22. ledna 1788: Narodil se anglický spisovatel George Gordon Byron, podivín, jenž se možná stal předobrazem hraběte Draculy.
Domů     Paranormální jevy
V kalifornském strašidelném domě byl ústav pro duševně choré. Dnes je prý prolezlý duchy
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 26.2.2021
4.5tis
Jedna z novějších fotek strašidelného domu.
87
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Andrews Estate, právě takové jméno nese jedna z nejstrašidelnějších budov v americké Kalifornii. Sídlo stojící ve městě Clovis a pevně obepíná vlákno nadpřirozena a paranormálních jevů.

Jedna z novějších fotek strašidelného domu. Foto z doby, kdy se uvnitř nacházel ústav pro duševně choré.

Honosné a rozměrné sídlo bylo podstaveno v roce 1902. Po smrti původního majitele se dům v roce 1935 proměnil v pečovatelský dům, kde dožívali staří a těžce nemocní lidé. O dalších deset let později se z domu stal ústav pro duševně choré.

Právě v té domě se z domu mělo stát sídlo utrpení, hrůzy a smrti. V domě řádily nemoci, hygiena byla na bodu mrazu a metody léčby byly často neskutečně kruté. I přesto zůstal ústav otevřen až do roku 1992. Od té doby dům s temnou historií zeje prázdnotou.

Plejáda paranormálních jevů

Nebo ne? Sídlem se prý dodnes pohybují stínové postavy i světelné orby. Z prázdného domu s odpojeným telefonem prý také někdo nebo něco pravidelně volá na místní policejní stanici. Ve sluchátku je však vždy naprosté ticho.

V domě pak lidé slýchají šepot a hlasy, stejně jako vídají objekty, které se samy pohybují.

„Dům byl prázdný a já v něm stejně slyšel kroky. V jedné místnosti jsem zahlédl přízračnou postavu a neustále jsem měl pocit, jako by někdo stál velmi blízko u mě,“ popsal svou zkušenost s domem lovec záhad Michael Banti.

V jedné z místností zase několik lidí spatřilo na zemi ležet postavu, která jako by byla stvořená z černého slizu a ve sklepě, kde byla skladována mrtvá těla, je prý nahromaděno tolik negativní energie, že je téměř nemožné zdržet se tam déle než na chvíli.

Přes to všechno měl současný majitel plán, že sídlo přetaví na hostel, ve kterém budou paranormální jevy hlavním tahákem. Po poradě se stavebními odborníky ale změnil názor, rozhodl se dům zbořit a na jeho místě postavit nový.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 21.1.2022 1.2tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.0tis
Když přemýšlíte o strašidelných panenkách, pravděpodobně se vám vybaví děsivý starý viktoriánský porcelán nebo panenka Annabelle ze známého hororu. Přesto se s hračkami pro děti, které máte doma, příliš brzy nenechte uchlácholit. Panenka Elsa ze známého filmu Frozen od Disneyho, která byla jedné holčičce darována k Vánocům 2013 v oblasti Houstonu, se na začátku zmíněného […]
od Pavel Polcar 20.1.2022 2.4tis
The Lemp Mansion v St. Louis v USA je kvůli skutečně tragické historii jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe. Jeho minulost je skutečně krvavá… Dům s 33 pokoji postavil v 60. letech 19. století William Lemp, úspěšný majitel pivovaru, který se v roce 1904 zabil poté, co zemřel nejmladší z jeho čtyř synů Frederick. O […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.8tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.7tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]