3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Škrabající útočník ze South Shieldsu: Je to poltergeist?
Škrabající útočník ze South Shieldsu: Je to poltergeist?
od 23.5.2022
3.0tis
Tajemná síla? Poltergeist nebo jen nahromaděný stres rodiny? Foto: UnSplash
308
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.

Tajemná síla? Poltergeist nebo jen nahromaděný stres rodiny? Foto: UnSplash Starý přístav v South Shields. Foto: Vincent van Zeijst / CC BY 3.0 Mohou negativní paranormální jevy způsobit emoce rodiny? Foto: Pixabay

Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, která se usadila v jejich domě, je nebývale agresivní.

reklama

Kromě projevů, které jsou pro „hlučného ducha“ typické – jako samovolně se pohybující předměty a jejich levitace – napadá věc dokonce i členy rodiny. Na místo jsou povoláni vyšetřovatelé paranormálních jevů Mike Hallowell a Darren Ritson.

Vyrážejí zbavit dům zlé bytosti poté, co zde selhal i najatý exorcista (profesionální vymítač zlých sil, většinou duchovní – pozn. red.).

A mají se skutečně čeho obávat!

Starý přístav v South Shields. Foto: Vincent van Zeijst / CC BY 3.0
Starý přístav v South Shields. Foto: Vincent van Zeijst / CC BY 3.0

POD PALBOU PŘEDMĚTŮ

„Není jiný způsob, jak to popsat. Bytost a v tom domě byla tím nejčistším ztělesněním zla. Za téměř čtyři desetiletí výzkumu paranormálních jevů jsem se nesetkal s ničím tak děsivým, jako je South Shields poltergeist,“ popisuje svou zkušenost Hallowell.

reklama

Co se v domě děje poté, co ho vyšetřovatelé navštíví? Bytost se projevuje nejprve hlasitými zvuky. Z prázdných místností se ozývá zlověstné klepání a bouchání a zdá se, že se blíží něco děsivého.

Vypadá to, jako by snad chtěl poltergeist rodinu vyštvat z jejich domu. Když nepomáhají zvukové projevy, jeho zloba stoupá. Podle vyšetřovatelů, členů domácnosti i dalších očitých svědků nastává peklo.

V ložnici začnou létat vzduchem dětské hračky a jedna z nich zasáhne Marianne. Manželé vezmou deku, aby se schovali, neviditelná bytost jim ji však doslova vytrhne z rukou! Disponuje silou, kterou obvykle duchové nemají…

AGRESIVNÍ ÚTOK

Věc, jíž se přezdívá South Shields poltergeist, stupňuje svoji agresivitu. Brzy to nejsou jen nevinní plyšáci, co létá vzduchem. V kuchyni se dají do pohybu kuchyňské nože! Snaží se snad neviditelná bytost rezidenty domu zabít?

reklama

Potvrzuje to i neuvěřitelná událost, jíž je přítomen Mike Hallowell. „Měl jsem telefonát od Marianne, byla hysterická a prosila mě, ať přijedu,“ popisuje Hallowell. Když dorazí na místo, v domě panuje chaos.

Poltergeist o sobě znovu dává vědět a tentokrát svou moc vyjeví naplno. Hallowell popisuje incident takto: „Marc řekl, že cítí pálení a vyhrnul si tričko.

Jeho záda rudě žhnula a pomalu se na nich začaly objevovat dlouhé škrábance.“ Vypadá to, jako by do Marcovy kůže zarývala své drápy neviditelná bestie. Je podivné, že krvavé rány za okamžik zmizí – stejně nevysvětlitelně, jako se objevily. Co za mysteriózním případem stojí?

Mohou negativní paranormální jevy způsobit emoce rodiny? Foto: Pixabay
Mohou negativní paranormální jevy způsobit emoce rodiny? Foto: Pixabay

ODKUD JE ZLÝ DUCH?

Unikátní případ řádění poltergeista je bohatě zdokumentován. Hallowell a Ritson pořizují fotografie, audio i videonahrávky. Mají však špatnou kvalitu, navíc nelze vyloučit, že s nimi bylo záměrně manipulováno, proto v jejich pravost řada lidí nevěří.

Vyšetřovatelé si však stojí za svým. Hlučný duch ze South Shields je nebývale vytrvalý a přítomnost kamer mu „nevadí“. Řada záznamů je prý v nižší kvalitě z toho důvodu, že jsou pořizovány narychlo, během děsivých akcí. Ritson uvádí:

„Lidé, kteří popírají pravdu o fenoménu poltergeista, opravdu nemají ani ponětí o tom, co říkají. Viděl jsem to z první ruky (…). Mike a já jsme to slyšeli mluvit – dokonce nahráli jeho hlas.

Věřte nám, říkáme, že tato bytost byla velmi reálná.“ Hrůzostrašné události trvají dlouhé měsíce. Podle odborníků na paranormální jevy je způsobila vysoká koncentrace stresu v rodině. Jako by se vnitřní napětí projevilo navenek.

Jakmile se ho rodinní příslušníci zbaví, odejde prý i poltergeist. Ovšem ještě jedna věc údajně pomůže. Obyvatelé domu vypínají na noc všechna elektronická zařízení. Hlučný duch pak prý nemá odkud čerpat energii! A opravdu, rodina si prozatím může oddychnout.

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o