3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Paranormální zážitky policistů: Setkali se s duchem sebevraha?
Paranormální zážitky policistů: Setkali se s duchem sebevraha?
od 15.2.2022
3.0tis
Dvojice policistů ve službě prožila něco děsivého, foto Pixabay
343
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Uniformovaní muži a ženy se ve službě občas setkávají se strašidelnými jevy, které si nikdo z nich nedokáže vysvětlit. O své zážitky se čas od času následně podělí na internetu.

Jeden taková příběh popisuje děsivou noční návštěvu v budově, kde se znenadání rozezněl bezpečnostní alarm.

Dvojice policistů ve službě prožila něco děsivého, foto Pixabay Alarm se spustil v částečně nevyužívané budově, foto Pixabay Popis přízračného správce odpovídá popisu muže, který tu nedávno skočil z okna, foto Pixabay

Dvojici policejních důstojníků do budovy v blíže nespecifikovaném městě přivolává alarm, který se spustil uprostřed noci. Jde o čerstvě zrekonstruovaný a částečně stále nevyužitý komplex, jehož většinu zabírají lékařské ordinace a lékárny.

reklama

Poplach se podle všeho rozezněl v jedné z prázdných kanceláří v horním patře budovy, které je momentálně nepřístupné. Obrátí se proto na  správce budovy, který má klíče k uzavřeným prostorám k dispozici.

Ten ale z nepochopitelných důvodů nedokáže potřebný klíč ke schodišti, které do dotyčného patra vede, najít. Že by správci klíč předchozího někdo nenápadně sebral a teď v opuštěné části budovy tropí něco nekalého? Zní to celkem logicky.

Policistům správce proto radí, aby použili výtah, kterým se na místo dostanou také. Když se dveře výtahu konečně rozestoupí, oba policisté zírají do tmavé chodby, na jejímž konci jen váhavě bliká jediné světlo. Rozhodně se nezdá, že by tu kdokoliv byl. Mýlí se?

SCÉNA JAKO Z HORORU

V ten okamžik oba policisté znervózní, ale přesto pokračují v plnění svých povinností. Pomalu procházejí chodbou a kontrolují všechny dveře, jedny po druhých. Všechny jsou zamčené, až na jedinou výjimku.

reklama

Otevřené dveře vedou do jedné z nevyužívaných lékařských ordinací. Recepce, čekárna i samotná ordinace jsou strážníky důkladně prohlédnuty a je více než jisté, že i tyto místnosti jsou prázdné a bez známek násilného vniknutí.

Ovšem když dvojice z ordinace vystoupí, je blikající světlo na konci chodby nyní zhasnuté a naopak se rozsvítila žárovka na opačné straně u výtahu.

Ještě děsivější je fakt, že všechny dveře, které před okamžikem kontrolovali a ujistili se, že jsou zamčené, byly najednou dokořán! Stále nervóznější policisté tak znovu zkontrolují každou místnost, ale nenajdou nic neobvyklého.

Zdá se, že jsou na celém patře sami. Nebo si s nimi kdosi jen hraje na schovávanou?

Alarm se spustil v částečně nevyužívané budově, foto Pixabay
Alarm se spustil v částečně nevyužívané budově, foto Pixabay

POČKEJTE NA SPRÁVCE

Celá situace eskaluje v okamžiku, kdy se oběma policistům v potemnělé chodbě z vysílaček ozve hlasitý statický šum, a jedny z otevřených dveří se s hlasitým prásknutím zabouchnou. To už je i na statečné strážníky moc. Rozeběhnou se k výtahu a zamíří pryč.

reklama

Šok přijde, když  se znovu pokusí najít správce, aby mohli ze strašidelné budovy co nejrychleji zmizet. Po muži ovšem není ani stopy. Musejí tak znovu zavolat firmě, která má správu objektu na starost.

Překvapený hlas na druhém konci sluchátka jim však oznámí, že pověřená osoba, která má k dispozici klíče, je teprve na cestě a správce tak v budově ještě vůbec nebyl! S kým tedy v komplexu mluvili?

Že by jim muž zodpovědný za spuštění alarmu proklouzl mezi prsty? Žena, která se svazkem klíčů zanedlouho dorazí, popírá, že by se o budovu danou noc mohl starat kdokoliv jiný.

V popisu domnělého správce však poznává jednoho z lékařů, který tu před časem vyskočil z okna. Byl to jeho duch, s kým se policisté setkali?

Popis přízračného správce odpovídá popisu muže, který tu nedávno skočil z okna, foto Pixabay
Popis přízračného správce odpovídá popisu muže, který tu nedávno skočil z okna, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o