26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Náboženství a okultismus
Rubín, magický kámen, co vám rozproudí krev v žilách
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 3.2.2021
6.3tis
Rubín. Foto: nammu.com
176
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

V dobré kvalitě je rubín jedním z nejvzácnějších drahých kamenů vůbec. Velký potenciál má ale i v alternativním léčitelství a esoterice. Již naši předkové používali rubín pro zahánění strachu a odstranění letargie.

Dodává prý ale také novou chuť do života a pomoci údajně může i v oblasti sexu. Dokáže uvolňovat emoce a dodávat odvahu, a jeho účinky mají prospívat i tělu.

Rubín. Foto: nammu.com Rubín je velmi cenný a vzácný. Foto: bedsheet.com.pk Může rubín ochránit před zlem? Foto: meldedmindmetaphysical.com Rubín se k některým znamením hodí více, k jiným méně. Foto: idonowidont.com
Rubín je velmi cenný a vzácný. Foto: bedsheet.com.pk

Vzácný rubín je jedním z nejváženějších drahých kamenů. Ceněna ale není jen jeho nesporná ohnivě žhnoucí krása. Má mít rovněž pozitivní vliv na celý trávicí trakt člověka a zároveň na léčbu jeho případných nemocí.

Doporučuje se i jako alternativní doplněk řešení problémů s kůží a krevním a lymfatickým oběhem. Podporuje údajně sexuální aktivitu a v těžkých okamžicích dodává novou chuť do života a zbavuje člověka strachu a pocitů úzkosti.

Celkově tento drahokam hlavně povzbuzuje. Esoterici říkají, že pomáhá zahánět chmurné nálady a uvědomovat si drobné každodenní radosti. Po duchovní stránce údajně u bojácných a nesmělých lidí posiluje odvahu a vnitřní sílu.

U těch průbojnějších rubín může dopomoci ke zvýšení motivace k některým úkolům. V lásce má pomáhat odstranit zablokované emoce a dát průchod pravým citům. A jako talisman se využívá pro ochranu před nepříjemnými nočními můrami, protože má navozovat klidný a regenerující spánek.

Jeho magické účinky se doporučují lidem, kteří bojují s náladovostí, obtížnou dlouhodobou podrážděností a agresivitou.

Může rubín ochránit před zlem? Foto: meldedmindmetaphysical.com

OCHRANA PŘED ĎÁBLEM

V dobách moru se rubín považoval za ochránce před touto smrtící nemocí, a dokonce i před samotným ďáblem a jeho svody. Věřilo se také, že bohatým lidem dokáže zachovat majetek v bezpečí před nenechavci.

Stejně jako všem kamenům červené barvy se i rubínu ve středověku přisuzovala moc zastavovat všemožná krvácení. Možná i proto asijští bojovníci věřili, že díky rubínům budou v boji nezranitelní. Východní nauky v minulosti doporučovaly dokonce vnitřní podávání špetky jemně namletého rubínového prášku rozmíchaného v ovocné šťávě.

Tato zvláštní medicína měla pomáhat od úzkosti a strachu. Již z historické váženosti magických vlastností rubínů lze tedy poznat, že máme tu čest se skutečně výjimečným drahokamem. Rubíny se samozřejmě vyskytují v různých kvalitách a odstínech.

Za nejcennější jsou považovány ty v sytě červené barvě holubí krve s lehce modravými vnitřními odlesky.

Rubín se k některým znamením hodí více, k jiným méně. Foto: idonowidont.com

CO RUBÍN A ZVĚROKRUH?

Stejně jako o každý jiný magický kámen, i o rubín by se měl jeho majitel alespoň trochu starat. Péče o rubín není nijak složitá. Pravidelné očišťování kamene od nahromaděné negativní energie se provádí v misce s obyčejnou vodou a nabíjí se na přímém slunečním světle po dobu zhruba dvou hodin.

Pokud dáte na zvěrokruh, pak se tento kámen hodí hlavně pro zrozence ve znamení Berana, Raka, Lva a Štíra. Prospěšný však může být i ostatním znamením. Tak nezapomeňte, rubín není jen záležitostí marnotratné parády!

Jitka Krulcová

Foto: nammu.com, bedsheet.com.pk, meldedmindmetaphysical.com, idonowidont.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 22.1.2022 2.5tis
Deštné v Orlických horách je v zimních měsících vyhledávané lyžařské středisko. Příznivci sjezdové lyžování tu mohou nejen spoléhat na správně seřízená bezpečnostní vázání, ale mohou rovněž požádat o přímluvu za šťastný návrat z lyžovačky i „místní“ Pannu Marii Královnu (tzv. Deštenskou). Za historií Panny Marie-Deštenské musíme putovat až do přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Tehdy […]
od Eva Soukupová 21.1.2022 2.6tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 3.2tis
Lidé jsou toho přesvědčení, že když evoluce nabízí odpovědi na změny života, měla by také vysvětlovat i jeho vznik. I přes všemožná zjištění, jakými jsou nejrůznější adaptace v průběhu času, však evoluce dosud není schopna objasnit skutečný původ života. S evoluční teorií je možné nahlédnout o mnoho let zpět až k tzv. LUCA (Last Universal Common […]
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 2.8tis
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]
od Mirek Brát 20.1.2022 3.5tis
V Podorlické pahorkatině se nachází poutní místo Rokole s pramenem údajně zázračné léčivé vody. Název Rokole pravděpodobně vychází z geografické polohy místa v roklině, tedy od slova rokle. Tamní lesní studánka je dobře známá v širokém okolí. Jaká legenda proměnila tuto lokalitu ve vyhledávané  poutní místo? Prvotní legenda spojená s oblastí Rokole má v sobě zřetelný nádech mariánského zázraku. Jde […]