reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Neobjasněné události
Prokletý poklad z Charles Island: Zabije každého, kdo se ho pokusí odnést!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.6.2022
1.8tis
Guatémoc polohu pokladu nevyzradil ani po krutém mučení, foto Leandro Izaguirre / Creative Commons / Volné dílo
168
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

V průlivu Long Island Sound u amerického pobřeží leží malý ostrov zvaný Charles island. Na něm je prý ukryté aztécké zlato a k tomu ještě poklad obávaného piráta kapitána Kidda. Jenže ostrov i cennosti jsou prokleté a ten, kdo se jich pokusí zmocnit, si podepisuje rozsudek smrti.

Guatémoc polohu pokladu nevyzradil ani po krutém mučení, foto Leandro Izaguirre /  Creative Commons / Volné dílo Kapitán Kidd tu při své poslední plavbě měl zanechat pirátský poklad, foto Howard Pyle /  Creative Commons / Volné dílo Ostrov byl prý hned třikrát proklet, foto Randal J. (RJFerret) / Creative Commons / CC BY-SA 2.5

Malý ostrov patřící k americkému státu Connecticut by mohl být frekventovanou destinací mezi hledači pokladů. Mnohem bezpečnější ovšem je síly ostrova nepokoušet, byl totiž v průběhu historie hned třikrát proklet a několik námořníků za touhu po bohatství, které tu byla údajně ukryto, již zaplatilo životem!

Charles island je původně domovem indiánského kmene Paugussetů, kteří ostrov považují za duchovně významné místo. V roce 1639, kdy se indiáni dostanou do konfliktů s novými osadníky země, vyřkne náčelník Paugussetů první kletbu. Tím chce zřejmě ochránit respektované místo před zneuctěním přistěhovalci z Evropy.

Další kletba na sebe nenechá dlouho čekat. A nevyřkne ji nikdo jiný než legendární pirát kapitán William Kidd (1645–1701). Stane se tak během jeho poslední plavby, kdy se Kidd vylodí právě na Charles islandu.

Podle pověstí na ostrov seslal kletbu proto, že tu ukryl velkou část své kořisti. Každý, kdo by snad chtěl hledat pohřbený poklad, má být podle kletby stižen jistou smrtí. Naplní se tato výhrůžná slova?

Ostrov byl prý hned třikrát proklet, foto Randal J. (RJFerret) / Creative Commons / CC BY-SA 2.5

UMÍRAJÍ JEDEN PO DRUHÉM

Třetí kletba je spojena s aztéckým panovníkem Guatémocem (asi 1497–1525), který byl zajat a mučen španělskými dobyvateli pod vedením slavného španělského šlechtice Hernána Cortése (1485–1547), který později zapříčiní pád Aztécké říše.

Cortés mimo jiné lační také po zlatu a ví, že domorodí indiáni ho mají mnoho. Právě kvůli zlatu je Guatémoc Cortésovými vojáky mučen. Kde je aztécký poklad ukryt, však nikdy neprozradí.

Španělé se ale nikdy nevzdají a v roce 1721 se dočkají úspěchu, když skupina námořníků v mexické jeskyni najde pokladnici s aztéckým zlatem. Poklad naloží na loď, aby ho odvezli. Jenže o této chvíle plavbu provází smůla.

Námořníci se potýkají se sérii nešťastných nehod a jeden po druhém umírají. Když už na lodi zůstane jen jeden jediný, rozhodne se prokletého zlata zbavit. Vylodí se právě na Charles islandu, kde zlato zakope, čímž si zachrání život.

Prohloubí tím ovšem prokletí ostrova, který teď před nechtěnými návštěvníky střeží i kletba aztéckého zlata. Uvrhl ji na poklad právě mučený panovník?

Kapitán Kidd tu při své poslední plavbě měl zanechat pirátský poklad, foto Howard Pyle / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.4tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.9tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.5tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]