reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Paranormální jevy
Slavný zpěvák Sting prý ve své ložnici spatřil ducha!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 2.8.2019
4.0tis
384
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Sting je po celý život vůči paranormálním jevům a duchům skeptický. V roce 2009 ale při jednom rozhovoru v rádiu přiznává, že se mu přihodilo něco, co ho donutilo změnit názor. Přímo v ložnici se mu zjevil duch, kterého viděla i jeho žena!

Úspěšný britský zpěvák Gordon Matthew Thomas (*1951), známý spíš pod svým uměleckým pseudonymem Sting se na výslunní dostává jako baskytarista rockové skupiny 70. a 80.

let The Police a pak pokračuje v sólové dráze, kde se mi také celkem daří. Od té doby absolvuje stovky různých rozhovorů. Teprve v roce 2009 se při jednom z nich přizná, jak to má s vírou v paranormální jevy a proč musel svůj názor přehodnotit.

„Nikdy bych neřekl, že věřím na duchy, dokud jsem jednoho neuviděl. A viděl jsem ho na vlastní oči,“ prohlašuje směle. Duch ho prý navštívil v ložnici jeho vlastního domu! Kromě toho prý zaznamenal i záhadné hlasy a dokonce objekty létající vzduchem.

Mluví zpěvák pravdu? Někdo jako Sting rozhodně nemá důvod si cokoliv zajímavého vymýšlet.

Sting a jeho žena Trudie.

MYSLEL, ŽE JE TO HRA

Zpěvák svůj duchařský zážitek popisuje stejně, jako ho před ním i po něm popsaly stovky dalších lidí. Scénář takových zážitků je naprosto shodný. Dotyčný se vzbudí uprostřed noci, otevře oči a uvidí ve své ložnici záhadnou postavu, která za okamžik zmizí.

Totéž se stalo i Stingovi. Pro něj bylo zjevení natolik živé, že si ho nejprve spletl se svou manželkou Trudie Styler (*1954). „Jednou jsem ležel v posteli, byl to velmi starý dům, kde jsem žil.

Vzbudil jsem se ve tři ráno. Podíval jsem se do rohu místnosti a myslel jsem, že vidím, jak tam stojí Trudie s dítětem – našim dítětem – v náručí a zírá na mě,“ vzpomíná zpěvák. „Říkal jsem si, že je to zvláštní.

Proč tam stojí v rohu a zírá na mě? Pak jsem natáhl ruku vedle sebe a Trudie tam byla. Najednou mě strašlivě zamrazilo. A ona (Trudie) se vzbudila a říká: ‚Proboha, kdo je?‘, takže tu ženu s dítětem v rohu místnosti viděla také,“ dokončuje mrazivý příběh. Kdo zpěváka navštívil v jeho ložnici?

Sting vypráví svůj příběh v talk show Jimmyho Fallona.

VYSVĚTLENÍ VĚDCŮ NESTAČÍ

Pro podobné zážitky vědci často mívají jednoduché vysvětlení. Psychologové předpokládají, že pokud dojde k náhlému probuzení, mozek na tuto skutečnost nestihne reagovat a tak ještě pár okamžiků pokračuje v projekci snu, který se mísí s realitou.

„Hypnagogické zážitky jsou psychologům velmi dobře známy. Stávají se asi dvěma třetinám lidí v době, kdy přecházejí z vědomé bdělosti do spánku. Mezi těmito takzvanými halucinacemi jsou obvyklé obrazy nebo tváře,“ vysvětluje britská výzkumnice paranormálních jevů Jenny Randles.

„Jsou to prchavé představy a vzpomínky na ně obvykle v období nevědomí pominou, takže jen málokdo z nás si něco z tohoto úkazu pamatuje.“

Je ale toto vysvětlení dostačující pro to, co v rozhovoru popsal Sting? Kdyby šlo o jeho pouhou halucinaci, jen těžko by stejný výjev na stejném místě po probuzení spatřila i jeho manželka. Sting navíc dodává, že nešlo o jediný neobvyklý zážitek v tomto domě.

„V tom domě se stalo hodně věcí, spousta létajících předmětů, hlasy a podivné, podivné věci,“ tvrdí Sting a dodává, že určitý druh energie ke starým domům jednoduše patří.

Foto: Irish Examiner, YouTube
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 703
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 1.6tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.3tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 2.2tis
Hostinec ve skotském Edinburghu je domovem hned několika různých přízraků. Údajně tu straší duchové čarodějnic, které byly mučeny ve sklepení pod budovou, a zjevil se tu také kvílivý přízrak smrti z irského folkloru. Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od sklenic létající po místnosti až po […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 3.1tis
Hotel Menger v americkém San Antoniu, a zejména jeho bar, zažil v dobách Divokého západu řadu rvaček a přestřelek. Působil tu také bývalý prezident Theodore Roosevelt, který opíjel kovboje a lákal je do armády. To vše tu prý zanechalo nesmazatelný otisk.     Bar byl otevřen v roce 1859 spolu s hotelem Menger. Stejně jako […]