12. srpna 1831: Narodila se Helena Blavatská, zřejmě největší okultistka všech dob.
Domů     Paranormální jevy
Přízrak Sherwoodu: Lovci duchů ve slavném lese zachytili tajemnou postavu
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.7.2022
3.3tis
Sherwood za denního světla působí vlídně, foto Pixabay
325
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Les známý především díky legendám o Robinu Hoodovi přitahuje nejen turisty, ale zřejmě také nadpřirozené jevy. Dvojice paranormálních vyšetřovatelů, která místo před časem navštívila, v lese během nočního průzkumu pořídila záběry postavy s kapucí na hlavě. Je to duch některého z dávných obyvatel Sherwoodu?

Světoznámý královský les Sherwood v anglickém hrabství Nottinghamshire je v mysli mnohých znám jako působiště národního hrdiny, lučištníka a zbojníka, který bohatým bral a chudým dával, Robina Hooda. Pro svou bohatou historii je les oblíbenou turistickou atrakcí, ročně tudy projde kolem půl miliardy turistů, mezi nimiž jsou také vyšetřovatelé paranormálních jevů, kteří doufají, že se jim podaří zachytit důkazy o jeho dávno zesnulých obyvatelích.

Proslýchá se totiž, že duše zbojníků Hoodovy družiny tu stále přečkávají a čas od času o sobě dávají vědět formou nejrůznějších paranormálních aktivit. Letos v lednu se do Sherwoodu vydal také devětatřicetiletý vyšetřovatel z britského Doncasteru Dean Buckley a jeho stejně stará partnerka Veronica Buckley, která se označuje za médium.

Dvojice při nočním bádání údajně naráží na jednoho z přízračných obyvatel lesa a dokonce se jim tajemnou postavu podaří natočit! Zachytila kamera vyšetřovatelů ducha legendárního zbojníka?

Les byl domovem legendárního zbojníka Robina Hooda, foto Thomas Bewick / Creative Commons / Volné dílo

NĚKDO NÁS SLEDUJE!

Dean Buckley se prý vyšetřování paranormálních jevů věnuje již dvacet let a Sherwoodský les po svůj zájem o Robina Hooda navštěvuje opakovaně. Během žádné z předchozích šesti návštěv však nezaznamenal nic, co byl se podobalo zážitkům z 29.

ledna letošního roku. Se svou partnerkou se do Sherwoodu vydávají asi půl hodiny před půlnocí a paranormální aktivity na sebe nenechají dlouho čekat. Oba mají neodbytný pocit, že je z temnoty mezi stromy ze všech stran kdosi pozoruje.

A tento pocit vzrůstá, čím hlouběji do lesa vstupují. Pak se začnou ozývat i záhadné zvuky. „Slyšeli jsme za sebou pískání a kroky a viděli jsme stíny,“ prohlašuje Dean. Když přijde na řadu použití přístrojů, které si dvojice na místo přinesla, dostaví se nečekaný úspěch.

Během pořizování fotek a videí na jednom z nich ze tmy vystupuje světlejší mlžná skvrna, kterou Buckleyovi považují za postavu s kapucí na hlavě. Komu přízračná postava patří?

ŽENA SE ZJEVENÍM KOMUNIKUJE

Badatelé vylučují, že by objekt na záznamu byl další návštěvník Sherwoodu nebo snad nějaké zvíře. Souběžně totiž používají i kameru s nočním viděním, která by jim pomohla případného narušitele z masa a kostí detekovat.

Jenže tato kamera nic mimořádného neukáže. Vyšetřovatelé se s postavou následně pokoušejí komunikovat. Veronice se údajně daří navázat mimosmyslové spojení s postavou, která dvojici odhaluje detaily svého osudu.

„Byl zraněn šípem a chtěl předat svůj příběh, aby našel klid. Viděla jsem také šípy, které letěly kolem,“ vypráví médium. Žena zároveň vyjadřuje své přesvědčení, že nešlo o ducha samotného Robina Hooda. Věří však, že rozmlouvala s členem jeho družiny.

Skutečně vyšetřovatelé natočili přízrak středověkého zbojníka? Skeptici pochopitelně namítají, že může jít o obyčejnou vadu záznamu nebo také pára stoupající během mrazivé lednové noci z úst některého z badatelů.

Dvojice nyní plánuje se do lesa vrátit k dalšímu vyšetřování. Podaří se jim příště získat přesvědčivější důkazy?

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 901
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Mirek Brát 11.8.2022 1.2tis
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 2.0tis
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.2tis
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.6tis
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]