2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Poltergeist v Connecticutu: Pomsta zneuctěných mrtvých, která inspirovala známý horor
Poltergeist v Connecticutu: Pomsta zneuctěných mrtvých, která inspirovala známý horor
od 20.6.2022
1.8tis
V domě po přistěhování začalo docházela k množství záhadných jevů, foto Pixabay
168
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Film Hrůza v Connecticutu z roku 2009 sleduje příběh rodiny, která je kvůli nemoci syna nucena se přestěhovat. Záhy se v jejich novém domě začínají odehrávat děsivé jevy. Předlohou scénáře je skutečný příběh rodiny Snedekerových. Ti se v roce 1986 museli potýkat s pestrou škálou děsivých jevů.

V domě po přistěhování začalo docházela k množství záhadných jevů, foto Pixabay Manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use Vyšetřování poukázalo na nevhodné zacházení s těly v pohřebním ústavu, foto Ralf Roletschek / Creative Commons / FAL

Manželé Alen a Carmen Snedekerovi a jejich čtyři děti se v roce 1986 stěhují z New Yorku do Southingtonu v Connecticutu, aby byl jejich syn Philip, kterému bylo diagnostikováno zhoubné nádorové onemocnění, Hodgkinův lymfom, co nejblíže specializovanému centru, jež musí pravidelně navštěvovat.

reklama

Když zjistí, že dům, který si vyhlédli, dlouhá desetiletí fungoval jako pohřební ústav s márnicí, zamrazí je, ale kvůli synovi musí zůstat.

Philipovo chování se po přestěhování rapidně mění. Je čím dál více uzavřený a odtažitý. Tvrdí, že slýchá hlasy a zjevují se mu různí lidé. Dokonce si začne psát deník, o kterém tvrdí, že mu s ním pomáhá nějaký cizí muž.

Nakonec u něj začne narůstat agrese a hoch se stává nebezpečným sobě i svým blízkým. Lékaři tvrdí, že může jít o vedlejší projevy jeho léčby, mají však zároveň obavy, že se u něj vyvíjí schizofrenie, a tak hoch putuje na nějaký čas do léčebny. Podepisuje se na jeho stavu těžká nemoc, nebo jde o něco jiného?

Manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use
Manželé Ed a Lorraine Warrenovi, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / Fair use

DŮM OŽÍVÁ

Brzy se ukáže, že nejde jen o Philipa. I další členové domácnosti v domě pozorují zvláštní jevy.

Světla se rozsvěcejí a zhasínají, z kuchyně během noci zmizí všechno nádobí, místnostmi se ozývají tajemné zvuky a voda z kohoutku se mění v rudou tekutinu nápadně připomínající krev.

reklama

V domě se odehrává mnoho manifestací, které by zkušený vyšetřovatel paranormálních jevů označil za projevy poltergeista. Děti navíc trápí děsivé noční můry, někdy se s nimi prý neviditelné ruce přetahují o přikrývku, jindy se jich pod pyžamem dotýkají.

Dochází také ke zjevení temných postav. Pak přízraky začne vídat i matka dětí.

„Byli neuvěřitelně mocní, jeden z nich byl velmi hubený s vystouplými lícními kostmi a dlouhými černými vlasy a černočernýma očima. Další měl bílé vlasy i oči, měl na sobě pruhovaný smoking a jeho nohy byly neustále v pohybu,“ líčí Carmen Snedeker.

Ta se dokonce dostává do ohrožení života, když na ni během zaútočí závěs v koupelně a obtočí se jí kolem obličeje. Naštěstí na pomoc přispěchá jedno z dětí a závěs rozstříhá. Snaží se tamní duchové rodinu zabít?

Vyšetřování poukázalo na nevhodné zacházení s těly v pohřebním ústavu, foto Ralf Roletschek / Creative Commons / FAL
Vyšetřování poukázalo na nevhodné zacházení s těly v pohřebním ústavu, foto Ralf Roletschek / Creative Commons / FAL

ZVRHLÍ POHŘEBÁCI

Nakonec se příznaky schizofrenie začnou projevovat i u Carmen, k níž najednou promlouvají tajemné hlasy a nabádají ji, aby všechny v domě, zejména své děti, zabila! To už Snedekerovi vyhledají pomoc odborníků.

Případ se dostane do rukou známých démonologů Eda Warrena (1926–2006) a jeho ženy Lorraine (1927–2019).

Manželé provádějí vymítací rituály a zjišťují, že na rodinu útočí duchové těch, jejichž těla v minulosti prošla pohřebním ústavem, který tu fungoval.

reklama

Podle Warrenových se bývalí zaměstnanci pohřebního ústavu oddávali nekrofilii a za zneuctění těl se teď duchové postižených mstí. Zvrhlé praktiky pohřebáků ovšem nebyly nikdy prokázány.

Autor knihy Na temném místě, která se případem detailně zabývá, americký spisovatel Ray Garton (*1962), se k věci staví skepticky a obviňuje Warrenovy, že ho při psaní nabádali, aby si popsané události přikrášlil a udělal je strašidelnějšími.

Je tedy děsivý příběh jen podvrh, nebo se vše odehrálo tak, jak Warrenovi tvrdí?

Foto: Creative Commons a Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 609
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.3tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 2.9tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.4tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly