reklama
25. června: Den zjevení v bosenské Medžugorji připomíná sérii mariánských zjevení z roku 1981.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelná panenka s „loveckým“ senzorem: Prokáže existenci duchů?
Nelly Černohorská
od Nelly Černohorská 13.12.2021
2.8tis
Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.
275
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Bojíte se rádi? Pořiďte si strašidelnou panenku, co přitahuje nadpřirozeno. Zajímáte-li se o lov duchů, zpozorněte.

V Anglii přišli s nápadem vyrobit panenky, jež v sobě mají ukryté senzory spouštějící se v blízkosti paranormální aktivity. A pozor! Přidanou hodnotou je jejich historie. Dříve totiž někomu skutečně patřily.

Máte pocit, že vás doma něco sleduje a že nejste sami? Panenky jsou dost děsivé samy o sobě, aniž by potřebovaly hororový make-up. Nemyslíte? Tyto „hračky“ mají svou historii a věří se, že přitahují zejména duchy dětí a matek. Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.

Panenka s historií

Každá panenka (Haunted Trigger Doll) je unikát a všechny byly pořízeny z pozůstalostí či domácích výprodejů. Mají tedy minulost, což by mohlo zaujmout lidi zabývající se posedlými hračkami.

Je to právě neznámý původ a možnost, že si s sebou panenka odnesla něco ze svého dřívějšího domova, co ji dělá přitažlivější. A výrobci dodávají: „Nemáme přesné záznamy o předchozí historii jednotlivých panenek, takže nemůžeme převzít žádnou odpovědnost za problémy s vazbami.“

Tyto „hračky“ mají svou historii a věří se, že přitahují zejména duchy dětí a matek.

Delikátní věcička

Nenechte se zmást slušivým vzhledem. Do dětských rukou nepatří. Panenky jsou starožitné a některé části jsou z porcelánu (hlava). Vzhledem ke stáří a jisté míře poničení byla jejich těla rozložena, opravena a znovu složena.

Jejich starý vzhled byl zachován. Zároveň byla do panenek vložena špičková elektronika používající se při výzkumu paranormálních jevů.

„Ta moje funguje!“ říká nadšeně Chris. „Když jsme s manželem koupili dům, tušila jsem, že tam je něco s námi. Zvlášť dole v přízemí. Chvíli poté, co jsme se nastěhovali, jsem začala mít pocit, že mě něco sleduje a necítila jsem se tam dobře.

Přepadal mě bezdůvodný strach, bolela mě hlava a nemohla jsem spát. Když jsem si panenku pořídila, několikrát nás pak v noci probudila, jak z ničeho nic začala pípat a celá se rozsvítila. Dům jsem nechala vysvětit a od té doby nic.“

Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.

Pro fajnšmekry

Pracuje se s teorií, že duchy lze zachytit pomocí měřičů reagujících na změny elektromagnetického (EMP) a elektrostatického pole. Proto ani v těchto panenkách nesmí chybět. Z hlavy jim vychází nenápadná anténka elektrostatického senzoru a její měřič EMP má rozsah vzorkování 30–20 000 Hz, díky čemuž lze bez problémů sledovat pohyb ducha v místnosti.

Navíc má panenka LED podsvícení očí, zobrazovací LED diody v hrudníku, reaguje na změnu teploty a také vnímá světlo. Je-li senzor spuštěn, rozsvítí se a upozorní nás zvukovým signálem. Panenka nám také umožní komunikaci s duchem formou jednoduchých otázek směrovaných k odpovědím ano/ne (například pomocí diod – jeden záblesk pro ano, dva záblesky pro ne).

Panenky jsou dost děsivé samy o sobě, aniž by potřebovaly hororový make-up. Nemyslíte?

Magnet na duchy

Vzhledem ke stáří a původu těchto „lovců“ je na místě předpokládat, že pokud v sobě panenka někoho už dávno nemá, mohla by, zvlášť s ohledem na její současné využití, duchy i jiné bytosti přitahovat. Odhaduje se, že slabost pro ni budou mít především zemřelé děti a matky.

Máte pocit, že vás doma něco sleduje a že nejste sami?

„Sbírám panenky,“ říká Sarah, „je to můj koníček od dětství. Samozřejmě, že jsem už děsivé příběhy slyšela, ale vlastní zkušenost jsem neměla. Na internetu jsem náhodou našla odkaz na tyhle panenky a do oka mi padla Elsie.

Posadila jsem ji na prádelník v ložnici, ale po dvou týdnech jsem ji musela dát pryč. Nemám z ní vyloženě strach, ale asi úplně v pořádku není. Co se mnou spala, pravidelně jsem se budila o půl třetí ráno celá zpocená a s takovým svíravým pocitem na hrudi.

Prvně jsem to přisuzovala zjitřené fantazii, ale dva týdny jsou přece jen dlouho. Teď je v obýváku a já zase klidně spím, i když mě někdy k sobě volá svým pípáním.“

Jsou tedy duchové skuteční? Otázka, na kterou hledají odpověď miliony lidí. Dokazují reakce panenek jejich existenci, nebo se jedná o prostou vadu čidel a nespavost v důsledku stresu? Nevíme. Pokud si však zachováme otevřenou mysl i zdánlivě nemožné se stane skutečností.

Foto: www.pixabay.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 24.6.2022 1.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 672
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.1tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]
od Eva Soukupová 22.6.2022 2.2tis
Panenka, kterou proslavila především filmová franšíza V zajetí démonů, je hollywoodskými tvůrci označovaná za nejnebezpečnější předmět, s jakým se kdy dvojice démonologů Warrenových setkala. Skutečný příběh posedlé panenky je přinejmenším stejně děsivý jako ten ze stříbrného plátna. V roce 1952 zakládá manželská dvojice Edward Warren Miney (1926–2006) a Lorraine Rita Warren (1927–2019) Společnost pro psychický výzkum […]
od Dalibor Vrána 21.6.2022 2.9tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Stalo se přesně tohle i slavnému herci? Mýtů opředených kolem zrcadel existuje spousta. Nahlédnete do něj prý […]