27. listopadu 2001: S pomocí Hubbleova teleskopu je objevena první vzdálená planeta s atmosférou.
Domů     Neobjasněné události
Prokletý poklad z Charles Island: Zabije každého, kdo se ho pokusí odnést!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.6.2022
1.8tis
Guatémoc polohu pokladu nevyzradil ani po krutém mučení, foto Leandro Izaguirre / Creative Commons / Volné dílo
168
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

V průlivu Long Island Sound u amerického pobřeží leží malý ostrov zvaný Charles island. Na něm je prý ukryté aztécké zlato a k tomu ještě poklad obávaného piráta kapitána Kidda. Jenže ostrov i cennosti jsou prokleté a ten, kdo se jich pokusí zmocnit, si podepisuje rozsudek smrti.

Guatémoc polohu pokladu nevyzradil ani po krutém mučení, foto Leandro Izaguirre /  Creative Commons / Volné dílo Kapitán Kidd tu při své poslední plavbě měl zanechat pirátský poklad, foto Howard Pyle /  Creative Commons / Volné dílo Ostrov byl prý hned třikrát proklet, foto Randal J. (RJFerret) / Creative Commons / CC BY-SA 2.5

Malý ostrov patřící k americkému státu Connecticut by mohl být frekventovanou destinací mezi hledači pokladů. Mnohem bezpečnější ovšem je síly ostrova nepokoušet, byl totiž v průběhu historie hned třikrát proklet a několik námořníků za touhu po bohatství, které tu byla údajně ukryto, již zaplatilo životem!

Charles island je původně domovem indiánského kmene Paugussetů, kteří ostrov považují za duchovně významné místo. V roce 1639, kdy se indiáni dostanou do konfliktů s novými osadníky země, vyřkne náčelník Paugussetů první kletbu. Tím chce zřejmě ochránit respektované místo před zneuctěním přistěhovalci z Evropy.

Další kletba na sebe nenechá dlouho čekat. A nevyřkne ji nikdo jiný než legendární pirát kapitán William Kidd (1645–1701). Stane se tak během jeho poslední plavby, kdy se Kidd vylodí právě na Charles islandu.

Podle pověstí na ostrov seslal kletbu proto, že tu ukryl velkou část své kořisti. Každý, kdo by snad chtěl hledat pohřbený poklad, má být podle kletby stižen jistou smrtí. Naplní se tato výhrůžná slova?

Ostrov byl prý hned třikrát proklet, foto Randal J. (RJFerret) / Creative Commons / CC BY-SA 2.5

UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM

Třetí kletba je spojena s aztéckým panovníkem Guatémocem (asi 1497–1525), který byl zajat a mučen španělskými dobyvateli pod vedením slavného španělského šlechtice Hernána Cortése (1485–1547), který později zapříčiní pád Aztécké říše.

Cortés mimo jiné lační také po zlatu a ví, že domorodí indiáni ho mají mnoho. Právě kvůli zlatu je Guatémoc Cortésovými vojáky mučen. Kde je aztécký poklad ukryt, však nikdy neprozradí.

Španělé se ale nikdy nevzdají a v roce 1721 se dočkají úspěchu, když skupina námořníků v mexické jeskyni najde pokladnici s aztéckým zlatem. Poklad naloží na loď, aby ho odvezli. Jenže o této chvíle plavbu provází smůla.

Námořníci se potýkají se sérii nešťastných nehod a jeden po druhém umírají. Když už na lodi zůstane jen jeden jediný, rozhodne se prokletého zlata zbavit. Vylodí se právě na Charles islandu, kde zlato zakope, čímž si zachrání život.

Prohloubí tím ovšem prokletí ostrova, který teď před nechtěnými návštěvníky střeží i kletba aztéckého zlata. Uvrhl ji na poklad právě mučený panovník?

Kapitán Kidd tu při své poslední plavbě měl zanechat pirátský poklad, foto Howard Pyle / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.11.2022 1.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 2.4tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, […]
od Mirek Brát 24.11.2022 3.2tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název Tatry […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 2.6tis
Vědci si již několik let lámou hlavu nad bizarním chováním některých mořských savců. Jejich početná hejna se záměrně vrhají na mělčinu a pokud se někomu podaří dostat je zpět do vody, nezřídka se mermomocí snaží dostat znovu na pláž. Pokoušejí se o sebevraždu?     Na západním pobřeží Austrálie asi 300 kilometrů od Perthu v […]
od Dalibor Vrána 23.11.2022 2.8tis
31. říjen, Halloween, je dnem, kdy za neobvyklých okolností umírá několik slavných osobností. Patří mezi ně legendární mistr úniků Harry Houdini (1874–1926), ale není zdaleka jediný… Tento původem maďarský iluzionista a eskamotér je ve své době obdivovanou celebritou. Ve 20. letech mu umírá matka a to v něm probouzí zájem o nadpřirozeno. Se svou manželkou […]