21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Neobjasněné události
Policejní médium Angela McGhee pomohla vyřešit případ pohřešované ženy
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 31.7.2021
4.7tis
Jasnovidka své nadání používá k řešení kriminálních případů, foto Pixabay
492
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

Britské médium Angela McGhee využívá jasnovidectví k řešení případů, se kterými si policie neví rady. V roce 2008 se zapojila do pátrání po pohřešované ženě. Správně poznamenala, že je již mrtvá a s přesností předpověděla, kde a kdy najdou její tělo.

Jasnovidka své nadání používá k řešení kriminálních případů, foto Pixabay Angela McGhee, foto Facebook / Medium Angela Mcghee McGhee správně předpověděla, že se tělo najde v Bridgnorthu, foto Gordon Cragg / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Jasnovidka také správně tušila, že se tělo ženy nachází ve vodě, foto Pixabay

Angela McGhee o svých zkušenostech s vyšetřováním zločinů napsala již dvě knihy a hovořila v mnoha televizních pořadech. Jeden z významných případů její kariéry se odehrává v roce 2008, kdy v západoanglickém Shrewsbury zmizí 40letá žena.

Mandy Franks byla naposledy viděna v brzkých ranních hodinách 5. října toho roku při odchodu z baru v centru města. Na McGhee se tehdy několik týdnů po zmizení ženy neobrátí nikdo z rodiny, ale kontaktuje ji místní reportérka Jules McCarthy, která se případu pohřešované ženy věnuje.

Zanedlouho poté, co si médium s reportérkou domluví schůzku, prožívá vizi, v níž spatřuje park s velkým domem a řadou stromů v blízkosti řeky Severn. Na nábřeží vidí také nezvykle designované lavičky z kovaného železa a cítí, že toto místo má silnou spojitost se smrtí Mandy Franks.

Spolu s reportérkou pak jezdí po městě a hledá park odpovídající danému popisu. V jedné chvíli si Angela všimne bran městského parku a s jistotou prohlásí, že za nimi se skrývá místo z její vize. Nemýlí se.

Park přesně odpovídá dříve udanému popisu. Navíc se nedaleko nachází i bar, v němž byla pohřešovaná žena spatřena naposledy. Je to místo, kde nakonec přišla o život, jak McGhee tvrdí?

Angela McGhee, foto Facebook / Medium Angela Mcghee

TĚLO JE VE VODĚ

Médium prý cítí silně a nezpochybnitelně, že tělo Mandy Franks se nachází ve vodě, přestože řeku policejní potápěči prohledávali už před dvěma týdny. McGhee ale trvá na svém. Nejprve označí místo, kde se tělo dostalo do vody a pak díky další vizi dokáže určit, kde se mrtvá žena nachází nyní.

Je prý stále v řece v místě, které je ohraničeno vysokou zdí a poblíž stojí kostel s modrou kopulí. Jules McCarthy podle popisu místa dospěje k závěru, že jde o Bridgnorth, město vzdálené více než 30 kilometrů.

Mohlo tělo v řece doplout až tam? „Najdou ho příští týden, až budu pryč na dovolené,“ prohlašuje tehdy McGhee. Následující týden Angela McGhee během své dovolené dostává od překvapené reportérky zprávu, že tělo pohřešované ženy bylo skutečně nalezeno v Bridgenorthu.

„Jako reportérka jsem na tom případu už udělala kus práce, když jsem Angelu kontaktovala. Ale ona chtěla zůstat neinformovaná i o těch nejzákladnějších detailech, aby to nezastřelo její vize,“ vypovídá Jules McCarthy. Jak tedy mohla s takovou přesností předpovědět okolnosti daného případu?

McGhee správně předpověděla, že se tělo najde v Bridgnorthu, foto Gordon Cragg / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

HLASY SKEPTIKŮ

Mnozí považují vize Angely McGhee za důkaz její jasnozřivosti. O tom, že za pomoci kontaktů se duchovním světem dokáže přispět k řešení zločinů či vyhledávat pohřešované osoby nebo dokonce i domácí mazlíčky, jsou prý přesvědčeni i mnozí policisté, s nimiž na případech spolupracovala.

Existují ale i zarytí odpůrci psychotronických vyšetřovatelů, kteří tvrdí, že jedinou opravdovou schopností takových lidí, je dovednost vyhledávat a shromažďovat informace a z nich vyvozovat závěr. Podle skeptiků údajní psychotroničtí vyšetřovatelé pouze důkladně sledují zprávy v novinách, provádějí výzkum na místě a vstřebané informace pak vydávají za jasnovidectví.

Může být Angela McGhee podvodnicí, která má ve skutečnosti pouze vlohy pro práci soukromého vyšetřovatele, nebo snad informace získává skutečně díky kontaktům s jinými světy? Dokázala by ale s přesností předpovídat i další vývoj událostí, kdyby dar jasnozřivosti skutečně neměla?

Jasnovidka také správně tušila, že se tělo ženy nachází ve vodě, foto Pixabay
Foto v úvodu: Pixabay, fota v textu: Oficiální FB profil média, Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 19.5.2022 962
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.3tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.7tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Jan Kukrál 17.5.2022 1.7tis
Je 29. května 1953 a novozélandský horolezec Edmund Hillary (1919–2008) pokládá jako první člověk v historii nohu na absolutní vrchol Mount Everestu. V doprovodu Šerpy Tenzinga Norgaye (1914–1986) dokazuje do té doby nemožné, oba se stávají světově známými celebritami. Není jim ale výjimečné prvenství přisouzeno neprávem? V roce 1924 chtějí masivní horu pokořit dva angličtí […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.5tis
Manévry záhadných světel doprovázené přistáním obrovského létajícího kotouče nedaleko německého Frankfurtu pozorovala početná skupina svědků včetně šesti policistů. Přistání je doprovázeno poruchami rádiových a televizních signálů a událost potvrzují na svém radaru pracovníci blízké vojenské základny.     Za chladné jarní noci v pátek 12. března roku 1982 se v Messelu u Darmstadtu jen pár […]