Domů     Paranormální jevy
Slavný dům duchů z hororu V zajetí démonů je opět na prodej
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 15.11.2021
3.2tis
Strašidelný dům je opět na prodej, foto Pixabay
318
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Strašidelný dům, jehož příběh líčí oblíbený horor V zajetí démonů, vypudil další majitele. Ti v něm strávili jen dva roky, během kterých prý prožili množství nadpřirozených úkazů. Duchů je zde podle slov rodiny až příliš.

Strašidelný dům je opět na prodej, foto Pixabay Manželé Warrenovi tentokrát nebyli příliš úspěšní, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / fair use Dům prý obývá duch ženy obviněné z čarodějnictví, foto Pixabay Strašidelných zážitků bylo pro nové majitele už příliš, foto Pixabay

Příběh strašidelného domu na farmě v americké obci Harrisville na Rhode Islandu se začíná psát před více než 50 lety, kdy se do sídla z první poloviny 18. století nastěhují manželé Roger a Carolyn Perronovi se svými pěti dcerami.

Rodina přichází v lednu roku 1971, záhy si její členové začnou všímat, že se kolem odehrává cosi podivného. Nejprve jsou to drobnosti, například nevysvětlitelné mizení předmětů a jejich následné objevení se na jiném místě.

Později ale věci nabírají na intenzitě. Perronovi začnou spatřovat množství duchů a nakonec dojde i na fyzické útoky neviditelných sil vůči členům rodiny. Nejděsivější a možná i nejnepřátelštější ze zdejších entit je prý duch Bathsheby Sherman narozené v roce 1812.

Žena byla po smrti tří ze čtyř svých dětí obviňována z uctívání Satana, tlak neunesla a oběsila se na dvoře.

Perronovi vyhledají pomoc a do domu přizvou slavného démonologa Eda Warrena (1926–2006) a jeho ženu Lorraine (1927–2019). Jejich přítomnost ale zdejší duchy natolik rozzuří, že jsou Warrenovi vyzváni k odchodu.

Tento případ tedy vyšetřovatelé nikdy neuzavřeli. Zůstávají v domě duchové dodnes?

Manželé Warrenovi tentokrát nebyli příliš úspěšní, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / fair use

OBYVATELÉ TRPÍ DÁL

Vinou tíživé finanční situace Perronovi na farmě zůstávají až do roku 1980, než se jim konečně podaří získat nové bydlení. Po nich se na farmě vystřídá celá řada nových obyvatel, z nichž prý každý dříve či později prožije nějaký druh setkání s duchy.

V roce 2013 strašidelný dům v Harrisville proslaví diváky velmi oblíbený film V zajetí démonů, který se inspiruje právě událostmi ze 70. let.

Nově nabytá popularita farmy nejspíš těší hlavně realitní makléře, pro které jsou domy se strašidelnou pověstí obvykle nepříjemný byznys. Jenže nyní se zdá, že se majitelé prokletého domu začnou zase střídat jako na běžícím páse.

Ti poslední zde vydrželi dva roky. Najde se konečně někdo, kdo si paranormálními silami bude vědět rady?

Dům prý obývá duch ženy obviněné z čarodějnictví, foto Pixabay

NOVÁ MAJITELKA PROMLOUVÁ

V roce 2021 se zmínka o slavném hororovém domě objevila v médiích hned dvakrát. Na jaře je pozornost věnována zejména nové založenému profilu na populární sociální síti TikTok, kde majitelka stavení v jednotlivých videích popisuje své dosavadní zkušenosti se strašidelnými jevy.

Madison Heinzen se na farmu přistěhovala teprve v roce 2019, se svými děsivými příběhy rychle získá tisíce sledujících. V jednom klipu například popisuje setkání s duchem v závoji a sukni.

„Večeřela jsem sama v kuchyni a viděla jsem, jak kolem mě někdo proběhl. Zachytila jsem to levým koutkem oka a viděla jsem jen závoj a sukni. Pak se to rozplynulo ve vzduchu. Vše se odehrálo v rozmezí tří vteřin a já tam jen naprosto nevěřícně seděla a nevěděla, co mám dělat,“ líčí žena.

Se svým zážitkem se svěří i rodičům, kteří se zabývají vyšetřováním paranormálních jevů.

Od nich se dozvídá, že stejný přízrak, kterému se přezdívá „žena ve svatebních šatech“, viděli i další lidé. Proč duchové v domě přebývají i po padesáti letech?

Strašidelných zážitků bylo pro nové majitele už příliš, foto Pixabay

JE JICH TU PŘÍLIŠ

Cory, otec autorky virálních videí, se v té době novinářům svěřuje, že rodina od chvíle, kdy se na farmu nastěhovala, viděla již mnohokrát, jak se samovolně otevírají a zavírají dveře, a stejně tak často naslouchala záhadnému klepání či krokům ozývajících se z prázdných místností.

Muž také přiznává, že pro něj není snadné zůstávat v domě sám. „Nemám pocit, že by tu bylo něco zlého, ale je tu velmi rušno. Je vidět, že se tu děje spousta věcí,“ vysvětluje Cory.

Několik týdnů poté se v médiích objevuje druhá zpráva o strašidelné farmě. Ta informuje, že dům se 14 pokoji a rozlehlými pozemky je opět k prodeji. I když zřejmě nedošlo k žádnému fyzickému útoku, stává se pro rodinu soužití s duchy čím dál náročnější po psychické stránce.

K paranormálním aktivitám nakonec dochází tak často, že rodině dojde trpělivost a zatouží po klidu někde, kde nebudou muset střechu nad hlavou sdílet s množstvím neviditelných entit. Podařilo se duchům vypudit další nežádoucí obyvatele domu?

JSOU NA VINĚ DUCHOVÉ?

„Podle legendy v domě straší Bathsheba Sherman, která v něm žila v 19. století,“ tvrdí realitní agentura, která má nyní prodej domu na starost. Do dnešního dne tu bylo nahlášeno nespočet příhod.“

Předchozí majitelé, kteří sídlo prodali v roce 2019, ovšem jakékoliv nadpřirozené síly popírají a tvrdí, že na duchy si rozhodně nemohou stěžovat, na rozdíl od fanoušků filmu V zajetí démonů, kteří se tu objevovali v jakoukoli denní či noční hodinu a vnikali na pozemek.

Jsou tedy duchové skutečným důvodem, proč je dům po dvou letech znovu v prodeji?

Jisté podezření může vzbudit i fakt, že rodina, která farmu v roce 2019 koupila za v přepočtu asi 9,6 milionu korun, nyní tutéž nemovitost prodává za téměř trojnásobnou cenu! Je možné, že si rodina pouze snaží finančně přilepšit prodejem domu s děsivou pověstí?

Vznikl účet Madison Heinzen na TikToku jen proto, aby oživil popularitu sídla několik měsíců před jeho prodejem?

Foto: Pixabay, Wikimedia Commons
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 2.5tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.7tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.0tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]