18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelná panenka s „loveckým“ senzorem: Prokáže existenci duchů?
Nelly Černohorská
od Nelly Černohorská 13.12.2021
2.8tis
Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.
275
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Bojíte se rádi? Pořiďte si strašidelnou panenku, co přitahuje nadpřirozeno. Zajímáte-li se o lov duchů, zpozorněte.

V Anglii přišli s nápadem vyrobit panenky, jež v sobě mají ukryté senzory spouštějící se v blízkosti paranormální aktivity. A pozor! Přidanou hodnotou je jejich historie. Dříve totiž někomu skutečně patřily.

Máte pocit, že vás doma něco sleduje a že nejste sami? Panenky jsou dost děsivé samy o sobě, aniž by potřebovaly hororový make-up. Nemyslíte? Tyto „hračky“ mají svou historii a věří se, že přitahují zejména duchy dětí a matek. Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.

Panenka s historií

Každá panenka (Haunted Trigger Doll) je unikát a všechny byly pořízeny z pozůstalostí či domácích výprodejů. Mají tedy minulost, což by mohlo zaujmout lidi zabývající se posedlými hračkami.

Je to právě neznámý původ a možnost, že si s sebou panenka odnesla něco ze svého dřívějšího domova, co ji dělá přitažlivější. A výrobci dodávají: „Nemáme přesné záznamy o předchozí historii jednotlivých panenek, takže nemůžeme převzít žádnou odpovědnost za problémy s vazbami.“

Tyto „hračky“ mají svou historii a věří se, že přitahují zejména duchy dětí a matek.

Delikátní věcička

Nenechte se zmást slušivým vzhledem. Do dětských rukou nepatří. Panenky jsou starožitné a některé části jsou z porcelánu (hlava). Vzhledem ke stáří a jisté míře poničení byla jejich těla rozložena, opravena a znovu složena.

Jejich starý vzhled byl zachován. Zároveň byla do panenek vložena špičková elektronika používající se při výzkumu paranormálních jevů.

„Ta moje funguje!“ říká nadšeně Chris. „Když jsme s manželem koupili dům, tušila jsem, že tam je něco s námi. Zvlášť dole v přízemí. Chvíli poté, co jsme se nastěhovali, jsem začala mít pocit, že mě něco sleduje a necítila jsem se tam dobře.

Přepadal mě bezdůvodný strach, bolela mě hlava a nemohla jsem spát. Když jsem si panenku pořídila, několikrát nás pak v noci probudila, jak z ničeho nic začala pípat a celá se rozsvítila. Dům jsem nechala vysvětit a od té doby nic.“

Panenky se zabudovaným senzorem slouží jako ukazatel přítomnosti duchů a démonů.

Pro fajnšmekry

Pracuje se s teorií, že duchy lze zachytit pomocí měřičů reagujících na změny elektromagnetického (EMP) a elektrostatického pole. Proto ani v těchto panenkách nesmí chybět. Z hlavy jim vychází nenápadná anténka elektrostatického senzoru a její měřič EMP má rozsah vzorkování 30–20 000 Hz, díky čemuž lze bez problémů sledovat pohyb ducha v místnosti.

Navíc má panenka LED podsvícení očí, zobrazovací LED diody v hrudníku, reaguje na změnu teploty a také vnímá světlo. Je-li senzor spuštěn, rozsvítí se a upozorní nás zvukovým signálem. Panenka nám také umožní komunikaci s duchem formou jednoduchých otázek směrovaných k odpovědím ano/ne (například pomocí diod – jeden záblesk pro ano, dva záblesky pro ne).

Panenky jsou dost děsivé samy o sobě, aniž by potřebovaly hororový make-up. Nemyslíte?

Magnet na duchy

Vzhledem ke stáří a původu těchto „lovců“ je na místě předpokládat, že pokud v sobě panenka někoho už dávno nemá, mohla by, zvlášť s ohledem na její současné využití, duchy i jiné bytosti přitahovat. Odhaduje se, že slabost pro ni budou mít především zemřelé děti a matky.

Máte pocit, že vás doma něco sleduje a že nejste sami?

„Sbírám panenky,“ říká Sarah, „je to můj koníček od dětství. Samozřejmě, že jsem už děsivé příběhy slyšela, ale vlastní zkušenost jsem neměla. Na internetu jsem náhodou našla odkaz na tyhle panenky a do oka mi padla Elsie.

Posadila jsem ji na prádelník v ložnici, ale po dvou týdnech jsem ji musela dát pryč. Nemám z ní vyloženě strach, ale asi úplně v pořádku není. Co se mnou spala, pravidelně jsem se budila o půl třetí ráno celá zpocená a s takovým svíravým pocitem na hrudi.

Prvně jsem to přisuzovala zjitřené fantazii, ale dva týdny jsou přece jen dlouho. Teď je v obýváku a já zase klidně spím, i když mě někdy k sobě volá svým pípáním.“

Jsou tedy duchové skuteční? Otázka, na kterou hledají odpověď miliony lidí. Dokazují reakce panenek jejich existenci, nebo se jedná o prostou vadu čidel a nespavost v důsledku stresu? Nevíme. Pokud si však zachováme otevřenou mysl i zdánlivě nemožné se stane skutečností.

Foto: www.pixabay.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 17.1.2022 1.3tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 2.2tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]
od Matěj Soukup 15.1.2022 2.6tis
Hotel Shelbourne v hlavním městě Irska Dublinu je impozantní stavbou z poloviny 19. století a mezi turisty se těší velké oblibě. Jeho více než 250 pokojů slouží od roku 1824 generacím návštěvníků a hotel je tak významný, že se v něm dokonce 2018 uskutečnilo losování finále fotbalové Ligy národů. Hotel má ovšem i jednu stránku, […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.8tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Pavel Polcar 13.1.2022 3.6tis
Duchové stále patří mezi entity, které se současné vědě nedaří vysvětlit. Experti na paranormální jevy však mají jasno a jsou o jejich existenci přesvědčeni. Co však duše zemřelých po smrti chtějí? V České republice je na „lov duchů“ odborníkem Jaroslav Drábek, jenž má údajně nespočet hodin nahrávek konverzací s duchy. Pro pátrače po duších na […]