Po incidentu, který nastal v červnu 2012 během startu čínské rakety Shenzhou 9 do vesmíru, máme ale možná nyní k dispozici důkaz, že hypotézy o pozemském působení UFO nebyly možná tak docela zcestné!
Vše se připravuje na velký okamžik. Přípravy vrcholí a atmosféra kolem startovací rampy v poušti Gobi na severu Číny by se dala krájet.
Už za pár okamžiků vyletí na vzrušující cestu do kosmu raketoplán s tříčlennou posádkou, který má ve vesmíru kontaktovat čínskou vesmírnou stanici Tchien-Kung 1. Ostříleného astronauta Ťing Chaj-Pchenga (*1966) doplňuje inženýr Liou Wang (*1969) a poprvé v historii čínské astronautiky také žena – Liou Jang (*1978).
Startu čtvrté čínské mise s lidskou posádkou nic nebrání, a tak se raketa Shenzhou 9 dnes 16. června 2012 odlepuje ze země.
Miliony Číňanů u televizních obrazovek sledují v tu vzácnou chvíli stroj, který mizí kdesi v dáli na nebi. Mnohé z těch vzrušených očí si ale pravděpodobně nevšimnou, že raketoplán má při sobě podivný doprovod!
Dva neznámí vetřelci
Bystřejší pozorovatelé si údajně všimnou čehosi podivného a domnívají se, že první čínskou astronautku sledují při odpálení rakety do kosmu mimozemské bytosti.
Tato událost se má odehrát chvíli po startu rakety Shenzhou 9, konkrétně při opouštění atmosféry ve výšce zhruba 15 kilometrů.
Infračervené videokamery mají zachytit neidentifikovaný objekt, které proletí těsně kolem raketoplánu v čase 4 minuty 11 sekund pořizovaného záznamu.
Kdepak ptáci!
Bílá tečka pohybující se vysokou rychlostí navíc nesnímají jen infračervené kamery, ale zaregistrují je prý i někteří diváci u televizních obrazovek. A všichni se začínají ptát: Co to mělo znamenat? Je to pták!
– nabízejí rychlé vysvětlení někteří z pozorovatelů. Podle odborníků je však prakticky vyloučeno, že by mohlo jít o ptáka či nám známý létající stroj.
„Tento objekt nemohl být pták, protože ten by musel být extrémně horký, aby ho mohla infračervená kamera zachytit.
Ptáci a lidé mají stejnou tělesnou teplotu, takže by se nemohl objevit tak jasně jako toto záhadné světlo,“ uvádí současný čínský astronom Wang Sichao. Mimo atmosféru by také ptáci mohli létat jen těžko.
Neznámé objekt se prý navíc pohybuje vyšší rychlostí než samotný raketoplán! Doprovázelo snad start čínského raketoplánu UFO?
Šlo o hmyz?
Rovněž je zpochybněno vysvětlení, podle kterého by se mohlo jednat o viditelnou vzdálenou hvězdu. V okamžiku startu, který připadá na 18.37 hodin místního času, totiž není taková událost z hlediska viditelnosti možná.
Je ještě příliš světlo na pozorování hvězd. Tápající vědce a badatele by tak mohl ze slepé uličky vyvést sice ojedinělý, ale bezesporu zajímavý názor, že by ve skutečnosti mohlo jít o hmyz, který poletuje před kamerou, jež celou událost snímá ze země. Jenže je tu opět jedno „ale“.
Dráha bílé tečky ani v nejmenším nepřipomíná hmyzí pohyb! Varianta, že se mohlo jednat o UFO a mimozemské „špiony“, se proto přetřásá stále více! Kdo, nebo co vlastně sledovalo start čínských astronautů?