Skip to content

Říční chlapec z Indie: Monstrum, nebo skutečný člověk?

Vesnice Baragdava v okrese Basti v indickém státě Uttarpradéši. Únor 1973. Místní kněz jde na svou každodenní procházku po okolí. Pak ale zahlédne něco, co upoutá jeho pozornost. Cosi kráčí po vodě. Je to jen přízrak, nebo snad podivné monstrum?

Náhle se to potopí a zůstane pod hladinou déle, než by obyčejný člověk vydržel. Pak se tvor znovu vynoří, položí se na hladinu řeky a nechá se unášet dolů po proudu.

Kněz běží do vesnice, aby sdělil vesničanům, co právě viděl. „Byl to chlapec, úplně holý, ebenově černé pleti se zřetelně nazelenalým odstínem!“ rozrušeně říká lidem, kteří jen přikyvují. Také ho párkrát viděli, jak se neohrabaně pohybuje klátivými poskoky.

Když na něj volali, nebyl jim schopný odpovědět. Neměl žádný výraz ve tváři, jen si vždy dal ruku na čelo, dokonce i při chůzi, jako by jej bolela hlava. Chodidla a prsty na nohou měl tvrdé jako kámen.

Jedl jen syrové maso, ryby, žáby, mořské živočichy, listovou zeleninu, dýně a červené papričky. Kdo však byl tento chlapec, kterého všichni odhadli na zhruba 15 let?

Odnesla dítě řeka?
DÍTĚ VESNIČANKY

Když stará vesničanka jménem Somni slyší o podivném chlapci, prozradí, že je to její syn Ramčandra. „Odnesla mi ho voda, když mu byl jeden rok,“ Pak se rozpomene na svou smutnou minulost: „Jednoho bouřlivého dne jsem sama opravovala plot kolem pole, můj manžel ležel s horečkou.

Když jsem se vracela domů, ohromná bytost, která spíš vypadala jako duch než muž, mi zatarasila cestu,“ hlas se jí zajíkne, ale pak najde sílu mluvit dál. „Pevně mě chytil a hodil na zem, aby se mě zmocnil.

Pak zmizel stejně rychle, jako se objevil,“ dokončí své vyprávění, které však vzbudí jen další otázky. Kdo byl ten násilník?

DUCH UTOPENÉHO MUŽE

Slova se znovu ujímá místní kněz. Kdysi dávno prý svatý muž vykopal studnu na místě, kde byla tehdy čtyřicetiletá Somni znásilněna. Když byla studna hotová, slezl dolů, aby svými modlitbami přiměl vodní bohyni k naplnění studny vodou.

„Jeho prosby byly vyslyšeny,“ řekne kněz. „Studna se ale plnila vodou tak rychle, že nestačil vylézt ven a utopil se!“ završí své vyprávění. Možná to byl právě duch tohoto muže, který se zmocnil Somni a pak vzal dítě do své mokré výchovy.

„Pokud je ten chlapec synem mrtvého muže, jistě nás všechny stihne kletba!“ vykřikne kdosi a strhne tím všechny k davové hysterii. Říční chlapec musí být zabit!

Jaká monstra se skrývají v indických řekách?
SMRT ŘÍČNÍHO MONSTRA

Do vesnice jsou povoláni dva policisté z města, aby pomohli chlapce chodícího po vodě chytit. Náčelník místní vesnice je zavede na místo, kde byl naposledy viděn. A on se objeví znovu. Policisté jej chytí a odvlečou do města Morudehadea.

Když ho chtějí přeložit do jiného auta, chlapec se jim vytrhne a skočí do místní řeky Kuano. Plave směrem na Sanrigar ležící 20 kilometrů odtud. V noci vyleze z vody a jeho kroky vedou k místní čajovně.

Když se zjeví před tamní ženou, překvapena jej polije vroucí vodou. Omámený a v bolestech běží Ramčandra zpět k řece. Uvidí jej lidé ještě někdy kráčet po vodě?

HRŮZNÝ NÁLEZ ZOHAVENÉHO TĚLA

Říčního chlapce už nikdy nikdo živého nespatří. Jeho tělo poseté ošklivými puchýři a pokousané od ryb najdou později ve vodě lidé ze Sanrigaru. Otázka, jak mohl chodit po vodní hladině, však zůstává dál.

Jednu z možných odpovědí přináší záhadolog Hubert Adamson z Hampsteadu v Londýně, který se v roce 1985 po stopách rybího chlapce vydal:

„Pozoroval jsem, že z místa na poměrně moderním, betonovém klenutém mostě, kde ho někdy viděli plavat, vyvolává ohyb řeky a čelo přehrady ve vzdálenosti asi čtvrt míle dojem rovné hladiny. Ten zázrak si stvořili nekritičtí pozorovatelé, když viděli chlapce v tomto místě chodit nahoře po přehradě.

“ Je to však správná teorie, nebo jen domněnka skeptika?

Autor článku: Olga Effemberková

Foto: forteanatheist.wordpress.com, researchmatters.in, youtube.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články