21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelný maják St. Augustine: Komu patří postava na věži
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 29.8.2019
6.3tis
510
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Maják St Augustine je vybudován proto, aby varoval námořníky před nebezpečnými útesy. Zdá se však, že jeho světlo slouží nejen zbloudilým lodím, ale i zbloudilým duším, které stavení doslova přitahuje. Setkávají se jeho návštěvníci s duchy lidí, kteří tu zemřeli?

St. Augustine v roce 1824.

Do provozu byl uveden v roce 1824, dnes slouží jako muzeum, ale duchové správců budovy, kteří jsou už dávno po smrti, ho neopouštějí. Svou přítomnost prý dávají najevo i několikrát týdně! Neméně děsivými obyvateli majáku jsou přízračná zjevení malých děvčátek.

Lovci duchů jsou tu úspěšní. Na místě pořizují několik zajímavých záznamů.

Vůně doutníků se pojí k mrtvým správcům.

SPRÁVCŮV OBLÍBENÝ DOUTNÍK

Náhlé závany vůně tabáku jsou tu tak časté, že se jimi současní obyvatelé majáku ani neznepokojují. Je to prý jen způsob, jakým dávají najevo svou přítomnost bývalí správci, kteří byli náruživými kuřáky.

Když je v roce 1865 Dr. Alan Ballard, někdejší majitel majáku, americkou vládou nucen se zařízení vzdát, vzdoruje i výhružkám, že bude maják vyvlastněn. Sám Ballard přísahá, že maják nikdy neopustí.

Drží se tohoto slibu i po své smrti? Zvláštní pouto si k majáku vytváří také bývalý správce Peter Rasmussen, který je také při své práci neobyčejně pečlivý. Možná proto tu jeho duše stále zůstává a ohlašuje se typickou vůní svých oblíbených doutníků.

Tragická nehoda stojí za příběhem dalšího kuřáckého ducha. Je jím správce Joseph Andreu, který zemřel po pádu při natírání budovy v 50. letech 19. století.

Záhadná postava na věži prý patří jedné z utonulých dívek.

VOLÁNÍ O POMOC I SMÍCH

V budově se prý také samovolně rozsvěcejí a zhasínají světla nebo se bezdůvodně spouští alarm. Mnohem mrazivější jsou prý kroky, volání, povzdechy i smích, které se budovou rozléhají. Američtí lovci duchů pod vedením vyšetřovatele Jasona Hawese (*1971) na místě provedli své šetření a jejich audiorekordér zachytil několik hlasů vzdáleného rozhovoru, který náhle přeruší zřetelný ženský hlas.

„Pomoz mi, pomoz mi,“ prosí. Ve stejném okamžiku spatří několikačlenná skupinka vyšetřovatelů zvláštní stín. Smích slyšitelný zejména ve věži majáku v pozdních nočních hodinách prý patří dcerám jiného ze správců.

Třináctiletá Eliza Pittee a o dva roky starší Mary v roce 1873 utonuly v blízkosti majáku. Návštěvníkům majáku se na fotografiích často objevují orby či jiné světelné úkazy.

Jednomu z nich se ale na snímku zjevila neznámá dívčí postava upřeně hledící na moře. Mohla by to být jedna z utopených dívek? Zjevení dvou malých dívek pozoroval také poslední správce majáků, kterého to vyděsí natolik, že poté odmítá spát v přilehlém domku a raději si pronajme blízký bungalov.

Foto: staugustinesocial.com, Wikipedia, coolinterestingstuff.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 19.5.2022 962
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 2.4tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Strach a zděšení zažívá v roce 2011 rodina Britky Lisy Manning. Podivné jevy v domě nejprve hlásí její dvě malé děti Ellie (11 let) a Jaydon (6 let). Děsí je nevysvětlitelné zvuky a samovolný pohyb předmětů.     Matka tomu však nevěnuje pozornost. Dětská fantazie je přece tak veliká! Jenže v tomto případě to neplatí. […]
od Lucie Kubešová 14.5.2022 1.5tis
Lesní porosty jsou zdrojem odpočinku, načerpání sil a pohody. Proto jsou lidmi tak oblíbené. Ale jsou oblasti, kdy se les může tvářit také nepřátelsky. Vzpomeňme známý a obávaný Branišovský les u Českých Budějovic, který je opředený celou řadou děsivých pověstí. V cizině mezi ty obávané lesy patří také rumunský, zvaný Hoia – Baciu. LES HOIA […]