Skip to content

V kalifornském strašidelném domě byl ústav pro duševně choré. Dnes je prý prolezlý duchy

Andrews Estate, právě takové jméno nese jedna z nejstrašidelnějších budov v americké Kalifornii. Sídlo stojící ve městě Clovis a pevně obepíná vlákno nadpřirozena a paranormálních jevů.

Honosné a rozměrné sídlo bylo podstaveno v roce 1902. Po smrti původního majitele se dům v roce 1935 proměnil v pečovatelský dům, kde dožívali staří a těžce nemocní lidé. O dalších deset let později se z domu stal ústav pro duševně choré.

Právě v té domě se z domu mělo stát sídlo utrpení, hrůzy a smrti. V domě řádily nemoci, hygiena byla na bodu mrazu a metody léčby byly často neskutečně kruté. I přesto zůstal ústav otevřen až do roku 1992.

Od té doby dům s temnou historií zeje prázdnotou.

Plejáda paranormálních jevů

Nebo ne? Sídlem se prý dodnes pohybují stínové postavy i světelné orby. Z prázdného domu s odpojeným telefonem prý také někdo nebo něco pravidelně volá na místní policejní stanici. Ve sluchátku je však vždy naprosté ticho.

V domě pak lidé slýchají šepot a hlasy, stejně jako vídají objekty, které se samy pohybují.

„Dům byl prázdný a já v něm stejně slyšel kroky. V jedné místnosti jsem zahlédl přízračnou postavu a neustále jsem měl pocit, jako by někdo stál velmi blízko u mě,“ popsal svou zkušenost s domem lovec záhad Michael Banti.

V jedné z místností zase několik lidí spatřilo na zemi ležet postavu, která jako by byla stvořená z černého slizu a ve sklepě, kde byla skladována mrtvá těla, je prý nahromaděno tolik negativní energie, že je téměř nemožné zdržet se tam déle než na chvíli.

Přes to všechno měl současný majitel plán, že sídlo přetaví na hostel, ve kterém budou paranormální jevy hlavním tahákem. Po poradě se stavebními odborníky ale změnil názor, rozhodl se dům zbořit a na jeho místě postavit nový.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články