4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Strašidelný maják St. Augustine: Komu patří postava na věži
Strašidelný maják St. Augustine: Komu patří postava na věži
od 29.8.2019
6.3tis
510
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Maják St Augustine je vybudován proto, aby varoval námořníky před nebezpečnými útesy. Zdá se však, že jeho světlo slouží nejen zbloudilým lodím, ale i zbloudilým duším, které stavení doslova přitahuje. Setkávají se jeho návštěvníci s duchy lidí, kteří tu zemřeli?

St. Augustine v roce 1824.
St. Augustine v roce 1824.

Do provozu byl uveden v roce 1824, dnes slouží jako muzeum, ale duchové správců budovy, kteří jsou už dávno po smrti, ho neopouštějí. Svou přítomnost prý dávají najevo i několikrát týdně! Neméně děsivými obyvateli majáku jsou přízračná zjevení malých děvčátek.

Lovci duchů jsou tu úspěšní. Na místě pořizují několik zajímavých záznamů.

Vůně doutníků se pojí k mrtvým správcům.
Vůně doutníků se pojí k mrtvým správcům.

SPRÁVCŮV OBLÍBENÝ DOUTNÍK

Náhlé závany vůně tabáku jsou tu tak časté, že se jimi současní obyvatelé majáku ani neznepokojují. Je to prý jen způsob, jakým dávají najevo svou přítomnost bývalí správci, kteří byli náruživými kuřáky.

reklama

Když je v roce 1865 Dr. Alan Ballard, někdejší majitel majáku, americkou vládou nucen se zařízení vzdát, vzdoruje i výhružkám, že bude maják vyvlastněn. Sám Ballard přísahá, že maják nikdy neopustí. Drží se tohoto slibu i po své smrti?

Zvláštní pouto si k majáku vytváří také bývalý správce Peter Rasmussen, který je také při své práci neobyčejně pečlivý. Možná proto tu jeho duše stále zůstává a ohlašuje se typickou vůní svých oblíbených doutníků.

Tragická nehoda stojí za příběhem dalšího kuřáckého ducha. Je jím správce Joseph Andreu, který zemřel po pádu při natírání budovy v 50. letech 19. století.

Záhadná postava na věži prý patří jedné z utonulých dívek.
Záhadná postava na věži prý patří jedné z utonulých dívek.

VOLÁNÍ O POMOC I SMÍCH

V budově se prý také samovolně rozsvěcejí a zhasínají světla nebo se bezdůvodně spouští alarm. Mnohem mrazivější jsou prý kroky, volání, povzdechy i smích, které se budovou rozléhají.

reklama

Američtí lovci duchů pod vedením vyšetřovatele Jasona Hawese (*1971) na místě provedli své šetření a jejich audiorekordér zachytil několik hlasů vzdáleného rozhovoru, který náhle přeruší zřetelný ženský hlas. „Pomoz mi, pomoz mi,“ prosí.

Ve stejném okamžiku spatří několikačlenná skupinka vyšetřovatelů zvláštní stín. Smích slyšitelný zejména ve věži majáku v pozdních nočních hodinách prý patří dcerám jiného ze správců.

Třináctiletá Eliza Pittee a o dva roky starší Mary v roce 1873 utonuly v blízkosti majáku. Návštěvníkům majáku se na fotografiích často objevují orby či jiné světelné úkazy.

Jednomu z nich se ale na snímku zjevila neznámá dívčí postava upřeně hledící na moře. Mohla by to být jedna z utopených dívek?

reklama

Zjevení dvou malých dívek pozoroval také poslední správce majáků, kterého to vyděsí natolik, že poté odmítá spát v přilehlém domku a raději si pronajme blízký bungalov.

Foto: staugustinesocial.com, Wikipedia, coolinterestingstuff.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.3tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.1tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.6tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.3tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o