26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
Panika kvůli prokletým panenkám
Marion Paluchová
od Marion Paluchová 24.10.2022
2.7tis
279
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ
Proč je vyplavuje moře u Texasu, a způsobují v Anglii paranormální jevy?

Jak moc byste se odvážili přiblížit k údajné prokleté panence? Bylo by pro vás na dosah ruky moc blízko? Nebo byste ani nevstoupili do místnosti, kde by se nacházela? Věřte, že pro některé lidi je přes čáru už to, že s ní musí sdílet stejnou budovu!

Což se ovšem dá pochopit. Své o tom vědí obyvatelé jednoho domu, kteří se kvůli takové hračce dokonce stěhují pryč.

Žije s nimi totiž umělkyně známá pouze jako Suzumiya, jež má takových malých děsivých kamarádek plný byt! Prý se jedná o její temný koutek, kde mění smutné duše na umělecká díla. K neobvyklé zálibě ji přivedl vlastní zážitek z dětství, kdy ji měl doma navštěvovat duch jménem Gilbert. Tak se dostala ke sbírání a vytváření prokletých panenek.

Problémem je, že dle prohlášení vyděšených sousedů způsobují po celém domě paranormální jevy, které odmítají snášet. Což dokumentuje i sama Suzumiya, kterou pod přezdívkou Soulmori najdete na sociální síti TikTok.

Tam uveřejňuje videa, kde to vypadá, jako kdyby její panenky samy od sebe mrkaly, otáčely hlavou či se jinak pohybovaly.

„Dělám, co mohu, abych jejich negativní vliv udržela jen mezi zdmi mého bytu. Prosím duchy, ať neotravují nikoho dalšího, jenže je mi jasné, že nad nimi mám jen velmi malou kontrolu. Stejně nakonec provádějí, 
co chtějí.“  Suzumiya, majitelka sbírky prokletých panenek, hovoří o paranormálních jevech v domě, kde žije. Panenka v rozkladu v Mexiku. Skotsko, rom 1836 a sedmnáct miniaturních rakví s dřevěnými figurkami. Stezka hlav panenek v USA. Odvážili by ste se přiblížit k této panence nebo vám nahání strach?

Jedna z nich se jmenuje Marabelle a prý je to přátelský duch. Mrká, když je veselá. A snad lepší nevědět, co dělá, když má naopak špatnou náladu… To se pak možná rozhodne někoho postrašit?

Tohle se rozhodně daří panenkám v americkém Texasu! Na několika zdejších plážích se začaly objevovat hororově vypadající panenky, či pouze jejich hlavy.

Konkrétně jde o úsek mezi ostrovy Padre a Matagorda. Na čistotu vody tu dohlíží mořský biolog Jace Tunnell z Texaského mořského vědeckého institutu a nestačí se divit, na co naráží. „Každý den je to něco jiného. Jako první jsem našel hlavu panny z obchodu s erotickými potřebami.

Pak to začalo přibývat a řeknu vám, jsou to hotové noční můry. Nejděsivější jsou panenky, kterým zbývá jen pár chomáčů vlasů. Vůbec nevím, odkud se berou a proč končí v moři,“ vypráví Tunnell. Netřeba dodávat, že místním při procházkách po pláži na klidu rozhodně nepřidávají.

Obávají se, že mají spojitost s nějakými temnými silami. Mohou sloužit při okultních rituálech?

Kdo má potřebu házet do vody kusy různě zohavených panenek?

3x místa s děsivými hračkami

La Isla de las Muñecas • Mexiko

Stovky panenek v nejrůznějším stupni rozkladu, které se zde nacházejí, mají uspokojit nešťastné duše malých dětí. Smutný příběh spojený s místem i jeho děsivá atmosféra neustále přitahují televizní štáby i stovky turistů.

Skotské národní muzeum • Skotsko

Roku 1836 objeví skupinka chlapců v Edinburghu sedmnáct miniaturních rakví s dřevěnými figurkami. Záhadou zůstává, kdo a proč je vytvořil. Spekuluje se o spojitosti se satanskými rituály či s vražedným řáděním dua William BurkeWilliam Hare.

Stezka hlav panenek • USA

V americkém státu Atlanta najdete přírodní rezervaci se soustavou jezírek nazývaných Constitution Lakes. Mezi nimi se vine cesta, kterou zdejší truhlář Joel Slaton přeměnil skrze různý odpad a části těl panenek na pořádně hororový zážitek!

Foto:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.7tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]