Skip to content

Slavný zpěvák Sting prý ve své ložnici spatřil ducha!

Sting je po celý život vůči paranormálním jevům a duchům skeptický. V roce 2009 ale při jednom rozhovoru v rádiu přiznává, že se mu přihodilo něco, co ho donutilo změnit názor. Přímo v ložnici se mu zjevil duch, kterého viděla i jeho žena!

Úspěšný britský zpěvák Gordon Matthew Thomas (*1951), známý spíš pod svým uměleckým pseudonymem Sting se na výslunní dostává jako baskytarista rockové skupiny 70. a 80. let The Police a pak pokračuje v sólové dráze, kde se mi také celkem daří.

Od té doby absolvuje stovky různých rozhovorů. Teprve v roce 2009 se při jednom z nich přizná, jak to má s vírou v paranormální jevy a proč musel svůj názor přehodnotit. „Nikdy bych neřekl, že věřím na duchy, dokud jsem jednoho neuviděl.

A viděl jsem ho na vlastní oči,“ prohlašuje směle. Duch ho prý navštívil v ložnici jeho vlastního domu! Kromě toho prý zaznamenal i záhadné hlasy a dokonce objekty létající vzduchem. Mluví zpěvák pravdu?

Někdo jako Sting rozhodně nemá důvod si cokoliv zajímavého vymýšlet.

Sting a jeho žena Trudie.
MYSLEL, ŽE JE TO HRA

Zpěvák svůj duchařský zážitek popisuje stejně, jako ho před ním i po něm popsaly stovky dalších lidí. Scénář takových zážitků je naprosto shodný. Dotyčný se vzbudí uprostřed noci, otevře oči a uvidí ve své ložnici záhadnou postavu, která za okamžik zmizí.

Totéž se stalo i Stingovi. Pro něj bylo zjevení natolik živé, že si ho nejprve spletl se svou manželkou Trudie Styler (*1954). „Jednou jsem ležel v posteli, byl to velmi starý dům, kde jsem žil. Vzbudil jsem se ve tři ráno.

Podíval jsem se do rohu místnosti a myslel jsem, že vidím, jak tam stojí Trudie s dítětem – našim dítětem – v náručí a zírá na mě,“ vzpomíná zpěvák. „Říkal jsem si, že je to zvláštní. Proč tam stojí v rohu a zírá na mě?

Pak jsem natáhl ruku vedle sebe a Trudie tam byla. Najednou mě strašlivě zamrazilo. A ona (Trudie) se vzbudila a říká: ‚Proboha, kdo je?‘, takže tu ženu s dítětem v rohu místnosti viděla také,“ dokončuje mrazivý příběh.

Kdo zpěváka navštívil v jeho ložnici?

Sting vypráví svůj příběh v talk show Jimmyho Fallona.
VYSVĚTLENÍ VĚDCŮ NESTAČÍ

Pro podobné zážitky vědci často mívají jednoduché vysvětlení. Psychologové předpokládají, že pokud dojde k náhlému probuzení, mozek na tuto skutečnost nestihne reagovat a tak ještě pár okamžiků pokračuje v projekci snu, který se mísí s realitou.

„Hypnagogické zážitky jsou psychologům velmi dobře známy. Stávají se asi dvěma třetinám lidí v době, kdy přecházejí z vědomé bdělosti do spánku. Mezi těmito takzvanými halucinacemi jsou obvyklé obrazy nebo tváře,“ vysvětluje britská výzkumnice paranormálních jevů Jenny Randles. „Jsou to prchavé představy a vzpomínky na ně obvykle v období nevědomí pominou, takže jen málokdo z nás si něco z tohoto úkazu pamatuje.“

Je ale toto vysvětlení dostačující pro to, co v rozhovoru popsal Sting? Kdyby šlo o jeho pouhou halucinaci, jen těžko by stejný výjev na stejném místě po probuzení spatřila i jeho manželka. Sting navíc dodává, že nešlo o jediný neobvyklý zážitek v tomto domě.

„V tom domě se stalo hodně věcí, spousta létajících předmětů, hlasy a podivné, podivné věci,“ tvrdí Sting a dodává, že určitý druh energie ke starým domům jednoduše patří.

Foto: Irish Examiner, YouTube
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články