reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Paranormální jevy
Poltergeist z Hullu: Uteče před ním i krotitel duchů
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 9.5.2022
3.0tis
„Odejděte!“, napíše neznámá entita na zrcadlo. Foto: Pixabay
295
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

S jasnými výhružkami a příkazy od neznámé bytosti se ve svém obydlí setkává žena jménem Emma Keeitch. Píše se rok 2011 a ona, její čtyřměsíční dcera Phoebie a přítel Jamie Owen zažívají peklo.

Anglický Hull má jedno ze světově proslulých hlášení poltergeista. Foto: David Milner / CC BY-SA 3.0 Je oním

Jejich dům se z nevysvětlitelných příčin stal dějištěm paranormálních jevů. Ozývají se v něm nevysvětlitelné rány, vzduchem létají předměty, samo od sebe se zapíná rádio a tak podobně. Události jsou sice mrazivé, přesto se dlouhou dobu neděje nic, co by snad ohrožovalo život rezidentů.

Jenže po narození Phoebie útoky nabírají na intenzitě. Naprostým vrcholem je pak událost, která přesáhne všechny meze. Jednoho dne ráno se Emma a Jamie vzbudí a všimnou si podivného nápisu na okně v jejich ložnici.

Rozklepaným, ale čitelným písmem tam stojí: „Odejděte!“ Napsala ho neznámá bytost, která se snaží rodinu vystrnadit z jejich obydlí?

Anglický Hull má jedno ze světově proslulých hlášení poltergeista. Foto: David Milner / CC BY-SA 3.0

PROČ PRÁVĚ TENHLE DŮM?

Do domu jsou zváni různí experti na paranormální jevy, jenže i na ně je to příliš silná káva. Jeden z nich se útoku poltergeista bojí natolik, že z domu prchá. Médium Steve Kneeshaw, který objekt rovněž navštíví, popisuje:

„Prováděl jsem řadu vyšetřování, ale toto bylo nejhorší – dokonce mě to vyděsilo.“ Zcela jasně v domě dochází k jevům nadpřirozeným. Poltergeist prý hází vzduchem ovladač a jednu z žen, která se podílí na výzkumu, udeří do obličeje!

Jeho moc je vysoce zneklidňující. Proč si vybral právě tento dům? Další vyšetřovatel Elliot Ainley bytost identifikuje: „Jsou tu dvě duše, které dům pronásledují – patří matce a dítěti. Matka je evidentně naštvaná, pravděpodobně proto, jak zemřela.

Z toho důvodu jsou kolem dokola házeny předměty.“ Další průzkum údajně odhalí, že jména duchů mohou být Rachel a Sarah. Obě prý zemřely tragickou smrtí a velmi náhle. Jejich aktivita je nejsilnější právě v ložnici…

Je oním „škodičem“ duch zemřelé? A mohou být dvě? Foto: Pixabay

MUSÍ RYCHLE PRYČ!

Na pomoc přichází reverend Tom Willis, který zde provádí exorcismus. Žehná obydlí a modlí se. Ovšem rodině dochází trpělivost. Projevy bytosti jsou natolik nebezpečné, že se raději odstěhují. Jak uvádí Emma Keeitch:

„Nikdy jsem nevěřila na duchy a vždy jsem byla velmi skeptická. Ale to, co se stalo nám, je už opravdu příliš – prostě tu nemůžeme déle zůstat.“ Mrazení v zádech, které mladé rodiče pronásleduje na každém kroku, je tím hlavním důvodem, proč se rozhodnou odejít.

Sami dodávají, že by nevysvětlitelné jevy nějakým způsobem rádi vysvětlili, ale neví jak. Pro jistotu tedy po třech letech strávených v domě odcházejí k Emmině matce. Věčného strachu se tak konečně zbaví. Komu dalšímu ale bude poltergeist škodit v budoucnu?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 1.2tis
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.1tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 2.3tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 2.0tis
Už po staletí se vypráví o bludičkách a tajemných světlech, která se objevují v lesích na jihu Čech a někdy jsou prý i životu nebezpečná. Podle pověstí svádějí pocestné a noční chodce z cesty, ti pak v lepším případě zabloudí, v tom horším zahynou v bažinách. Některá novodobá svědectví působí ještě zlověstněji. Co jsou záhadná […]
od Adriana Vojtíšková 27.9.2022 2.6tis
Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?     Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství! Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na […]