reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Paranormální jevy
Škrabající útočník ze South Shieldsu: Je to poltergeist?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022
3.0tis
Tajemná síla? Poltergeist nebo jen nahromaděný stres rodiny? Foto: UnSplash
308
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.

Tajemná síla? Poltergeist nebo jen nahromaděný stres rodiny? Foto: UnSplash Starý přístav v  South Shields.  Foto:  Vincent van Zeijst / CC BY 3.0 Mohou negativní paranormální jevy způsobit emoce rodiny? Foto: Pixabay

Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, která se usadila v jejich domě, je nebývale agresivní. Kromě projevů, které jsou pro „hlučného ducha“ typické – jako samovolně se pohybující předměty a jejich levitace – napadá věc dokonce i členy rodiny. Na místo jsou povoláni vyšetřovatelé paranormálních jevů Mike Hallowell a Darren Ritson.

Vyrážejí zbavit dům zlé bytosti poté, co zde selhal i najatý exorcista (profesionální vymítač zlých sil, většinou duchovní – pozn. red.).

A mají se skutečně čeho obávat!

Starý přístav v South Shields. Foto: Vincent van Zeijst / CC BY 3.0

POD PALBOU PŘEDMĚTŮ

„Není jiný způsob, jak to popsat. Bytost a v tom domě byla tím nejčistším ztělesněním zla. Za téměř čtyři desetiletí výzkumu paranormálních jevů jsem se nesetkal s ničím tak děsivým, jako je South Shields poltergeist,“ popisuje svou zkušenost Hallowell.

Co se v domě děje poté, co ho vyšetřovatelé navštíví? Bytost se projevuje nejprve hlasitými zvuky. Z prázdných místností se ozývá zlověstné klepání a bouchání a zdá se, že se blíží něco děsivého. Vypadá to, jako by snad chtěl poltergeist rodinu vyštvat z jejich domu.

Když nepomáhají zvukové projevy, jeho zloba stoupá. Podle vyšetřovatelů, členů domácnosti i dalších očitých svědků nastává peklo. V ložnici začnou létat vzduchem dětské hračky a jedna z nich zasáhne Marianne.

Manželé vezmou deku, aby se schovali, neviditelná bytost jim ji však doslova vytrhne z rukou! Disponuje silou, kterou obvykle duchové nemají…

AGRESIVNÍ ÚTOK

Věc, jíž se přezdívá South Shields poltergeist, stupňuje svoji agresivitu. Brzy to nejsou jen nevinní plyšáci, co létá vzduchem. V kuchyni se dají do pohybu kuchyňské nože! Snaží se snad neviditelná bytost rezidenty domu zabít?

Potvrzuje to i neuvěřitelná událost, jíž je přítomen Mike Hallowell. „Měl jsem telefonát od Marianne, byla hysterická a prosila mě, ať přijedu,“ popisuje Hallowell. Když dorazí na místo, v domě panuje chaos.

Poltergeist o sobě znovu dává vědět a tentokrát svou moc vyjeví naplno. Hallowell popisuje incident takto: „Marc řekl, že cítí pálení a vyhrnul si tričko. Jeho záda rudě žhnula a pomalu se na nich začaly objevovat dlouhé škrábance.“ Vypadá to, jako by do Marcovy kůže zarývala své drápy neviditelná bestie.

Je podivné, že krvavé rány za okamžik zmizí – stejně nevysvětlitelně, jako se objevily. Co za mysteriózním případem stojí?

Mohou negativní paranormální jevy způsobit emoce rodiny? Foto: Pixabay

ODKUD JE ZLÝ DUCH?

Unikátní případ řádění poltergeista je bohatě zdokumentován. Hallowell a Ritson pořizují fotografie, audio i videonahrávky. Mají však špatnou kvalitu, navíc nelze vyloučit, že s nimi bylo záměrně manipulováno, proto v jejich pravost řada lidí nevěří.

Vyšetřovatelé si však stojí za svým. Hlučný duch ze South Shields je nebývale vytrvalý a přítomnost kamer mu „nevadí“. Řada záznamů je prý v nižší kvalitě z toho důvodu, že jsou pořizovány narychlo, během děsivých akcí.

Ritson uvádí: „Lidé, kteří popírají pravdu o fenoménu poltergeista, opravdu nemají ani ponětí o tom, co říkají. Viděl jsem to z první ruky (…). Mike a já jsme to slyšeli mluvit – dokonce nahráli jeho hlas.

Věřte nám, říkáme, že tato bytost byla velmi reálná.“ Hrůzostrašné události trvají dlouhé měsíce. Podle odborníků na paranormální jevy je způsobila vysoká koncentrace stresu v rodině. Jako by se vnitřní napětí projevilo navenek.

Jakmile se ho rodinní příslušníci zbaví, odejde prý i poltergeist. Ovšem ještě jedna věc údajně pomůže. Obyvatelé domu vypínají na noc všechna elektronická zařízení. Hlučný duch pak prý nemá odkud čerpat energii! A opravdu, rodina si prozatím může oddychnout.

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 2.2tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]