27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Neobjasněné události
Skrývá se někde v Arizoně obrovský poklad?
Matěj Soukup
od Matěj Soukup 9.4.2022
2.7tis
Ztracený poklad banditů by měl dnes cenu milionů. FOTO: Pixabay
297
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

V jižní Arizoně poblíž neznámého vrcholu, kterému lidé, kteří ho tam ukryli, kdysi říkali Davisova hora, je prý zakopán obrovský poklad. Aspoň tak to tvrdí legenda, kterou si mezi sebou někdy od 19. století předávají místní.

Nikomu se však poklad najít nepodařilo, i když jeden z banditů, kteří ho zakopali, po sobě zanechal popis cesty k místu, kde je zakopaný. Najde ho někdy nějaký šťastlivec?

Jeden z mnoha bájných pokladů z dob Divokého západu zůstává skrytý dodnes. Najde se někdy? FOTO: Pixabay Původní zloději narazili brzy na ještě větší zloděje a přišli o celou kořist. FOTO: Pixabay Ztracený poklad banditů by měl dnes cenu milionů. FOTO: Pixabay

ZLOČINCI OKRADLI ZLOČINCE

Onen ztracený poklad původně ukradl pašerácký gang, který vyloupil banku v Monterrey a kostel v Matamorasu. Ukořistil prý mimo jiné krabičku na doutníky plnou diamantů, dvě sošky Panny Marie a Ježíše z ryzího zlata, pytle zlata a stříbra, devětatřicet prutů ryzího zlata a asi devadesát tisíc mexických dolarů. S touto kořistí hodlali bandité zmizet přes hranice do Spojených států.

Vlak, na který kořist naložili, ale do cíle nedojel. V kaňonu v Arizoně ho přepadla a vyloupila jiná skupina banditů. Po přepadení zakopali kořist na místě, kterému říkali Davisova hora. Tato hora dnes ale není zanesena na žádné mapě Arizony.

Jeden z banditů před svou smrtí ale složitě popsal cestu k místu, kde kořist zakopali. Proč se bandité pro poklad sami nevrátili a co se s nimi stalo, to nikdo neví.

Původní zloději narazili brzy na ještě větší zloděje a přišli o celou kořist. FOTO: Pixabay

SLOŽITÉ INSTRUKCE

Všichni ti, kteří se poklad pokoušeli najít, se vrátili s nepořízenou.

Banditovy instrukce se však předávají mezi lidmi dodnes. Jakmile dorazíte k Davisově hoře, pokračujte od ní na západ, dokud neuvidíte kaňon. Východní stěna kaňonu je zalesněná, zatímco západní stěnu tvoří skalní propast.

Poblíž potoka v kaňonu stojí vysoký jalovec, u jehož paty je kamennými deskami označený hrob. V čele tohoto hrobu má být zakopáno pět set dolarů ve zlatě.

V horní části kaňonu teče ještě jeden potok. Mezi oběma prameny ležely v roztroušeném porostu zbytky vyhořelého povozu. Tam se kaňon stáčí a vytváří mělkou zátoku. V nejhlubší části této zátoky má být kamenná značka, na které jsou vytesané dva kříže.

Po nalezení této značky vám chybí už jen jediné: postavte se čelem k Davisově hoře a udělejte 20 kroků. Tam je poklad zakopán.

Je jasné, že i pokud bandita mluvil tehdy pravdu, od jeho smrti se krajina úplně proměnila a instrukce by dnes už byly úplně k ničemu. Přesto se najdou stále další nadšenci, kteří po pokladu pátrají, protože dnes by měl cenu milionů.

A co vy? Přidáte se k nim, nebo na mýtické poklady nevěříte?

Jeden z mnoha bájných pokladů z dob Divokého západu zůstává skrytý dodnes. Najde se někdy? FOTO: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 395
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 2.0tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.0tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.3tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.5tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]