Skip to content

Opravdu chemtrails ovlivňují počasí?

Na nebi jsou velmi často vidět bílé čáry, které po sobě zanechávají letadla v určité výšce v prostředí s dostatečnou vlhkostí a nízkou teplotou. Existují ale i takové čáry, které se nazývají chemtrails a obsahují neznámé chemické látky, které ve vzduchu přetrvávají dlouhou dobu a jsou na nebi jasně patrné.

NEBEZPEČNÉ LÁTKY

Chemtrails mají jiný vzhled, strukturu i složení než kondenzační čáry. Mají obsahovat viry, bakterie, plísně nebo chemikálie (bauxit, oxidy hliníku, dibromidetylenu nebo sloučeniny vápníku a hořčíku).

Tyto látky mohou být pro lidské zdraví nebezpečné. Nejčastěji je z vypouštění chemtrails obviňována Ústřední zpravodajská služba (CIA) a Národní bezpečnostní agentura (NSA). Jindy se spekuluje o tom, že se jedná o celosvětové spiknutí, do kterého je zapojená celá řada dalších organizací.

Chemtrails mají být plné chemikálií.
EXISTUJÍ DŮKAZY?

O rozprašování jedů do atmosféry existuje dokonce záznam v oficiální dokumentaci amerického patentu z 26. března 1991. V něm se uvádí, že má tato metoda snižovat atmosférické oteplování pomocí mikroskopických materiálů, uvolňovaných z výšky mezi 7 až 13 kilometry nad zemských povrchem.

Jiné důkazy ale konspirátorům stále chybějí. Úvahy o tom, že by tyto látky mohly měnit počasí, mohou být nicméně založeny na pravdě. V chemtrailových stopách byl totiž nalezen etylen dibromidu, který podporuje vytváření mraků a má podobné účinky jako jodid stříbrný.

Příznivci této teorie také tvrdí, že se vlády za pomocí chemtrails snaží podporovat plošné očkování proti antraxu, který by teroristé mohli použít jako biologickou zbraň hromadného ničení.

Podle konspiračních teorií ovládají chemtrails počasí a dokážou manipulovat s lidmi.
SNAŽÍ SE ZMENŠIT POPULACI?

Existuje několik důvodů, proč by někdo měl do ovzduší vypouštět chemické látky. Jedním z nich je globální oteplování, mohlo by ale jít dokonce i o pokus o snížení lidské populace nebo o kontrolu mysli.

Látky obsažené v chemtrails mají narušovat spánek, a vyvolávat pocit ospalosti a slabosti. Některé navozují také špatný emoční stav bez jasné příčiny – úzkost, nervozitu nebo pocit beznaděje.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články