reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Vesmír a technologie
Otevřená zpověď: Americké vojenské piloty ohrožují neznámé stroje
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 28.2.2022
1.9tis
Co ohrožuje americké piloty? FOTO: Pxfuel
180
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Americký deník The New York Times patří k nejprestižnějším a nejrespektovanějším světovým novinám. Proto vyvolá v roce 2019 pořádné pozdvižení, když je v něm otištěno svědectví dvou amerických vojenských pilotů, kteří popisují svá setkání s neidentifikovatelnými létajícími objekty.

Co ohrožuje americké piloty? FOTO: Pxfuel Setkávají se vojenští piloti se stroji z neznáma? FOTO: Unsplash

Od léta 2014 do března 2015 je prý poručíci Ryan Graves a Danny Accoin pozorují nad východním pobřežím USA téměř denně. Když se Accoinovi zobrazí neznámý objekt na radaru poprvé, je zmatený. Podle ukazatelů se má v tu chvíli nacházet 300 metrů pod ním, ale na kameře v helmě nic nevidí.

O několik dní později zaměří tréninková raketa z jeho stíhačky další pohybující se objekt. Znázorní se mu na infračervené kameře, jenže sám Accoin vlastníma očima opět nic nevidí. „Ale věděl jsem, že tam něco je, že to určitě není falešný poplach,“ říká.

A protože není jediný s podobnými zážitky, spekuluje se mezi letci, že jde o nějaký tajný program technicky extrémně pokročilých dronů. Názor ale rychle mění, když se ukáže, že začíná jít o zdraví!

Setkávají se vojenští piloti se stroji z neznáma? FOTO: Unsplash

Jde o život?

Poručík Graves vzpomíná, jak se koncem roku 2014 vracel na základnu z mise a po přistání potkal zcela otřeseného jiného pilota. Ten se mu svěřuje, že do jedné z „těch věcí“ málem narazil. V tu chvíli letí v tandemu s parťákem, jsou od sebe 30 metrů, když mezi nimi najednou prosviští cosi připomínající kouli uzavřenou v hranatém pouzdře.

Z toho vyplývá, že v oblasti plné stíhacích pilotů by jen těžko mohl probíhat jakýkoliv utajovaný vládní program ohrožující životy mužů sloužících své vlasti. Na veřejnost se dostávají záběry ze stíhaček, jasně ukazující těžko popsatelné létající objekty.

Slyšíme na nich i vzrušené rozhovory pilotů, kteří sami netuší, co to má být. Americké námořnictvo vydává upravené směrnice, kde radí letcům, jakým způsobem hlásit pozorování UFO a jak se v takové situaci chovat.

K incidentům se vyjádří i mluvčí námořnictva Joseph Gradisher. Podle něj se někdy jedná o drony, ale jindy pro původ objektů nemají vysvětlení. „Nemáme dostatek dat, abychom to mohli patřičně ověřit. Proto naše letka dostala aktualizované pokyny, jak postupovat při podezřelém narušení našeho vzdušného prostoru,“ říká Gradisher. Blíží se bod, kdy začnou na oficiálních místech veřejně připouštět existenci UFO?

Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 28.6.2022 1.7tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]
od Mirek Brát 25.6.2022 1.7tis
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 821
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.7tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]
od Adriana Vojtíšková 21.6.2022 3.1tis
Pruhy zcela obyčejné, nebo mající hlubší význam? Takovou otázku si pokládá veřejnost při pohledu na snímky ze sondy Mars Reconnaissance Orbiter.   Tmavé i světlé svažující se pruhy (tvarem připomínající pánskou kravatu) se na Marsu vyskytují především v oblasti Arabia Terra. Klesající pruhy jsou většinou malé útvary o délce maximálně několika stovek metrů. Americké profesorky […]