25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Neobjasněné události
Skrývá se někde v Arizoně obrovský poklad?
Matěj Soukup
od Matěj Soukup 9.4.2022
2.7tis
Ztracený poklad banditů by měl dnes cenu milionů. FOTO: Pixabay
297
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

V jižní Arizoně poblíž neznámého vrcholu, kterému lidé, kteří ho tam ukryli, kdysi říkali Davisova hora, je prý zakopán obrovský poklad. Aspoň tak to tvrdí legenda, kterou si mezi sebou někdy od 19. století předávají místní.

Nikomu se však poklad najít nepodařilo, i když jeden z banditů, kteří ho zakopali, po sobě zanechal popis cesty k místu, kde je zakopaný. Najde ho někdy nějaký šťastlivec?

Jeden z mnoha bájných pokladů z dob Divokého západu zůstává skrytý dodnes. Najde se někdy? FOTO: Pixabay Původní zloději narazili brzy na ještě větší zloděje a přišli o celou kořist. FOTO: Pixabay Ztracený poklad banditů by měl dnes cenu milionů. FOTO: Pixabay

ZLOČINCI OKRADLI ZLOČINCE

Onen ztracený poklad původně ukradl pašerácký gang, který vyloupil banku v Monterrey a kostel v Matamorasu. Ukořistil prý mimo jiné krabičku na doutníky plnou diamantů, dvě sošky Panny Marie a Ježíše z ryzího zlata, pytle zlata a stříbra, devětatřicet prutů ryzího zlata a asi devadesát tisíc mexických dolarů. S touto kořistí hodlali bandité zmizet přes hranice do Spojených států.

Vlak, na který kořist naložili, ale do cíle nedojel. V kaňonu v Arizoně ho přepadla a vyloupila jiná skupina banditů. Po přepadení zakopali kořist na místě, kterému říkali Davisova hora. Tato hora dnes ale není zanesena na žádné mapě Arizony.

Jeden z banditů před svou smrtí ale složitě popsal cestu k místu, kde kořist zakopali. Proč se bandité pro poklad sami nevrátili a co se s nimi stalo, to nikdo neví.

Původní zloději narazili brzy na ještě větší zloděje a přišli o celou kořist. FOTO: Pixabay

SLOŽITÉ INSTRUKCE

Všichni ti, kteří se poklad pokoušeli najít, se vrátili s nepořízenou.

Banditovy instrukce se však předávají mezi lidmi dodnes. Jakmile dorazíte k Davisově hoře, pokračujte od ní na západ, dokud neuvidíte kaňon. Východní stěna kaňonu je zalesněná, zatímco západní stěnu tvoří skalní propast.

Poblíž potoka v kaňonu stojí vysoký jalovec, u jehož paty je kamennými deskami označený hrob. V čele tohoto hrobu má být zakopáno pět set dolarů ve zlatě.

V horní části kaňonu teče ještě jeden potok. Mezi oběma prameny ležely v roztroušeném porostu zbytky vyhořelého povozu. Tam se kaňon stáčí a vytváří mělkou zátoku. V nejhlubší části této zátoky má být kamenná značka, na které jsou vytesané dva kříže.

Po nalezení této značky vám chybí už jen jediné: postavte se čelem k Davisově hoře a udělejte 20 kroků. Tam je poklad zakopán.

Je jasné, že i pokud bandita mluvil tehdy pravdu, od jeho smrti se krajina úplně proměnila a instrukce by dnes už byly úplně k ničemu. Přesto se najdou stále další nadšenci, kteří po pokladu pátrají, protože dnes by měl cenu milionů.

A co vy? Přidáte se k nim, nebo na mýtické poklady nevěříte?

Jeden z mnoha bájných pokladů z dob Divokého západu zůstává skrytý dodnes. Najde se někdy? FOTO: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 1.8tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.6tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.5tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.7tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 21.9.2022 2.5tis
Herrington Lake v Kentucky ve Spojených státech amerických je takzvané antropogenní jezero vzniklé činností člověka. Jezero bylo vytvořeno přehrazením několika řek již v roce 1925. Jeho hluboké vody jsou domovinou mnoha druhů ryb a také neznámého jezerního monstra! Jezero Herrington má maximální hloubku okolo sedmdesáti šesti metrů. Je tak nejhlubším jezerem v celém Kentucky. I to znesnadňuje […]