reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Paranormální jevy
Paranormální zážitky policistů: Setkali se s duchem sebevraha?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 15.2.2022
3.0tis
Dvojice policistů ve službě prožila něco děsivého, foto Pixabay
343
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Uniformovaní muži a ženy se ve službě občas setkávají se strašidelnými jevy, které si nikdo z nich nedokáže vysvětlit. O své zážitky se čas od času následně podělí na internetu. Jeden taková příběh popisuje děsivou noční návštěvu v budově, kde se znenadání rozezněl bezpečnostní alarm.

Dvojice policistů ve službě prožila něco děsivého, foto Pixabay Alarm se spustil v částečně nevyužívané budově, foto Pixabay Popis přízračného správce odpovídá popisu muže, který tu nedávno skočil z okna, foto Pixabay

Dvojici policejních důstojníků do budovy v blíže nespecifikovaném městě přivolává alarm, který se spustil uprostřed noci. Jde o čerstvě zrekonstruovaný a částečně stále nevyužitý komplex, jehož většinu zabírají lékařské ordinace a lékárny.

Poplach se podle všeho rozezněl v jedné z prázdných kanceláří v horním patře budovy, které je momentálně nepřístupné. Obrátí se proto na  správce budovy, který má klíče k uzavřeným prostorám k dispozici.

Ten ale z nepochopitelných důvodů nedokáže potřebný klíč ke schodišti, které do dotyčného patra vede, najít. Že by správci klíč předchozího někdo nenápadně sebral a teď v opuštěné části budovy tropí něco nekalého?

Zní to celkem logicky. Policistům správce proto radí, aby použili výtah, kterým se na místo dostanou také. Když se dveře výtahu konečně rozestoupí, oba policisté zírají do tmavé chodby, na jejímž konci jen váhavě bliká jediné světlo.

Rozhodně se nezdá, že by tu kdokoliv byl. Mýlí se?

SCÉNA JAKO Z HORORU

V ten okamžik oba policisté znervózní, ale přesto pokračují v plnění svých povinností. Pomalu procházejí chodbou a kontrolují všechny dveře, jedny po druhých. Všechny jsou zamčené, až na jedinou výjimku.

Otevřené dveře vedou do jedné z nevyužívaných lékařských ordinací. Recepce, čekárna i samotná ordinace jsou strážníky důkladně prohlédnuty a je více než jisté, že i tyto místnosti jsou prázdné a bez známek násilného vniknutí.

Ovšem když dvojice z ordinace vystoupí, je blikající světlo na konci chodby nyní zhasnuté a naopak se rozsvítila žárovka na opačné straně u výtahu. Ještě děsivější je fakt, že všechny dveře, které před okamžikem kontrolovali a ujistili se, že jsou zamčené, byly najednou dokořán!

Stále nervóznější policisté tak znovu zkontrolují každou místnost, ale nenajdou nic neobvyklého. Zdá se, že jsou na celém patře sami. Nebo si s nimi kdosi jen hraje na schovávanou?

Alarm se spustil v částečně nevyužívané budově, foto Pixabay

POČKEJTE NA SPRÁVCE

Celá situace eskaluje v okamžiku, kdy se oběma policistům v potemnělé chodbě z vysílaček ozve hlasitý statický šum, a jedny z otevřených dveří se s hlasitým prásknutím zabouchnou. To už je i na statečné strážníky moc.

Rozeběhnou se k výtahu a zamíří pryč. Šok přijde, když  se znovu pokusí najít správce, aby mohli ze strašidelné budovy co nejrychleji zmizet. Po muži ovšem není ani stopy. Musejí tak znovu zavolat firmě, která má správu objektu na starost.

Překvapený hlas na druhém konci sluchátka jim však oznámí, že pověřená osoba, která má k dispozici klíče, je teprve na cestě a správce tak v budově ještě vůbec nebyl! S kým tedy v komplexu mluvili? Že by jim muž zodpovědný za spuštění alarmu proklouzl mezi prsty?

Žena, která se svazkem klíčů zanedlouho dorazí, popírá, že by se o budovu danou noc mohl starat kdokoliv jiný. V popisu domnělého správce však poznává jednoho z lékařů, který tu před časem vyskočil z okna. Byl to jeho duch, s kým se policisté setkali?

Popis přízračného správce odpovídá popisu muže, který tu nedávno skočil z okna, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.4tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.6tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]