9. srpna 1969: V Los Angeles probíhá vražedné běsnění satanistického gangu vedeného Charlesem Mansonem, při němž umírá i těhotná herečka Sharon Tate.
Domů     Paranormální jevy
V kalifornském strašidelném domě byl ústav pro duševně choré. Dnes je prý prolezlý duchy
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 26.2.2021
4.5tis
Jedna z novějších fotek strašidelného domu.
87
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Andrews Estate, právě takové jméno nese jedna z nejstrašidelnějších budov v americké Kalifornii. Sídlo stojící ve městě Clovis a pevně obepíná vlákno nadpřirozena a paranormálních jevů.

Jedna z novějších fotek strašidelného domu. Foto z doby, kdy se uvnitř nacházel ústav pro duševně choré.

Honosné a rozměrné sídlo bylo podstaveno v roce 1902. Po smrti původního majitele se dům v roce 1935 proměnil v pečovatelský dům, kde dožívali staří a těžce nemocní lidé. O dalších deset let později se z domu stal ústav pro duševně choré.

Právě v té domě se z domu mělo stát sídlo utrpení, hrůzy a smrti. V domě řádily nemoci, hygiena byla na bodu mrazu a metody léčby byly často neskutečně kruté. I přesto zůstal ústav otevřen až do roku 1992. Od té doby dům s temnou historií zeje prázdnotou.

Plejáda paranormálních jevů

Nebo ne? Sídlem se prý dodnes pohybují stínové postavy i světelné orby. Z prázdného domu s odpojeným telefonem prý také někdo nebo něco pravidelně volá na místní policejní stanici. Ve sluchátku je však vždy naprosté ticho.

V domě pak lidé slýchají šepot a hlasy, stejně jako vídají objekty, které se samy pohybují.

„Dům byl prázdný a já v něm stejně slyšel kroky. V jedné místnosti jsem zahlédl přízračnou postavu a neustále jsem měl pocit, jako by někdo stál velmi blízko u mě,“ popsal svou zkušenost s domem lovec záhad Michael Banti.

V jedné z místností zase několik lidí spatřilo na zemi ležet postavu, která jako by byla stvořená z černého slizu a ve sklepě, kde byla skladována mrtvá těla, je prý nahromaděno tolik negativní energie, že je téměř nemožné zdržet se tam déle než na chvíli.

Přes to všechno měl současný majitel plán, že sídlo přetaví na hostel, ve kterém budou paranormální jevy hlavním tahákem. Po poradě se stavebními odborníky ale změnil názor, rozhodl se dům zbořit a na jeho místě postavit nový.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.4tis
Huntingdon College je jen jednou z mnoha strašidelných vysokých škol v Americe. Tento údajně pravdivý příběh pochází z University of Michigan v Ann Arbor. K strašení došlo v roce 1972 na večírku pořádaném studenty University of Michigan, kteří bydleli na Ashley Street. Podle listu The Michigan Daily 15letá dívka, jež tam v první řadě pravděpodobně neměla co dělat, […]
od Pavel Polcar 8.8.2022 1.7tis
Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen málo z nich se kamarádí s hravým poltergeistem. „Moje sousedka Diane a já jsme roky měli hravého poltergeista a říkali jsme mu Billy,“ začal své vyprávění Dean. Vždy když přišel domů, nacházel věci na různých místech – mléko ve skříni, toaletní papír v lednici, prací prostředek ve vaně […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.6tis
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 2.7tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]