26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Poltergeist z Hullu: Uteče před ním i krotitel duchů
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 9.5.2022
3.0tis
„Odejděte!“, napíše neznámá entita na zrcadlo. Foto: Pixabay
295
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

S jasnými výhružkami a příkazy od neznámé bytosti se ve svém obydlí setkává žena jménem Emma Keeitch. Píše se rok 2011 a ona, její čtyřměsíční dcera Phoebie a přítel Jamie Owen zažívají peklo.

Anglický Hull má jedno ze světově proslulých hlášení poltergeista. Foto: David Milner / CC BY-SA 3.0 Je oním

Jejich dům se z nevysvětlitelných příčin stal dějištěm paranormálních jevů. Ozývají se v něm nevysvětlitelné rány, vzduchem létají předměty, samo od sebe se zapíná rádio a tak podobně. Události jsou sice mrazivé, přesto se dlouhou dobu neděje nic, co by snad ohrožovalo život rezidentů.

Jenže po narození Phoebie útoky nabírají na intenzitě. Naprostým vrcholem je pak událost, která přesáhne všechny meze. Jednoho dne ráno se Emma a Jamie vzbudí a všimnou si podivného nápisu na okně v jejich ložnici.

Rozklepaným, ale čitelným písmem tam stojí: „Odejděte!“ Napsala ho neznámá bytost, která se snaží rodinu vystrnadit z jejich obydlí?

Anglický Hull má jedno ze světově proslulých hlášení poltergeista. Foto: David Milner / CC BY-SA 3.0

PROČ PRÁVĚ TENHLE DŮM?

Do domu jsou zváni různí experti na paranormální jevy, jenže i na ně je to příliš silná káva. Jeden z nich se útoku poltergeista bojí natolik, že z domu prchá. Médium Steve Kneeshaw, který objekt rovněž navštíví, popisuje:

„Prováděl jsem řadu vyšetřování, ale toto bylo nejhorší – dokonce mě to vyděsilo.“ Zcela jasně v domě dochází k jevům nadpřirozeným. Poltergeist prý hází vzduchem ovladač a jednu z žen, která se podílí na výzkumu, udeří do obličeje!

Jeho moc je vysoce zneklidňující. Proč si vybral právě tento dům? Další vyšetřovatel Elliot Ainley bytost identifikuje: „Jsou tu dvě duše, které dům pronásledují – patří matce a dítěti. Matka je evidentně naštvaná, pravděpodobně proto, jak zemřela.

Z toho důvodu jsou kolem dokola házeny předměty.“ Další průzkum údajně odhalí, že jména duchů mohou být Rachel a Sarah. Obě prý zemřely tragickou smrtí a velmi náhle. Jejich aktivita je nejsilnější právě v ložnici…

Je oním „škodičem“ duch zemřelé? A mohou být dvě? Foto: Pixabay

MUSÍ RYCHLE PRYČ!

Na pomoc přichází reverend Tom Willis, který zde provádí exorcismus. Žehná obydlí a modlí se. Ovšem rodině dochází trpělivost. Projevy bytosti jsou natolik nebezpečné, že se raději odstěhují. Jak uvádí Emma Keeitch:

„Nikdy jsem nevěřila na duchy a vždy jsem byla velmi skeptická. Ale to, co se stalo nám, je už opravdu příliš – prostě tu nemůžeme déle zůstat.“ Mrazení v zádech, které mladé rodiče pronásleduje na každém kroku, je tím hlavním důvodem, proč se rozhodnou odejít.

Sami dodávají, že by nevysvětlitelné jevy nějakým způsobem rádi vysvětlili, ale neví jak. Pro jistotu tedy po třech letech strávených v domě odcházejí k Emmině matce. Věčného strachu se tak konečně zbaví. Komu dalšímu ale bude poltergeist škodit v budoucnu?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.0tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.8tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.1tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.7tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]