3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Působil na vrchu Boubín mocný čaroděj?
Působil na vrchu Boubín mocný čaroděj?
od 23.3.2022
3.2tis
Vrch Boubín je znám hlavně pro svůj prales, foto Dingoa / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
325
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Hornatá krajina České republiky je mimořádně bohatá na kopce a vrcholy s tajemnou pověstí. Jedním z nich je šumavský vrch Boubín, o kterém se vypráví celá řada pověstí. Zjevuje se tam prý několik děsivých přízraků, které hlídají poklady ukryté v podzemí.

Vrch Boubín je znám hlavně pro svůj prales, foto Dingoa / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Boubín má být uvnitř dutý, foto HejhalTomas / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Boubínský poklad střeží pekelný pes, foto Pixabay

„Boubín (1362 m), hora známá dnes především svým pralesem, byla odedávna tajemným místem opředeným mnoha pověstmi,“ tvrdí o šumavském vrcholu český spisovatel Martin Stejskal (*1944). „Kdysi zde prý sídlil jeden z nejmocnějších čarodějů země.

reklama

Jmenoval se Žídek a v okolí, ve Volarech a Horní Vltavici, se vypráví celý soubor pověstí o jeho divech.“ Po smrtí čaroděje se prý začal jeho duch doprovázený hřmotem zjevovat na úbočí Boubína.

Ruku v roce s pověstmi o čaroději Žídkovi kráčejí také zvěsti o záhadném lékaři z Boubína, kterému je přičítána řada zázračných vyléčení.

Zajímavá je neověřená informace o utajovaných pokusech psychotroniků, které na Boubíně měly proběhnout v 80. a 90. letech minulého století. Z jejich výsledků údajně vyplývá, že některé ze zdejších kamenů se skutečně používaly k magickým úkonům.

Šlo o rituály čaroděje Žídka, nebo snad o mnohem starší obřadu pravěkých osadníků místa?

Boubín má být uvnitř dutý, foto HejhalTomas / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Boubín má být uvnitř dutý, foto HejhalTomas / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

SPÍCÍ VOJSKO A TAJNÝ TUNEL

Boubín je jednou z mnoha hor, které mají být podle pověstí pod povrchem duté. V jeho útrobách podobně jako v případě Blaníku odpočívá svatováclavské vojsko, které vyjede Čechám na pomoc, až bude nejhůř.

reklama

Kromě toho lze v útrobách hory najít obrovské množství pokladů. Ty ale střeží pekelný pes se třemi hlavami, kterým z tlamy šlehá oheň. Na koho takový pes pohlédne, ten na místě zkamení.

Poklady hlídá také takzvaná divoká honba, děsivé skupina přízraků, které se prohánějí hustými lesy na různých místech Česka. Té boubínské vévodí Černý lovec. Traduje se příběh, v němž Černý lovec jakémusi chalupníkovi v blízké obci daroval váček dukátů.

Jedna z mnoha dalších legend, které se k Boubínu vážou, vypráví o tajné podzemní chodbě, kterou člověk může projít až do nitra nedalekého vrchu Bobík, také v jeho dutých prostorách je uložen nemalý poklad.

Jsou zdejší přízraky také dílem někdejších magických rituálů, nebo jejich původ spočívá v něčem jiném?

Boubínský poklad střeží pekelný pes, foto Pixabay
Boubínský poklad střeží pekelný pes, foto Pixabay
Foto: Pixabay, Creative commons
reklama
Související články
od 3.12.2022 248
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.0tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.5tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.1tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112