15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Vesmír a technologie
Policista nahlásil přelet dvou trojúhelníkových UFO nad Prahou
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.5.2021
4.4tis
Nad Prahou přeletěla dvě UFO ve tvaru trojúhelníku, foto Pixabay
54
SDÍLENÍ
4.4tis
ZOBRAZENÍ

Pozorování neidentifikovatelných létajících objektů se nevyhýbají ani České republice. V dubnu roku 2006 se prý v pozdních nočních hodinách nad Prahou vznášely dva tajemné objekty. Ze Strašnic je sledoval místní policista.

Projekt Záře, který se zabývá shromažďováním a vyhodnocováním pozorování UFO nad Českem, před lety obdržel podivuhodné svědectví. Hlášení bylo později vyhodnoceno jako skutečné UFO, pro které zatím neexistuje vysvětlení.

Nad Prahou přeletěla dvě UFO ve tvaru trojúhelníku, foto Pixabay Policista si zapaloval cigaretu, když si objektů všiml, foto Katarzyna Urbanek / Unsplash Noční Strašnice, foto VitVit / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Pozorování se odehrává v noci na 22. dubna roku 2006. Hodiny ukazují 2.15 ráno a jeden pražský strážník ve službě parkuje své auto u zahrádkářské kolonie ve Strašnicích, aby si připálil cigaretu. Najednou si však uvědomí, že se po obloze pohybuje něco zvláštního.

„Uviděl jsem nad sebou dva tiše plující tmavé objekty. Jeden níže a jeden výše, stejná rychlost, neměnící se vzdálenost. Co mě udivilo, byla u každého objektu tři kulatá, uprostřed jakoby půlená, světla, která lehce pulsovala,“ vypovídá později.

Obě tělesa mají tvar rovnoramenného trojúhelníku. Dva světlomety namířené směrem k zemi jsou umístěny vpředu a jeden pak vzadu. Po čem pátrají? Je možné, že policista nepoznal obyčejné vrtulníky?

Policista si zapaloval cigaretu, když si objektů všiml, foto Katarzyna Urbanek / Unsplash

VZDUCH BYL ČISTÝ

Pozorování trvá dvě minuty, poté trojúhelníková tělesa zcela zmizí za obzorem. Oblohou plula údajně naprosto tiše. Vrtulníky nebo jiné letouny lze tedy vyloučit. Jejich barva prý byla matně černá a jejich světla neodpovídala běžnému osvětlení letadel.

Co když se na obloze zkrátka objevila netypická letadla? To definitivně vylučují informace ze střediska řízení letového provozu. Podle dat z radarů v té době nad Prahou nic neprolétalo. Co to tedy bylo? Ufologové, kteří se případem zabývají, označují svědka za naprosto důvěryhodnou osobu.

Při vyhodnocování případu však jen krčí rameny. Nedaří se najít nic, co by mohlo pozorování vysvětlit. Stal se pražský strážník svědkem přeletu mimozemských lodí?

Noční Strašnice, foto VitVit / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Pixabay, Unsplash, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 14.8.2022 818
Američtí prezidenti a vetřelci z vesmíru mají bohatou společnou historii. Tedy alespoň pokud jde o filmové hity. Ovšem u Ronalda Reagana to vypadá, že měl s UFO co dočinění i v realitě! Dne 19. listopadu 1985 se koná historická událost. Poprvé po 8 letech se spolu setkávají hlavní postavy dvou znepřátelených světových mocností. Na jedné […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.7tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 1.7tis
Zdálo se, že zastánci archeoastronautických teorií mají konečně v rukou pádný a jasný argument: Je vymalováno a uklizeno. Vše je jasné. Mimozemské civilizace nás v minulosti navštěvovaly. Důkaz najdete ve španělské Salamance! Významnou stavbou v Salamance je Nová katedrála – Catedral Nueva. Vybudována byla v architektonických stylech pozdní gotiky a baroka v letech 1513-1733. Již v roce 1887 […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.2tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Filip Appl 5.8.2022 3.2tis
Dopravní prostředky ztvárněné ve sci-fi filmech nemusí být vždycky jenom nereálné a přitažené za vlasy. Některá filmová a seriálová díla ukazují v tomto směru i poměrně realistickou vizi budoucnosti. Nedávno se o to pokusil známý seriál Westworld. Především třetí řada této americké série z produkce HBO ukázala velmi zajímavé možnosti. Svět vytvořený tvůrci seriálu se […]