reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Řekni, kdo tě zabil: Porotci se radili s duchem pomocí ouija tabulky!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.4.2019
4.7tis
127
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

Případ dvojnásobné vraždy, který projednával soud v roce 1994, vstoupil do učebnic práva a dodnes se o něm vypráví na přednáškách.  Ne pro zločin samotný, ale pro nestandardní postup porotců soudu.

O vině obžalovaného se totiž radili s obětí prostřednictvím ouija tabulky!

V únoru 1993 jsou ve svém domě v britském hrabství Východní Sussex zavražděni novomanželé Fullerovi. Sedmadvacetiletou Nicolu a pětačtyřicetiletého Harryho kdosi chladnokrevně zastřelil ve snaze získat jejich peníze.

Harry Fuller totiž s oblibou mluvil o svém bohatství, které ještě raději zveličoval. A to se mu stalo osudným. Jeho známý, pětatřicetiletý pojišťovací makléř Stephen Young, měl naopak problémy s dluhy a ve vraždě, kterou se snažil naaranžovat tak, aby vypadala jako nevydařený drogový obchod.

Jenže policie proti němu nasbírá dostatek důkazů, aby ho mohla obvinit a poslat před soud. Jenže někteří porotci dvanáctičlenného sboru vylosovaní z řad britské veřejnosti si možná nejsou zcela jisti. Proto se jedné noci před vynesením verdiktu pokusí zkontaktovat duše obětí, aby jim ze záhrobí potvrdily, zda před soudem stojí skutečný vrah. Opravdu se jim podařilo navázat spojení se zavražděným párem?

Hotel Old Ship.

KUS PAPÍRU A HOTELOVÁ SKLENICE

Rok po vraždě, v únoru 1994, začíná s Youngem soud, který se táhne pět týdnů. Během nich se Young navzdory důkazům o jeho vině snaží porotce přesvědčit, že vrahem je někdo jiný. Když se soud schyluje ke konci, jsou členové sboru porotců ubytování v hotel Old Ship v Brigtonu, kde mají následující den vynést svůj verdikt.

Většina porotců už tvrdě spí. Čtyři z nich se ovšem rozhodnou poradit se o zítřejším hlasování přímo s oběťmi vraždy. Z kusu papíru a hotelové sklenice na víno si vyrobí provizorní spiritistickou tabulku a započnou rituál.

Každý z nich se prstem jemně dotýká sklenice, a všichni postupně vyzvou duše zavražděných, aby promluvily. Krátce na to se sklenice skutečně dá do pohybu. Duch se identifikuje jako Harry Fuller a na otázku „Kdo tě zabil?“ odpovídá:

„Stephen Young to udělal.“ Promluvil skutečně duch oběti, nebo si se zbylými porotci jeden z nich hraje?

V soudnictví vyvolal případ hotový poprask.

POPRASK V SOUDNICTVÍ

Seance pokračuje ještě několika otázkami. Porotci se Harryho ptají, jak byl zavražděn. „Zastřelen,“ odpovídá tabulka. A na otázku, jak mají následující den hlasovat, údajný duch doporučuje: „Uznejte ho zítra vinným.“ Na konci seance se některým účastníkům řinou slzy po tvářích.

Všichni ale souhlasí, že se o tom nikdo další nesmí dozvědět. Jenže nejmladší člen poroty a účastník této seance uváděný pouze jako Adrian začne mít i skončení soudu potíže. Po nocích nemůže spát a ve snu ho navštěvuje Harry Fuller.

Připoutal snad k sobě jeho ducha, nebo jde o jen dozvuky psychicky náročného soudního procesu? Je to právě Adrian, kdo nakonec promluví do tisku a novinářům vylíčí, co se po večerce v hotelovém pokoji oné noci odehrálo.

To okamžitě vyvolá poprask hlavně na poli soudnictví, kde pro podobné chování není příliš pochopení. Může totiž přímo ohrozit výkon spravedlnosti. Young v tom skutečně vidí svou druhou šanci a díky pochybení čtyř porotců dosáhne nového procesu.

I v něm je ale shledán vinným. Podařilo se porotcům u soudu skutečně spojit s duchy vražd?

Foto: thoughtcatalog.files.wordpress.com, www.cairnhotelgroup.com, insidestory.org.au
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]