3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Posádka rybářské lodi zmizela beze stopy
Posádka rybářské lodi zmizela beze stopy
od 4.6.2022
3.3tis
Yong Yu Sing No.18 na fotografii pobřežní stráže poté, co byla spatřena u pobřeží Midway. FOTO: US Coarst Guard, Public domain, via Wikimedia Commons
364
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Už je to rok a půl, co byla u atolu Midway, známého především jako dějiště významné bitvy druhé světové války, nalezena opuštěná rybářská loď Yong Yu Sing No. 18. Deset členů její posádky od té doby nikdo nespatřil.

Proč museli opustit loď, která se bez problémů udržela na hladině? A co se s nimi stalo poté? Přežili, nebo jsou mrtví?

Tomu, že je s lodí něco v nepořádku, nenasvědčovalo krom ztráty spojení vůbec nic. Ilustrační foto. FOTO: Pixabay Na lov tuňáků vyplulo na palubě lodi deset mužů. FOTO: Pixabay Yong Yu Sing No.18 na fotografii pobřežní stráže poté, co byla spatřena u pobřeží Midway. FOTO: US Coarst Guard, Public domain, via Wikimedia Commons

VYRAZILI NA LOV TUŇÁKŮ

Yong Yu Sing No. 18 byla poprvé spuštěna na vodu v roce 2001. Šlo o zhruba třicet metrů dlouhou loď pro patnáct členů posádky, která se specializovala na lov tuňáků. Za tím účelem byla vybavena i chladícími boxy, vlečnou udicí a potřebným rybářským vybavením.

Na lov tuňáků vyplulo na palubě lodi deset mužů. FOTO: Pixabay
Na lov tuňáků vyplulo na palubě lodi deset mužů. FOTO: Pixabay

Na lov na sklonku roku 2020 vyplulo k Midwayi deset členů posádky, tchajwanský kapitán a devět Indonésanů. Loď však brzy ztratila kontakt s pobřežím. Na volání nikdo neodpovídal. Loď tak byla nalezena až 2. ledna 2021 poblíž atolu Midway.

reklama

Pobřežní stráž, která vyplula na pomoc, našla plavidlo opuštěné. Chyběl i záchranný člun. Po posádce však nebyla přes rozsáhlou pátrací akci nalezena jediná stopa.

ZAHYNULI NA MOŘI?

Dodnes se neví, co přesně se na lodi stalo a proč ji byla posádka nucena opustit.

Yong Yu Sing se totiž podle svědectví pobřežní stráže z Midway na hladině držela bez problémů, nebyly nalezeny stopy po požáru ani žádné jiné události, která by donutila posádku zachránit si životy v záchranném člunu.

reklama

Nebylo zachyceno nouzové volání ani žádná jiná komunikace s lodí. Zkrátka nic nenasvědčovalo tomu, že je loď v problémech.

Tomu, že je s lodí něco v nepořádku, nenasvědčovalo krom ztráty spojení vůbec nic. Ilustrační foto. FOTO: Pixabay
Tomu, že je s lodí něco v nepořádku, nenasvědčovalo krom ztráty spojení vůbec nic. Ilustrační foto. FOTO: Pixabay

Příbuzní členů posádky se dodnes nevzdávají naděje, že jejich blízcí přežili a budou jednoho dne nalezeni a zachráněni. S každým následujícím dnem, který uplynul od jejich zmizení, se však tato naděje snižuje. Je možné, že osud deseti rybářů zůstane už navždy obestřen tajemstvím.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 383
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.