9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Paranormální jevy
Příběh jako z hororu: Zabila dívku Krvavá Máří?
Blanka Fišarová
od Blanka Fišarová 31.1.2018
6.5tis
239
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

S vyvoláváním duchů si prý není radno zahrávat. Obzvláště to platí v případě přízraku, jenž se podle rozšířeného přesvědčení zjevuje v zrcadle. Jsou historky o krvežíznivé zesnulé ženě jenom městskými legendami, nebo popisují skutečné nebezpečí?

Dívka si stoupne před zrcadlo v potemnělé místnosti a třikrát zakřičí: „Krvavá Máří!“ Hned na to se v ploše před ní zjeví příšerná tvář ženy s pořezaným obličejem, jejíž ústa jsou rozevřena v němém výkřiku.

Podobné historky se tradují o vyvolávání ducha známého jako Bloody Mary, v češtině Krvavá Máří. Kdo ho třikrát zavolá, tomu se přízrak zjeví a bude ho pronásledovat tak dlouho, dokud ho nepřivede k šílenství, nebo ho nezabije.

Není divu, že vyprávění o tomto zjevení inspirovaly nejeden filmový horor. Mají však hrůzné historky o Krvavé Máří pravdivý základ?

Zasvěcenci se shodují, že Krvavou Máří lze vyvolat pomocí zrcadla.

Záhadná smrt Amber

Mladá žena jménem Cindy se s přítelkyněmi odebere do koupelny v domě své babičky. Zapálí svíce a každá z dívek třikrát zavolá do zrcadla jméno obávaného přízraku. V tu chvíli se plameny svíček zamihotají a v koupelně se zhmotní stará žena, jíž na kostech uhnívá maso.

Její zjevení doprovází odpudivý zápach. Přítelkyně zděšeně prchají z koupelny, jenže tím to celé neskončí. O čtyři měsíce později má Cindina kamarádka Amber autonehodu. „V tom autě se mnou jela ona. Popadla volant, a proto jsem nabourala,“ svěřuje se mladá žena.

Za nedlouho poté ji rodiče najdou utopenou ve vaně. Zabila snad dívku Krvavá Máří? Pomstí se duch také ostatním účastnicím vyvolávání?

Amber se utopila ve vaně. Jak k tomu došlo?

Jde o městskou legendu?

Příběhy o krvelačném přízraku kolují po celém světě. Někdy stačí ji třikrát zavolat, jindy je u toho potřeba držet v ruce nůž, či pocákat zrcadlo vodou. Jednotlivé verze vyprávění se neshodují ani v tom, kým měla ona zlovolná žena během svého života být.

Někteří věří, že jde o zavražděnou nevěstu, jiní potrestanou čarodějnici, zoufalou matku, jež přišla o dítě, nebo o krásku, která si nešťastnou náhodou poranila obličej tak, až jí na něm zůstaly krvavé jizvy.

Nejčastěji se ovšem uvádí, že pomstychtivý duch patří královně Marii Tudorovně (1516–1558). Ta proslula svým nelítostným pronásledováním protestantů, měla jich dát upálit asi 300, a proto si u svých odpůrců vysloužila přezdívku Krvavá Marie.

Zachovala si krutost i po smrti? Množství rozličných verzí příběhu o Krvavé Máří naznačuje, že by se mohlo jednat o městskou legendu. Není však vyloučeno ani, že neuváženým voláním do zrcadla k sobě lidé přivolávají strašlivého démona. Raději to nezkoušet!

Mají zvěsti o obávaném přízraku něco společného s anglickou královnou Marií Tudorovnou?
Foto: https://www.youtube.com, https://cs.wikipedia.org
reklama
Související články
od Pavel Polcar 8.8.2022 614
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 883
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.1tis
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.4tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.7tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]