3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Otevřená zpověď: Americké vojenské piloty ohrožují neznámé stroje
Otevřená zpověď: Americké vojenské piloty ohrožují neznámé stroje
od 28.2.2022
1.9tis
Co ohrožuje americké piloty? FOTO: Pxfuel
180
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Americký deník The New York Times patří k nejprestižnějším a nejrespektovanějším světovým novinám.

Proto vyvolá v roce 2019 pořádné pozdvižení, když je v něm otištěno svědectví dvou amerických vojenských pilotů, kteří popisují svá setkání s neidentifikovatelnými létajícími objekty.

Co ohrožuje americké piloty? FOTO: Pxfuel Setkávají se vojenští piloti se stroji z neznáma? FOTO: Unsplash

Od léta 2014 do března 2015 je prý poručíci Ryan Graves a Danny Accoin pozorují nad východním pobřežím USA téměř denně. Když se Accoinovi zobrazí neznámý objekt na radaru poprvé, je zmatený.

reklama

Podle ukazatelů se má v tu chvíli nacházet 300 metrů pod ním, ale na kameře v helmě nic nevidí. O několik dní později zaměří tréninková raketa z jeho stíhačky další pohybující se objekt.

Znázorní se mu na infračervené kameře, jenže sám Accoin vlastníma očima opět nic nevidí. „Ale věděl jsem, že tam něco je, že to určitě není falešný poplach,“ říká.

A protože není jediný s podobnými zážitky, spekuluje se mezi letci, že jde o nějaký tajný program technicky extrémně pokročilých dronů. Názor ale rychle mění, když se ukáže, že začíná jít o zdraví!

Setkávají se vojenští piloti se stroji z neznáma? FOTO: Unsplash
Setkávají se vojenští piloti se stroji z neznáma? FOTO: Unsplash

Jde o život?

Poručík Graves vzpomíná, jak se koncem roku 2014 vracel na základnu z mise a po přistání potkal zcela otřeseného jiného pilota. Ten se mu svěřuje, že do jedné z „těch věcí“ málem narazil.

reklama

V tu chvíli letí v tandemu s parťákem, jsou od sebe 30 metrů, když mezi nimi najednou prosviští cosi připomínající kouli uzavřenou v hranatém pouzdře.

Z toho vyplývá, že v oblasti plné stíhacích pilotů by jen těžko mohl probíhat jakýkoliv utajovaný vládní program ohrožující životy mužů sloužících své vlasti. Na veřejnost se dostávají záběry ze stíhaček, jasně ukazující těžko popsatelné létající objekty.

Slyšíme na nich i vzrušené rozhovory pilotů, kteří sami netuší, co to má být. Americké námořnictvo vydává upravené směrnice, kde radí letcům, jakým způsobem hlásit pozorování UFO a jak se v takové situaci chovat.

K incidentům se vyjádří i mluvčí námořnictva Joseph Gradisher. Podle něj se někdy jedná o drony, ale jindy pro původ objektů nemají vysvětlení. „Nemáme dostatek dat, abychom to mohli patřičně ověřit.

reklama

Proto naše letka dostala aktualizované pokyny, jak postupovat při podezřelém narušení našeho vzdušného prostoru,“ říká Gradisher. Blíží se bod, kdy začnou na oficiálních místech veřejně připouštět existenci UFO?

Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.5tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap