reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Vesmír a technologie
Kde si dát rande s neznámem: Světová místa s největším výskytem UFO!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 15.2.2022
3.2tis
Kde je největší šance na spatření UFO? FOTO: Unsplash
357
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Hlášení o UFO se denně objevují po celém světě. Jsou však státy, kde se to děje nejčastěji. Není výjimkou, že se jedná o lokality, kde byly nalezeny tajemné historické artefakty. Může tu být souvislost? Vrací se mimozemšťané rádi tam, kde už to znají z minulosti?

Kde je největší šance na spatření UFO? FOTO: Unsplash Město Liverpool je proslulé vznikem Beatles, fotbalem a také výskytem UFO! FOTO: Chowells / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Vysoká pohoří, nízká vlhkost vzduchu a jasně modrá obloha činí z jihoamerického státu Chile ideální zemi pro pozorování podezřelých nebeských objektů. Dokonce zde vzniká oficiální Výbor pro studium anomálních leteckých jevů, který funguje pod dohledem chilského vojenského letectva.

Úžasný výhled nabízí dvojice severně položených observatoří – Paranal a ALMA. Obě se pyšní jedním z nejmodernějších astronomických vybavení na světě a veřejnosti se po předchozí domluvě otevírají pouze o víkendech.

Paranal se navíc nachází v poušti Atacama, kde leží i slavná planina Nazca posetá záhadnými obřími kresbami. Jde o vzkaz od mimozemšťanů či výtvor původních obyvatel? V Chile probíhají také UFO túry po Andách ve společnosti průvodců s teleskopy.

Opravdovou senzací je ale městečko San Clemente, pyšnící se titulem „hlavní světové město UFO“. Jejich výskyt v okolí hlásí svědci v průměru jednou týdně! Blízko najdete i oblast zvanou El Enladrillado. V ní leží 200 obřích, perfektně placatých bloků.

Opět nevíme, kdo je sem umístil ani proč. Bylo to umění prapředků, či dílo přírody? Nebo jde o přistávací plochu pro návštěvníky odjinud?

Město Liverpool je proslulé vznikem Beatles, fotbalem a také výskytem UFO! FOTO: Chowells / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

UFO mánie v kolébce Beatles

Hrdý Albion, jak se Anglii knižně přezdívá, se možná navenek tváří jako země, kde lidé v klidu popíjí čaj a při zmínce o mimozemšťanech leda tak udiveně pozdvihnou obočí, ale nenechte se mýlit. Hrabství Wiltshire je považováno za jeden z nejžhavějších tipů pro každého, kdo chce spatřit UFO na vlastní oči!

Jde o oblast, kde stojí legendární megalitický kruh z obřích kvádrů – Stonehenge. Jde o další nerozluštěnou hádanku. O účelu a vzniku Stonehenge se jen spekuluje, mnohými je považováno za výtvor mimozemských bytostí.

V celé této oblasti Anglie se navíc dodnes pravidelně objevují kruhy v obilí a místní často hlásí pozorování podezřelých létajících objektů. Nelze se proto divit, že se Wiltshire chlubí hotely, suvenýry a turistickými atrakcemi zaměřenými právě na tematiku UFO.

Dalším zajímavým a možná i překvapivým místem pro lovce UFO je Liverpool. Každý rok toto slavné rodiště skupiny Beatles hlásí okolo patnácti údajných pozorování!

Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 28.6.2022 1.7tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]
od Mirek Brát 25.6.2022 1.7tis
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 821
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.7tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]
od Adriana Vojtíšková 21.6.2022 3.1tis
Pruhy zcela obyčejné, nebo mající hlubší význam? Takovou otázku si pokládá veřejnost při pohledu na snímky ze sondy Mars Reconnaissance Orbiter.   Tmavé i světlé svažující se pruhy (tvarem připomínající pánskou kravatu) se na Marsu vyskytují především v oblasti Arabia Terra. Klesající pruhy jsou většinou malé útvary o délce maximálně několika stovek metrů. Americké profesorky […]