3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Kde si dát rande s neznámem: Světová místa s největším výskytem UFO!
Kde si dát rande s neznámem: Světová místa s největším výskytem UFO!
od 15.2.2022
3.2tis
Kde je největší šance na spatření UFO? FOTO: Unsplash
357
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Hlášení o UFO se denně objevují po celém světě. Jsou však státy, kde se to děje nejčastěji. Není výjimkou, že se jedná o lokality, kde byly nalezeny tajemné historické artefakty. Může tu být souvislost? Vrací se mimozemšťané rádi tam, kde už to znají z minulosti?

Kde je největší šance na spatření UFO? FOTO: Unsplash Město Liverpool je proslulé vznikem Beatles, fotbalem a také výskytem UFO! FOTO: Chowells / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Vysoká pohoří, nízká vlhkost vzduchu a jasně modrá obloha činí z jihoamerického státu Chile ideální zemi pro pozorování podezřelých nebeských objektů.

reklama

Dokonce zde vzniká oficiální Výbor pro studium anomálních leteckých jevů, který funguje pod dohledem chilského vojenského letectva.

Úžasný výhled nabízí dvojice severně položených observatoří – Paranal a ALMA. Obě se pyšní jedním z nejmodernějších astronomických vybavení na světě a veřejnosti se po předchozí domluvě otevírají pouze o víkendech.

Paranal se navíc nachází v poušti Atacama, kde leží i slavná planina Nazca posetá záhadnými obřími kresbami. Jde o vzkaz od mimozemšťanů či výtvor původních obyvatel? V Chile probíhají také UFO túry po Andách ve společnosti průvodců s teleskopy.

Opravdovou senzací je ale městečko San Clemente, pyšnící se titulem „hlavní světové město UFO“. Jejich výskyt v okolí hlásí svědci v průměru jednou týdně! Blízko najdete i oblast zvanou El Enladrillado. V ní leží 200 obřích, perfektně placatých bloků.

reklama

Opět nevíme, kdo je sem umístil ani proč. Bylo to umění prapředků, či dílo přírody? Nebo jde o přistávací plochu pro návštěvníky odjinud?

Město Liverpool je proslulé vznikem Beatles, fotbalem a také výskytem UFO! FOTO: Chowells / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Město Liverpool je proslulé vznikem Beatles, fotbalem a také výskytem UFO! FOTO: Chowells / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

UFO mánie v kolébce Beatles

Hrdý Albion, jak se Anglii knižně přezdívá, se možná navenek tváří jako země, kde lidé v klidu popíjí čaj a při zmínce o mimozemšťanech leda tak udiveně pozdvihnou obočí, ale nenechte se mýlit.

reklama

Hrabství Wiltshire je považováno za jeden z nejžhavějších tipů pro každého, kdo chce spatřit UFO na vlastní oči! Jde o oblast, kde stojí legendární megalitický kruh z obřích kvádrů – Stonehenge. Jde o další nerozluštěnou hádanku.

O účelu a vzniku Stonehenge se jen spekuluje, mnohými je považováno za výtvor mimozemských bytostí. V celé této oblasti Anglie se navíc dodnes pravidelně objevují kruhy v obilí a místní často hlásí pozorování podezřelých létajících objektů.

Nelze se proto divit, že se Wiltshire chlubí hotely, suvenýry a turistickými atrakcemi zaměřenými právě na tematiku UFO. Dalším zajímavým a možná i překvapivým místem pro lovce UFO je Liverpool.

Každý rok toto slavné rodiště skupiny Beatles hlásí okolo patnácti údajných pozorování!

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.5tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap