Skip to content

Připravoval dokument o hradech. Na jednom z nich se prý setkal s místním duchem

Zachytit ducha na fotografii je sen každého milovníka záhad. A právě to se nyní povedlo Paulu Sandersovi, který se vydal na hrad Astlay nedaleko města Nuneaton v Anglii. Vyfotil zde prý místní Dámu v červeném.

Sanders se na hrad vydal kvůli přípravě dokumentu o místní historii. „Chystám se natočit domácí dokument o dvanácti hradech v okolí. Když jsem hrad navštívil, uviděl jsem dámu v černočervených šatech.

Nebyl jsem si jistý, jestli je skutečná, nebo jde jen o přelud. Když jsem jí pak chtěl najít znovu, zmizela,“ popsal Sanders svůj zážitek.

Fotografie údajné ženy v červeném, kterou dokumentarista pořídil. ZDROJ: WIKIMEDIA COMMONS
Dáma v červeném a další duchové

Nadšenec do historie také uvedl, že na hradě bylo absolutní ticho. A on neslyšel jiné kroky než svoje, zatímco se po něm pohyboval. Hlavní hradní vstup byl navíc zamčený. A starý zámek dělá při odemykání nejrůznější zvuky. Paul tedy věří, že se skutečně potkal s paranormálním zjevením.

Dáma v červeném je podle místní pověsti duch ženy jménem Jane Grey, která na hradě žila v polovině šestnáctého století. Z politických důvodů byla Jane v roce 1554 popravena, její duše prý zůstala uvězněná ve zdech tohoto hradu.

Kromě dámy v červeném se na hradě Astley prý objevují ještě další paranormální jevy. Na vině je prý také fakt, že se zde na počátku devatenáctého století konaly temné rituály, které zde praktikovala skupina nadšenců do černé magie. Chodbami hradu se také prohání bezhlavý duch, který prý patří otci Jane Grey, který byl stejně jako ona popraven.

Foto: WIKIMEDIA COMMONS
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články