz, tehdejší rival USA ve studené válce. Sovětští představitelé prohlašují, že za smrtí amerického prezidenta možná stojí okolí Lyndona B.

Johnsona (1908–1973), nástupce Kennedyho v Bílém domě. Z nově zpřístupněných záznamů ovšem vyplývá, že atentátník Lee Harvey Oswald (1939–1963) před vraždou prezidenta hovořil se členy sekce KGB, která měla na starosti sabotáže a vraždy. Že by zodpovědnost za atentát byla na straně Sovětů?

Písmeno A označuje místo, odkud atentátník střílel, foto Howard Leslie Brennan / Creative Commons / volné dílo

BYL OSWALD ODSTRANĚN?

V dokumentech se také hovoří o záhadném telefonátu, který vyšetřovatelům FBI oznámí, že je plánována vražda Oswalda. Ten byl skutečně zabit majitelem nočního klubu v přímém přenosu během převozu do věznice jen dva dny po vraždě prezidenta.

A zdá se, že úřady neudělaly nic, aby dalšímu krveprolití zabránily. Proč?

O tom, že i po doznání údajného atentátníka existuje stále mnoho nezodpovězených otázek, není pochyb. Jediný, kdo by je mohl zodpovědět, je Lee Harvey Oswald. Objevují se proto spekulace, že Oswald byl jen nastrčenou figurkou či snad jednal na pokyn někoho dalšího, a musel být zlikvidován dřív, než začne mluvit.

NEMOHL BÝT SÁM

Jednou z nezodpovězených otázek zůstává například skutečný počet střelců. Během několika vteřin, které navždy změnily dějiny Spojených států, zaznělo nejméně pět výstřelů. Tři kulky bezpečně trefily cíl.

Jenže provést něco takového s identifikovanou vražednou zbraní je zhola nemožné. Po rozboru videozáznamu prý navíc vychází najevo, že kulky musely přiletět ze dvou různých směrů. I po odtajnění dokumentů je však Oswald veden jako jediný střelec.

PODIVNÍ LIDÉ Z OKOLÍ

Těsně před atentátem a po něm se kolem místa činu pohybuje hned několik podivných lidí. Před příjezdem kolony jeden z diváků dostává epileptický záchvat a je převezen do nemocnice, odkud záhy odchází s tím, že už je mu lépe.

Pozornost budí také muž s deštníkem, protože nebe nad Dallasem je tou dobou zcela čisté. Bezprostředně po vraždě jsou zadrženi dva bezdomovci, později však vychází najevo, že patří k hlavním spojkám tajných služeb.

Stále se také pátrá po identitě ženy se šátkem, která vše natáčí na kameru a pak zmizí v davu. Jsou tyto postavy součástí nějakého většího spiknutí?

Oswald byl zastřelen přímo před televizními kamerami, foto Robert H. Jackson / Creative Commons / volné dílo
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 10.8.2022 449
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 865
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 543
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.7tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.3tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]