26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelný pivovar Bushwakker Brewpub: Duch prý napadl zdejšího zaměstnance
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.8.2022
2.6tis
V Regině si můžete dát pivo s duchy, foto Pixabay
264
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Po smrtícím tornádu, které se přehnalo městem Regina v kanadské provincii Saskatchewan, se v jedné z tamních budov začíná odehrávat množství paranormálních jevů. Při jednom incidentu dokonce dochází k fyzickému napadení zaměstnance pivovaru.

Zaměstnanec při práci schytal ránu do zad, foto Pixabay Trosky města po řádění tornáda, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo V Regině si můžete dát pivo s duchy, foto Pixabay

V červnu 1912 zasáhlo Reginu jedno z nejhorších zaznamenaných tornád v historii země. Mnoho budov je tehdy srovnáno se zemí, 28 nešťastníků umírá a dalších několik lidí se pohřešuje. Čtyři z nich zřejmě zůstali uvězněni v ruinách tamní čínské prádelny.

Jejich těla se ale nenajdou, a tak nikdy nejsou pohřbeni ani prohlášeni za mrtvé. Později je na místě bývalé prádelny vybudován pivovar s hospodou a strašidelné jevy na sebe nenechávají dlouho čekat.

V celé budově jsou zaznamenávány nejrůznější paranormální aktivity, světla se samovolně rozsvěcejí a zhasínají, vzduchem létají různé objekty a v jednom případě dokonce dojde k fyzickému napadení zaměstnance pivovaru!

To když si pomocný sládek udělá přestávku v mletí obilí a náhle neznámo odkud přiletí úder do jeho zad. Sládek si pak v koupelně vyhrne košili a zjistí, že mu mezi lopatkami zůstal červený otisk ruky. Incidentu přitom přihlížel sládkův nadřízený, takže je vyloučeno, aby si muž cokoliv vymyslel. Byl napaden jedním ze zdejších duchů?

Trosky města po řádění tornáda, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo

PŘÍZRAK SEBEVRAHA

Další nepříjemný incident se odehrává v kotelně pivovaru, kdy kolem jednoho ze zaměstnanců začne zničehonic létat uhlí vrhané neviditelnou silou napříč místností. Čas od času se se zdejšími přízraky setkávají i zákazníci ve zdejší pivnici.

Média, která hospodu příležitostně navštěvují, prý na místě pociťují přítomnost mnoha duchů. Jednoho z nich prý provozovatelé znají jménem. Má jím být původní správce budovy James Strathdee, který se údajně ve 30. letech minulého století zastřelil brokovnicí na druhé straně ulice.

Některé teorie spekulují, že to nebyl Strathdee, kdo vystřelil ze zbraně, která ho připravila o život. Mrtvý správce od té doby dá čas od času najevo, že tu stále pobývá. Je možné, že jeho duch nedošel klidu, neboť jeho skutečný vrah unikl spravedlnosti?

Zaměstnanec při práci schytal ránu do zad, foto Pixabay
Foto: Pixabay, CC
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 75
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 170
Uri Geller (*1946) je muž, jenž prý disponuje snad všemi druhy nadpřirozených schopností. Geller proklamuje, že dokáže silou mysli ohýbat příbory či hýbat s věcmi. Veřejně předvádí, jak dokáže číst myšlenky, či pouhou silou vůle zastaví výtah.     Od poloviny 90. let 20. století se navíc pouští i do myšlenkografie. Člověk, který má mít […]
od Mirek Brát 24.9.2022 2.6tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]