reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Zázraky
Rentgenové oči Natalie Děmkinové?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 17.12.2020
5.0tis
Natalia Děmkinová. Foto: infobush.com
62
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Natalia Děmkinová ze Saransku, hlavního města ruského státu Mordvinsko, by byla zcela obyčejné děvče, nebýt ovšem jejích rentgenových očí. Dívčin zrak totiž bez problémů proniká tělesnými tkáněmi a lékaři nedokážou vysvětlit, jak je to možné.

Veškeré provedené testy potvrzují, že Natalia je skutečně živoucím rentgenem. Nikdo ale nechápe, odkud její zcela výjimečné schopnosti pocházejí. V čem tkví tajemství pronikavého pohledu mladé Rusky?

Natalia Děmkinová. Foto: infobush.com Natalii její schopnosti proslaví. Foto: newsintact.com Podváděla Natalia? Foto: nellacro.com.hr Co všechno Natalia dokáže vidět? Foto: deepenglish.com
Natalii její schopnosti proslaví. Foto: newsintact.com

Myslíte si, že rentgenový zrak je jen nereálný výmysl z akčních filmů? Pak asi neznáte příběh Rusky Natalie Děmkinové (*1987). Ta totiž touto neuvěřitelnou schopností prokazatelně disponuje.

Nikdo však neví, jak je to možné a lékaři si s dívkou nevědí rady. Když je Natalii deset let, začíná se s ní dít něco nenormálního. Děvče zjišťuje, že údajně dokáže měnit svůj zrak z běžného na rentgenový, který proniká tkáněmi.

Nakreslí tedy celou svoji rodinu poněkud morbidním způsobem, a to se všemi detailně vykreslenými vnitřními orgány. Její matku to velice znepokojí a v obavách o Nataliin psychický vývoj zavede dceru k lékaři.

U něj se ale situace opakuje. Když má Natalia nakreslit obrázek vyšetřujícího odborníka, opět jej namaluje i s vnitřními orgány. Tentokrát ale přidá i něco navíc – na žaludku mu nakreslí vřed. Mohlo by se zdát, že jde o omyl, jenže lékaře v té době skutečně trápí žaludeční vřed.

Dokazuje to, že Natalia skutečně dokáže prosvítit člověka a vidět jej zevnitř? Dívka později vysvětluje, že vlastní vůlí dokáže sama přepínat mezi dvěma typy vidění – normálním a „medicínským“.

Podváděla Natalia? Foto: nellacro.com.hr

TELEVIZNÍ TEST, NEBO LEŽ?

V roce 2004 se britská televizní stanice BBC rozhodne udělat s Natalií Děmkinovou speciální pořad. V rámci vysílání jsou dívce představeni čtyři lidé. Každý z nich má nějakou zdravotní potíž a Natalia je požádána o diagnózu.

Zázračná Ruska bez problémů začne hovořit o zdravotním stavu předvedených dobrovolníků a ve všech čtyřech případech určí správnou diagnózu. Jednou je to chybějí ledvina, podruhé poškození páteře, ve třetím případě se jedná o zranění ramene a ve čtvrtém o zjizvenou tkáň po operaci sleziny.

Je možné, že vše bylo předem nastraženo v zájmu umělého vytvoření senzace? Natalia ale podobné kousky opakuje každý den, a to i v obyčejných nemocnicích na trpících pacientech. Do současné doby navíc díky svým schopnostem spolupracovala již s několika zdravotnickými zařízeními.

Lze tedy variantu s podvodem vyloučit? Pak ale nezbývá než přiznat, že Nataliiny schopnosti jsou paranormálního původu…

Co všechno Natalia dokáže vidět? Foto: deepenglish.com

VIDÍ DO LIDÍ

„Na zlomek sekundy vidím barevný obrázek vnitřku člověka a ten pak začnu analyzovat,“ vysvětluje Děmkinová fungování svých rentgenových očí. Natáliiny schopnosti šokují odborný svět, lékaři něco takového zkrátka nedokážou racionálně vysvětlit.

Nikdy se navíc nepodařilo zpochybnit dívčino rentgenové vidění a nezdá se tak, že by v celé věci šlo o nějaký podvod. Sama Natália považuje svoje mimořádné schopnosti za dar od Boha a bezplatně se věnuje diagnostice nemocných, kteří za ní přicházejí.

„Procento správně diagnostikovaných případů je neuvěřitelně vysoké,“ potvrzuje Nataliina lékařka a zároveň primářka nemocnice v Saransku Irina Kačanová. Lze to všechno nazvat jen obyčejnou náhodou?

Jitka Krulcová

Foto: infobush.com, nellacro.com.hr, newsintact.com, deepenglish.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 27.9.2022 3.0tis
Někteří lidé věří, že jim stačí najíst se jen jednou za velmi dlouhou dobu. Jiní pro změnu tvrdí, že nepotřebují jíst vůbec a že to dokážou díky Bohu. Skutečně to někteří katoličtí mystici dokázali? V polovině 19. století se Francie, podobně jako většina jiných evropských zemí, rychle rozvíjí. Víra však stále zůstává klíčovou součástí života drtivé […]
od Adriana Vojtíšková 24.9.2022 833
Za jeho mystickým leskem, který si cení šperkaři po celém světě, se totiž skrývají i mimořádné esoterické schopnosti. Právě díky nim je vyhledávaným talismanem a sličným pomocníkem pro každodenní život.     Často se tvrdí, že měsíční kámen je především kamenem žen, prospěje ale i mužům a dětem. Ochrání na cestách, pomůže s rozbouřenými hormony […]
od Pavel Polcar 16.9.2022 3.0tis
Megalitické památky jsou rozšířeny po celém světě, především pak v pobřežních oblastech. Co se týče Evropy, zde kameny obvykle pochází z období eneolitu a doby bronzové, s výjimkou Britských ostrovů, Portugalska a Francie, kde megality spadají do neolitu. Velice početné jsou bretaňské megality, které mimo jiné lákají také svou rozmanitostí. Cestou po pobřeží Středozemního moře […]
od Pavel Polcar 15.9.2022 3.7tis
Bazilika Zvěstování Panny Marie v severoizraelském Nazaretu je největším kostelem Blízkého Východu. Jedná se v pořadí o pátý kostel, vystavěný nad malou skalní jeskyní, jež se ve 2. století stala poutním místem. Legenda praví, že právě zde se měl Panně Marii zjevit archanděl Gabriel. V 60. letech byly ve zdejší oblasti prováděny archeologické vykopávky, které […]
od Pavel Polcar 13.9.2022 3.5tis
Ve 13. století se podařil transport Mariina domu z Nazareta do Loreta. Tehdy panoval neklid, doba to byla zmítaná křižáckými výpravami a válkami, zejména ve Svaté zemi v Palestině. Podle legend andělé zajistili, aby nemohlo dojít ke zničení Mariina domu. Psal se 10. květen 1291, kdy nebeští poslové nadzdvihli budovu a plynulým letem ji přenesli […]