reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Paranormální jevy
Slavný dům duchů z hororu V zajetí démonů je opět na prodej
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 15.11.2021
3.2tis
Strašidelný dům je opět na prodej, foto Pixabay
318
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Strašidelný dům, jehož příběh líčí oblíbený horor V zajetí démonů, vypudil další majitele. Ti v něm strávili jen dva roky, během kterých prý prožili množství nadpřirozených úkazů. Duchů je zde podle slov rodiny až příliš.

Strašidelný dům je opět na prodej, foto Pixabay Manželé Warrenovi tentokrát nebyli příliš úspěšní, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / fair use Dům prý obývá duch ženy obviněné z čarodějnictví, foto Pixabay Strašidelných zážitků bylo pro nové majitele už příliš, foto Pixabay

Příběh strašidelného domu na farmě v americké obci Harrisville na Rhode Islandu se začíná psát před více než 50 lety, kdy se do sídla z první poloviny 18. století nastěhují manželé Roger a Carolyn Perronovi se svými pěti dcerami.

Rodina přichází v lednu roku 1971, záhy si její členové začnou všímat, že se kolem odehrává cosi podivného. Nejprve jsou to drobnosti, například nevysvětlitelné mizení předmětů a jejich následné objevení se na jiném místě.

Později ale věci nabírají na intenzitě. Perronovi začnou spatřovat množství duchů a nakonec dojde i na fyzické útoky neviditelných sil vůči členům rodiny. Nejděsivější a možná i nejnepřátelštější ze zdejších entit je prý duch Bathsheby Sherman narozené v roce 1812.

Žena byla po smrti tří ze čtyř svých dětí obviňována z uctívání Satana, tlak neunesla a oběsila se na dvoře.

Perronovi vyhledají pomoc a do domu přizvou slavného démonologa Eda Warrena (1926–2006) a jeho ženu Lorraine (1927–2019). Jejich přítomnost ale zdejší duchy natolik rozzuří, že jsou Warrenovi vyzváni k odchodu.

Tento případ tedy vyšetřovatelé nikdy neuzavřeli. Zůstávají v domě duchové dodnes?

Manželé Warrenovi tentokrát nebyli příliš úspěšní, foto Sydney Morning Herald / Creative Commons / fair use

OBYVATELÉ TRPÍ DÁL

Vinou tíživé finanční situace Perronovi na farmě zůstávají až do roku 1980, než se jim konečně podaří získat nové bydlení. Po nich se na farmě vystřídá celá řada nových obyvatel, z nichž prý každý dříve či později prožije nějaký druh setkání s duchy.

V roce 2013 strašidelný dům v Harrisville proslaví diváky velmi oblíbený film V zajetí démonů, který se inspiruje právě událostmi ze 70. let.

Nově nabytá popularita farmy nejspíš těší hlavně realitní makléře, pro které jsou domy se strašidelnou pověstí obvykle nepříjemný byznys. Jenže nyní se zdá, že se majitelé prokletého domu začnou zase střídat jako na běžícím páse.

Ti poslední zde vydrželi dva roky. Najde se konečně někdo, kdo si paranormálními silami bude vědět rady?

Dům prý obývá duch ženy obviněné z čarodějnictví, foto Pixabay

NOVÁ MAJITELKA PROMLOUVÁ

V roce 2021 se zmínka o slavném hororovém domě objevila v médiích hned dvakrát. Na jaře je pozornost věnována zejména nové založenému profilu na populární sociální síti TikTok, kde majitelka stavení v jednotlivých videích popisuje své dosavadní zkušenosti se strašidelnými jevy.

Madison Heinzen se na farmu přistěhovala teprve v roce 2019, se svými děsivými příběhy rychle získá tisíce sledujících. V jednom klipu například popisuje setkání s duchem v závoji a sukni.

„Večeřela jsem sama v kuchyni a viděla jsem, jak kolem mě někdo proběhl. Zachytila jsem to levým koutkem oka a viděla jsem jen závoj a sukni. Pak se to rozplynulo ve vzduchu. Vše se odehrálo v rozmezí tří vteřin a já tam jen naprosto nevěřícně seděla a nevěděla, co mám dělat,“ líčí žena.

Se svým zážitkem se svěří i rodičům, kteří se zabývají vyšetřováním paranormálních jevů.

Od nich se dozvídá, že stejný přízrak, kterému se přezdívá „žena ve svatebních šatech“, viděli i další lidé. Proč duchové v domě přebývají i po padesáti letech?

Strašidelných zážitků bylo pro nové majitele už příliš, foto Pixabay

JE JICH TU PŘÍLIŠ

Cory, otec autorky virálních videí, se v té době novinářům svěřuje, že rodina od chvíle, kdy se na farmu nastěhovala, viděla již mnohokrát, jak se samovolně otevírají a zavírají dveře, a stejně tak často naslouchala záhadnému klepání či krokům ozývajících se z prázdných místností.

Muž také přiznává, že pro něj není snadné zůstávat v domě sám. „Nemám pocit, že by tu bylo něco zlého, ale je tu velmi rušno. Je vidět, že se tu děje spousta věcí,“ vysvětluje Cory.

Několik týdnů poté se v médiích objevuje druhá zpráva o strašidelné farmě. Ta informuje, že dům se 14 pokoji a rozlehlými pozemky je opět k prodeji. I když zřejmě nedošlo k žádnému fyzickému útoku, stává se pro rodinu soužití s duchy čím dál náročnější po psychické stránce.

K paranormálním aktivitám nakonec dochází tak často, že rodině dojde trpělivost a zatouží po klidu někde, kde nebudou muset střechu nad hlavou sdílet s množstvím neviditelných entit. Podařilo se duchům vypudit další nežádoucí obyvatele domu?

JSOU NA VINĚ DUCHOVÉ?

„Podle legendy v domě straší Bathsheba Sherman, která v něm žila v 19. století,“ tvrdí realitní agentura, která má nyní prodej domu na starost. Do dnešního dne tu bylo nahlášeno nespočet příhod.“

Předchozí majitelé, kteří sídlo prodali v roce 2019, ovšem jakékoliv nadpřirozené síly popírají a tvrdí, že na duchy si rozhodně nemohou stěžovat, na rozdíl od fanoušků filmu V zajetí démonů, kteří se tu objevovali v jakoukoli denní či noční hodinu a vnikali na pozemek.

Jsou tedy duchové skutečným důvodem, proč je dům po dvou letech znovu v prodeji?

Jisté podezření může vzbudit i fakt, že rodina, která farmu v roce 2019 koupila za v přepočtu asi 9,6 milionu korun, nyní tutéž nemovitost prodává za téměř trojnásobnou cenu! Je možné, že si rodina pouze snaží finančně přilepšit prodejem domu s děsivou pověstí?

Vznikl účet Madison Heinzen na TikToku jen proto, aby oživil popularitu sídla několik měsíců před jeho prodejem?

Foto: Pixabay, Wikimedia Commons
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 2.6tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]