27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Reportáže
Opravdu chemtrails ovlivňují počasí?
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 11.6.2020
3.8tis
Chemtrails
552
SDÍLENÍ
3.8tis
ZOBRAZENÍ

Na nebi jsou velmi často vidět bílé čáry, které po sobě zanechávají letadla v určité výšce v prostředí s dostatečnou vlhkostí a nízkou teplotou. Existují ale i takové čáry, které se nazývají chemtrails a obsahují neznámé chemické látky, které ve vzduchu přetrvávají dlouhou dobu a jsou na nebi jasně patrné.

Chemtrails Chemtrails mají být plné chemikálií.  Podle konspiračních teorií ovládají chemtrails počasí a dokážou manipulovat s lidmi. 

NEBEZPEČNÉ LÁTKY

Chemtrails mají jiný vzhled, strukturu i složení než kondenzační čáry. Mají obsahovat viry, bakterie, plísně nebo chemikálie (bauxit, oxidy hliníku, dibromidetylenu nebo sloučeniny vápníku a hořčíku). Tyto látky mohou být pro lidské zdraví nebezpečné.

Nejčastěji je z vypouštění chemtrails obviňována Ústřední zpravodajská služba (CIA) a Národní bezpečnostní agentura (NSA). Jindy se spekuluje o tom, že se jedná o celosvětové spiknutí, do kterého je zapojená celá řada dalších organizací.

Chemtrails mají být plné chemikálií.

EXISTUJÍ DŮKAZY?

O rozprašování jedů do atmosféry existuje dokonce záznam v oficiální dokumentaci amerického patentu z 26. března 1991. V něm se uvádí, že má tato metoda snižovat atmosférické oteplování pomocí mikroskopických materiálů, uvolňovaných z výšky mezi 7 až 13 kilometry nad zemských povrchem.

Jiné důkazy ale konspirátorům stále chybějí. Úvahy o tom, že by tyto látky mohly měnit počasí, mohou být nicméně založeny na pravdě. V chemtrailových stopách byl totiž nalezen etylen dibromidu, který podporuje vytváření mraků a má podobné účinky jako jodid stříbrný.

Příznivci této teorie také tvrdí, že se vlády za pomocí chemtrails snaží podporovat plošné očkování proti antraxu, který by teroristé mohli použít jako biologickou zbraň hromadného ničení.

Podle konspiračních teorií ovládají chemtrails počasí a dokážou manipulovat s lidmi.

SNAŽÍ SE ZMENŠIT POPULACI?

Existuje několik důvodů, proč by někdo měl do ovzduší vypouštět chemické látky. Jedním z nich je globální oteplování, mohlo by ale jít dokonce i o pokus o snížení lidské populace nebo o kontrolu mysli. Látky obsažené v chemtrails mají narušovat spánek, a vyvolávat pocit ospalosti a slabosti.

Některé navozují také špatný emoční stav bez jasné příčiny – úzkost, nervozitu nebo pocit beznaděje.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.6tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]