26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
Tajuplný oříběh z hradu Montebello
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 30.10.2022
2.7tis
Pohled na hrad Montebello. FOTO: Lamberto Zannotti / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
266
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Italský hrad Montebello se nachází v provincii Rimini. Byl postaven někdy na konci 13., nebo počátku 14. století. Sídlila na něm řada slavných a mocných šlechtických rodů ovládajících široké okolí.

Někdy ve 14. století tu však došlo k tragické, dosud neobjasněné události. Od té doby si hrad nese punc děsivé paranormální aktivity.

Ta se má projevovat pravidelně každých pět let, přesně v době letního slunovratu, tedy 21. června.

Pohled na hrad. FOTO:  Icio747~commonswiki / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Pohled na hrad Montebello. FOTO:  Lamberto Zannotti / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Chodba známá jako Azzurrina. FOTO: RobertoReggi / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

To se prý někde v prostorách hradu rozléhá dětský hlas, někdy v podobě pláče, nebo smíchu, či děsivého křiku. Co se tehdy vlastně stalo?

DÍTĚ SATANA?

Přibližně kolem roku 1370 se hraběti z Montebello Ugolinuccimu Malatestovi narodila dcera Guendalina. Dítě však přišlo na svět jako albín, tedy s bílými vlásky. Ve středověku se taková věc jevila problematická a tak malá Guendalina byla dlouho držena mimo podezřívavé pohledy poddaných.

Když se její matka snažila bílé vlasy zamaskovat alespoň obarvením na hnědo pomocí zeleniny, výsledkem byla bohužel barva vlasů do modra. A tak ji obyvatelé hradu a podhradí začali přezdívat Azzurrina.

A co víc, dokonce se o holčičce začalo šířit, že Guendalina je vlastně Satanovo dítě. Je proto prý odpovědná za všechny jejich strasti a bolesti. Rostoucí nenávist šla tak daleko, že prý je nutné děvče upálit.

Takové řeči se donesli až k hraběti, který nechal hrad pečlivě střežit dnem i nocí. A malé holčičce přidělil dva strážce, kteří ji měli hlídat na každém jejím kroku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Montebello02.jpg

Ale hrad je rozsáhlý a někdy i bezpečnostní opatření nejsou nic platná.

Údajně prý 21. června 1375 došlo k tragické události. Malá Guendalina si hrála na chodbách hradu s míčem, který se jí zakutálel po schodech až do hradního sklepení. Tam se však nacházela i tajná chodba ven z hradu, o které málokdo věděl. Děvče šlo sebrat míč, zatímco unavená stráž čekala, až se Guendalina vrátí.

Když se však ze sklepení ozval příšerný výkřik, tak se stráž rozběhla dolů, ale po dívce nebylo nikde ani památky. Samozřejmě se okamžitě rozběhla velká pátrací akce – jak v podzemí, tak i na hradě a v jeho okolí. Ale děvče navždy zmizelo a už ji nikdo nikdy neviděl.

Mohla padnout do rukou některých rozzuřených poddaných, pokud se dostala ven tajnou chodbou? Ti ji přece považovali za ďáblovo dítě, které je potřeba odstranit. Nebo to snad bylo dílo jejího otce, jehož prestiž společenského postavení mezi šlechtou upadala právě kvůli takovým nařčením? Toto tajemství již asi nikdo nerozluští.

Il corridoio detto di Azzurrina

A CO ONEN HLAS?

Ale je tu zmíněný pláč, smích či vyděšený křik, který se každých pět let odněkud opakovaně rozléhá hradem. Po řadu let se různí vyšetřovatelé paranormálních jevů pokoušeli tuto událost vysvětlit, avšak bezúspěšně.

A to přesto, že vznikla řada nahrávek, které měly onen podivný neznámý hlas zachycovat. Ovšem někteří odborníci záznamy považují za neprůkazné.

A tak zbývá jen záznam události, jak byl ve starém textu z 16. století sepsán farním knězem z nedalekého městečka Torriana. Právě tento text, zde prezentovaný, je výpovědí o malé Guendalině, neboli Azzurrině, která zde prožila své krátké dětství, než záhadně zmizela.

Foto: Wikimedia Commons
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.8tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]