26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Poltergeist útočil na chlapce kameny. Rodina pyká za hříchy?
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 19.12.2019
6.0tis
289
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Rodina z Bhútánu se bojí o své životy. V posledních týdnech se totiž objevují případy, kdy se na jejich střeše objevují kameny, které tam, podle rodiny, hází zlý duch. A dokonce to dělá jen v přítomnosti patnáctiletého chlapce Sunila Ghalleya.

Proč jde právě po něm? Tajemství odhalil až šaman.

V jižní Asii se zrovna moc často lidé nesetkávají s tím, že by v jejich obydlích žil nějaký duch, natož rovnou poltergeist, o kterém se v případě rodiny Ghalleyových mluví. Zahraniční zpravodaj kuenselonline.com totiž informuje o tom, že je rodina pod útoky zlého ducha, který se rodině snaží něco říct.

Protože útoky přetrvávají ve dne v noci a na střechu neustále dopadají kameny, které je ničí a rodina se před nimi nemůže nikam schovat, požádala o pomoc tamního šaman. Když se Bhagilal Ghalley dozvěděl, že jde duch po jeho vnukovi Sunilovi, nemohl uvěřit tomu, co se o své rodině dozvěděl!

Rodina se bojí, co bude dál. Kůlna u jejich baráku už je téměř po kamenném útoku zničená.

KÁMEN SE ZAŽEHL

„Tento kámen se zažehl, když jsem ho položil na bronzový oltář,“ vysvětlil šaman Sher Bahadur. Řeč je o jednom z kamenů, který dopadl na střechu poškozené rodiny. Podle šamana stojí za vším zlem, které se jim lepí na paty, právě mladý Sunil.

V Asii je totiž i v dnešní době kladen důraz na tradice spojené s pochováváním zemřelých a jejich posmrtným životem. Podle šamana totiž u rodičů chlapce, který je po smrti rodičů v péči svého strýce, nebyl proveden pečlivě posmrtný rituál a jeho rodiče se na ně proto zlobí.

Skutečně po jejich rodině jde rozzlobený otec a matka, kteří se tímto způsobem snaží dovolat opětovnému pohřební? Nebo chtějí svého vlastního syna pouze potrestat či dokonce zabít?

SJEDNAJÍ NÁPRAVU?

Rodina se nechala slyšet, že o tomto problému nikdy nevěděla a vykonají nápravu. Zda to ale pomůže nikdo neví, dokonce ani šaman, který se od případu už částečně odvolal. Jak si s celým případem rodina poradí?

Že by šlo o něco jiného, než boží moc vyvrací, kameny totiž dopadají na místo, kde se nachází chlapec a ostatní obydlí jsou v pořádku. Skutečně tedy můžeme mluvit o nadpřirozené mstě?

Foto: www.theconfessionalspodcast.com, www.kuenselonline.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 463
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.2tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.8tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.5tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]