Skip to content

Zvláštní mince ze 17. století: záhada pro ufology

Ačkoliv většinou najdeme údajné důkazy o UFO nad našimi hlavami hlavně na dávných malbách a freskách, existuje přinejmenším jedna zajímavá výjimka. Tou je zvláštní francouzská mince z roku 1680, na které je vyobrazený kruhový objekt zcela evidentně se vznášející nad zemí.

Pro upřesnění je potřeba dodat, že mince se nepoužívala placení, ale podle historiků sloužila ve škole jako součást her či pomůcka určená k počítání. Co je však na tomto žetonu znázorněné, už zdaleka tak jasné není.

Někteří lidé věří, že jde o nějakou zvláštní květinu, štít nebo snad letící houbu. Někteří religionisté a historici pak naznačují, že by mohlo jít o biblické Ezechielovo kolo. Jenže to je jen další voda na mlýn nejrůznějších záhadologů.

Například český badatel Jan A. Novák (*1951) upozorňuje, že Ezechiel v Bibli popisuje, jak se z nebe snášejí zvláštní objekty nápadně se podobající dnešním kosmickým sondám.

Jan A. Novák. Foto: Wikimedia commons
DŮKAZ O UFO?

„Prorok Ezechiel zřejmě není žádný vymyšlený pohádkový dědeček, protože podle většiny historiků jde o skutečnou postavu. Žil někdy v pátém století před naším letopočtem za časů, kdy se Židé ocitli v babylónském zajetí,“ píše Jan A. Novák s tím, že Ezechiel podrobně popisuje něco, co vypadá jako přistávací modul.

Mohla by mince znázorňovat právě takový stroj? Odpovědí by mohlo být nalezení autora těchto mincí, ten je ale neznámý a nic o něm neví ani ti největší odborníci na numismatiku (věda o platebních prostředcích – pozn. redakce).

Podle nich však bylo těchto mincí vyrobeno více, a zřejmě vycházely z předlohy z první poloviny 17. století. Ufologové přesto mají jasno. „Je to podle mého názoru jasný důkaz, že lidé kolem roku 1600 pozorovali UFO a rozhodli se jej dát na mince,“ tvrdí kupříkladu americký ufolog Scott C. Waring. Je tedy mince osobitým vyjádřením nějakého neznámého umělce, který se potřeboval aspoň touto formou podělit o svou zkušenost s UFO?

Zachycuje snad mince UFO? Foto: www.disclose.tv

Foto: pinterest.com, Wikimedia commons, www.disclose.tv
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články