reklama
7. října 1849: Blouznící spisovatel E. A. Poe je po svém nalezení umístěn do cely, ve které umírá. Zabila ho otrava alkoholem?
Domů     Reportáže
Smrtící tsunami: Vytvořila ji tajná zbraň?
Blanka Fišarová
od Blanka Fišarová 28.2.2018
6.5tis
536
SDÍLENÍ
6.5tis
ZOBRAZENÍ

Mezi troskami domů leží mrtvá těla tisíců lidí. Takový obraz zkázy po sobě zanechaly gigantické vlny, které se roku 2004 přiřítily ke břehům mnoha asijských i afrických států. Od té doby se ozývají hlasy, které tragédii neoznačují za důsledek přírodní katastrofy, ale testování takzvané tsunami bomby. Lze brát tyto teorie vážně?

Dvacátý šestý prosinec roku 2004 se zapsal do moderních dějin černým písmem. Tehdy se na pobřeží mnoha asijských států i břehům Afriky přihnaly smrtící vlny tsunami. Přírodní katastrofa si vyžádala životy více než dvou set tisíc lidí.

Vznik obřích vln podle oficiální verze zapříčinilo silné podmořské zemětřesení v Indickém oceánu. Pohromu nebývalého rozsahu však, jak si všímají někteří spisovatelé, doprovází několik podezřelých okolností. Co k nim patří?

Vzedmulo oceán podmořské zemětřesení?

Proč nepřišlo varování?

Moderní seizmografické přístroje jsou schopny přicházející zemětřesení v čas rozpoznat. Pokud dosáhne takové síly jako to v Indickém oceánu, dá se vznik tsunami očekávat. O nebezpečí například dobře věděl ředitel organizace NOAA (National Oceanic Atmospheric Administrations) se sídlem na Hawaii Charles McCreery.

Podle svých slov se prý pokusil ohrožené státy varovat, avšak nepodařilo se mu navázat spojení. Zato americké námořnictvo v postižených oblastech se stihlo včas na katastrofu připravit. Jak mohlo dojít k takové situaci?  Český publicista Jaroslav Chvátal (*1967) upozorňuje na další zvláštnosti.

„Proč varování obdržela Austrálie (tisíce kilometrů mimo kritickou oblast) a Indonésie (ležící přímo v epicentru či těsně vedle, kde varování postrádalo svůj účinek)?“ ptá se například. Tyto skutečnosti vedou konspirátory k závěru, že v Indickém oceánu možná nedošlo k přírodní katastrofě.

Podle jejich slov může mít neštěstí na svědomí výbuch nové zbraně – takzvané tsunami bomby. Opravdu by mohla existovat?

Takto vypadala po katastrofě jedna z nejhůř zasažených indonéských provincií Aceh na ostrově Sumatra.

Tajné experimenty

Možností vytvoření tsunami bomby se prý již během druhé světové války zabývala armáda Nového Zélandu. Údajně se snažila pomocí umělých podmořských výbuchů vytvořit obrovskou přívalovou vlnu. O výsledky těchto pokusů se podle nepotvrzených zpráv živě zajímaly zejména Spojené státy a Velká Británie.

Podařilo se snad Američanům smrtonosnou zbraň se sestrojit a bez skrupulí ji otestovali roku 2004 na nevinných lidech? Již měsíc před osudným šestadvacátým prosincem docházelo na pobřeží na Tasmánie k hromadnému úhynu delfínů a velryb.

Konspirační teoretici se domnívají, že umírali v důsledku uměle vyvolaných výbuchů. Někteří záhadologové ovšem nevěří, že by lidé byli schopni vytvořit zbraň s tak mocným účinkem. Katastrofu proto považují za dílo reptiliánů, mimozemských ještěrů, kteří se údajně snaží zničit naši planetu. Jde jen o za vlasy přitažené spekulace?

Podle konspiračních teorií způsobila tragédii tajná zbraň známá jako tsunami bomba.
Foto: Wikimedia Commons, www.youtube.com
reklama
Související články
od Eva Soukupová 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května (kolem 1:25 hodin) zachytily bezpečnostní […]
od Eva Soukupová 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]