Skip to content

Před opuštěným kostelem prý vyfotila ducha. Nyní chce na místo přizvat médium

V irských médiích se objevila nová fotografie, která má údajně zachycovat ducha. Fotka, která pochází z ulice před kostelem Panny Marie ve městě New Ross v panství Wexford, rozproudila mezi milovníky záhad vášnivou debatu o pravosti.

„Kostel mám téměř naproti domu. Seděla jsem večer u televize a všimla si, že krásně sněží. Tak jsem vyšla ven, abych udělala nějaké fotky. Dělám to často, protože kostel je nasvícen pokaždé jinou barvou.

Doma jsem pak na jedné z nich našla něco podivného,“ vysvětlila Karen Furlong, autorka fotografie.

Duch mnicha nebo staré ženy

Když pak chtěla žena fotky dát na internet, všimla si na jedné z nich obrysu připomínajícího postavu. „V tu chvíli jsem si byla jistá, že se mi podařilo zachytit něco neobvyklého, nejspíš ducha nebo přízrak,“ uvedla Karen. „O kostelu znám mnoho strašidelných historek, ale žádná se nezmiňuje o duchovi, který by strašil v jeho okolí. To zjevení mi nejvíce připomíná starší ženu s šátkem, ale mohl by to také být mnich. Duch jednoho z mnichů, kteří zde kdysi žili,“ uvažovala dále Furlong.

A jak už to u podobných fotek bývá, zatímco byla část lidí nadšená z fotografie zachycující nadpřirozenou bytost, další část hledala pro vznik fotografie racionální vysvětlení – například, že šmouhu způsobil padající sníh či tající vločka na čočce foťáku.

Furlong si je však jistá, že se jí povedlo zachytit opravdového ducha. Nyní plánuje přizvat na místo médium, které by se mělo pokusit s duchem spojit. Pokud se tento plán vydaří, získá Furlong v debatě o pravosti fotografie jistě nějaké body k dobru.

Foto: wikimedia commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články