Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Proč si mimozemšťané hráli se sovětskými rakeťáky na bídáky z bondovek?

V roce 1978 oznámil velitel sovětské kosmické lodi Sojuz-29, že pozoruje neidentifikovatelný létající předmět středního jasu. V roce 1981 zaznamenal další sovětský kosmonaut dokonce havárii podobného objektu.

To byl však pouze začátek mimozemské kampaně, která se začala velmi zajímat i o sovětské vojenské a vědecké objekty přímo na zemském povrchu. O co se jednalo, a co tak znepokojilo sovětské armádní velení?

Psal se říjen 1982, kdy bylo vizuálně zaznamenáno osm neidentifikovatelných létajících objektů nad velitelským stanovištěm 50. divize strategických raketových sil Karpatského vojenského okruhu. O této události vydal později svědectví plukovník Alexander Plaksin, který byl v letech 1979 až 1991 armádním odborníkem na anomální letecké jevy.

Aktivace atomových zbraní

Průlety UFO způsobily několikaminutové selhání elektroniky na bojových stanovištích divize. Údajně se měly aktivovat i startovací sekvence raket a rozsvítit osudová tlačítka, jejichž stisknutí by poslalo jaderné hlavice na předem naprogramované cíle.

Sovětská armáda v časech, kdy musela čelit nebývalému zájmu UFO. Zdroj foto: Thomas Hedden, Public domain, via Wikimedia Commons

Kam sovětské rakety mířily, netřeba detailněji rozebírat. Odpálení raket by jistě vyvolalo odvetnou reakci ze strany NATO a Spojených států. Svět se ocitl na prahu třetí světové války. Po zmizení neidentifikovatelných létajících předmětů z oblohy nad Karpatským vojenským okruhem se činnost elektroniky vrátila do normálu.

Přísaha na stranickou knížku

Po rozpadu Sovětského svazu z odtajněných archivů vyplynulo, že UFO nad Karpatskou oblastí nebylo ojedinělým incidentem, který mohl v časech doznívající studené války ohrozit světový mír. Speciální komise tyto incidenty detailně zkoumala.

Sedm účinných zbraňových systémů, které mohli Sověti použít v boji s UFO. Zdroj obrázku: Public domain, via Wikimedia Commons

Ze zprávy vyplynulo, že tajemné objekty se chovaly a reagovaly jako letadla. Jeden ze sovětských velitelů dokonce přísahal na svoji stranickou knížku (přísaha na Bibli nebyla v sovětské armádě příliš rozšířena), že setkání s UFO bylo realitou a nikoli fikcí.

Jediným konkrétním závěrem vyšetřující komise tehdy bylo, aby v případě dalších setkání s podobnými jevy nezahajovaly posádky bojových stanovišť na UFO palbu. Ve stejném čase se měla se snahou mimozemšťanů převzít kontrolu nad balistickými raketami s jadernými hlavicemi potýkat i americká armáda.

Bondovská teorie

Proč mimozemšťané hráli se strategickými jadernými silami velmocí tak nebezpečnou hru? Do složky konspiračních teorií můžeme přidat i jednu filmovou. Nedlouho před popisovanými událostmi se totiž v závěru sedmdesátých let dvacátého století vydala do kin nová bondovka, ve které rafinovaný bídák Karl Stromberg usiloval prostřednictvím únosů ponorek o rozpoutání jaderné války mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.

Přelety UFO rušily elektroniku odpalovacích systémů balistických raket. Svět byl na pokraji jaderné války. Zdroj foto: United States Department of Energy, Public domain, via Wikimedia Commons

Zdá se, že filmový průmysl má vliv nejen na naší planetě, ale zaujme a inspiruje i v kosmickém prostoru. Vzhledem k dynamickému vývoji bondovek, se máme na co těšit! Samozřejmě za předpokladu, že si je na filmovém kanálu občas pustí i ti neznámí tam nahoře.

Foto: foto 1 - Thomas Hedden, Public domain, via Wikimedia Commons, foto 2 - Public domain, via Wikimedia Commons, foto 3 - United States Department of Energy, Public domain, via Wikimedia Commons, foto 4 - Союз Ветеранов военнослужащих проходящих службу в Сирии , CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Doba chytrých veverek a padajících vlasů. Co jste netušili o podzimu?
epochaplus.cz

Doba chytrých veverek a...

Někdo ho miluje, někdo nesnáší. O období, kdy...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a vodopádů střežící vstup do Čech
epochanacestach.cz

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a...

Ústí nad Labem má...
Vstřícnost k Čechům se nevyplácí: Jméno historika přibili na šibenici
epochaplus.cz

Vstřícnost k Čechům se...

Německý historik Johann Ehrenfried Zschackwitz...
Křehký citronový koláč
tisicereceptu.cz

Křehký citronový koláč

Citronová náplň koláče je tak...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Dvaadvacet rad k nalezení lásky
panidomu.cz

Dvaadvacet rad k nalezení...

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme!...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Moje vnučka rozchod neunesla
skutecnepribehy.cz

Moje vnučka rozchod neunesla

Ambice rodičů mohou být...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...