Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Tajemná Antarktida: Kdo obývá jižní pól?

Antarktida, země věčného mrazu, kterou obývá jen hrstka nejodolnějších tvorů. Tak mnozí vidí nejjižnější část naší planety. Občas však na veřejnost prosakují zprávy napovídající o opaku. Kolem jižního pólu mají existovat oázy bující životem.

Bohatou zelení se procházejí tvorové podobní mamutům a nosorožcům, kteří tu žijí s dosud neznámou rasou lidí. Proč se o tom nemůžeme v dnešních učebnicích dočíst?

Veškeré důkazy, které neodpovídají obecně přijímané představě o podobě Antarktidy, podléhají přísnému utajení a krátce po svém odhalení nenávratně mizí v tajných archivech. Ačkoliv je Antarktida pod mezinárodní správou a na jejím pobřeží stojí několik výzkumných stanic, tajemství vzdálenějších, dosud nedotčených ledových planin, střeží nejen nehostinné klima, jehož teploty dokáží klesnou až k -89 stupňům Celsia, ale také něco mnohem zlověstnějšího…

KDY ZAMRZLA ANTARKTIDA?

Pobřežní části rozlehlého ledového kontinentu objeveného v roce 1889, jsou poměrně dobře zmapované. To se ovšem nedá říct o jeho vnitrozemí. První důkladné satelitní mapování pochází až z roku 1997, letecké snímky vzdálenějších oblastí neexistují dodnes.

Už v tomto bodě se ale některé prameny rozcházejí. Mapa tureckého kapitána a námořníka Piriho Reise (asi 1470-1555), vyznačuje kontinent poměrně přesně.

Obdobně jsou na tom mapy ze 14. až 18. století. Tyto mapy jsou pro odborníky nerozluštitelnou záhadou, neboť znázorňují i pozoruhodné detaily, které jsou nám známy až od 40. let 20. století. Jenže Antarktida v podání dávných map vůbec není ledovou pustinou!

Znamená to, že tvůrci map znali jižní pól dříve, než ho pokryl sníh? Jenže k tomu mělo dojít už před 30 miliony let! Mohli se vědci ve výpočtech zmýlit?

Tento názor zastává německý záhadolog dr. Hans Joachim Zillmer (*1950) a podporuje ho i řada vědců. Podle nich muselo dojít k náhlému ochlazení na celé planetě mnohem později a existuje pro to mnoho důkazů.

Například nálezy živočichů za severním polárním kruhem, kteří nejenže patří do zcela odlišných podnebních pásů, ale také zamrzli ve stoje a smrt je stihla náhle, protože v žaludku mají ještě nestrávenou potravu!

Mapa Piriho Reise
ZKÁZA EXPEDICE HIGH JUMP

Když se americký letec Richard E. Byrd (1888 –1957) chystá v listopadu 1929 přeletět jižní pól, jeho počin tehdy v přímém přenosu. Rutinní popis přeletu najednou přeruší silné poruchy, to Byrdeův stroj vlétl do husté mlhy, za okamžik se ozve pilotův hlas zcela jasně a užasle hlásí: „Podívej, vidíš to? Všude tam dole je tráva. Šťavnatá tráva. Jak je zelená! Všude jsou květiny. Jaká krása. A podívej se na ta zvířata! Vypadají jako losi, tráva jim po břicha. A podívej, jsou tu i lidé! Zdají se udivení, že vidí letadlo.

” Vysílání je náhle přerušeno reklamou a pozdější téměř stostránková zpráva z přeletu popisující také stavby podobné egyptským pyramidám brzy mizí ze všech archivů.

Byrde se ovšem nevzdává a v letech 1946–1947 plánuje expedici s názvem High Jump za miliony dolarů. K dispozici má nejmodernější techniku své doby, čtyři lodě, obojživelné čluny, letadla a před 4000 zkušených vojáků.

Přestože je expedice naplánovaná na čtyři měsíce, musí být nečekaně ukončena už po necelých dvou týdnech. Náhle totiž přijdou o několik letadel a téměř 1500 vojáků! Hlídá jižní pól někdo další?

Dnes je na Antarktidě řada vědeckých základen.
BEZPEČNOSTNÍ RIZIKO

Krátce po expedici jako filmový zpravodaj v kinech běží dokument s fotografiemi neuvěřitelných oáz s bujnou vegetací a zvířaty podobnými mamutům a losům. I tento snímek je brzy zakázán a mizí neznámo kde.

Byrde a další účastníci expedice přesto až do své smrti trvají na pravdivosti vydané zprávy.

Ještě v roce 1947 Byrde chilskému reportérovi, který mimochodem později za podivných okolností spáchal sebevraždu, tvrdí, že v případě ozbrojeného konfliktu hrozí reálné riziko, že budou Spojené státy napadeny objekty, které jsou schopné přeletět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí.

Měl na mysli čočkovité létající objekty, které zde v roce 1965 pozorovala posádka argentinského loďstva? Působí tu nějaká neznámá vyspělá inteligentce? Vysvětlení je možná daleko jednodušší…

POD VEDENÍM NACISTŮ

Existují důkazy, že během druhé světové války mají v Antarktidě vojenskou základnu Němci. O oblast za jižním polárním kruhem se podezřele zajímají už koncem 30. let a část kontinentu vyhlašují za své území.

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že je oblast spojena s hledání tajemné podzemní říše Agharty. Na jižním pólu je údajně zemská kůra nejtenčí a v blízkosti tamních jezer mají podle očitých svědků být jeskyně s vchody do této říše.

Jejich stěny prý pokrývají nápisy neznámém jazyce.

Podle některých teorií se na základnu před koncem druhé světové války stihnou ukrýt někteří nacističtí pohlaváři. Nejsou nakonec tajemné objekty, před kterými Byrde varoval, proslulé Hitlerovy létající talíře, o jejichž výrobu vůdce úpěnlivě usiloval?

Pokud mají být legendární Agharťané potomky lidí ze zaniklé civilizace, není pak Antarktida onou bájnou Atlantidou? Své tajemství nám ledový kontinent nejspíš hned nevydá. Nad jižním pólem jsou totiž slepé i satelity a radarové snímky jsou zastíněny černým mrakem.

Odborníci ale bez bližšího zkoumání tvrdí, že jsou přirozeného původu.

Leží někde v srdci ledu a sněhu bájná Atlantida?

Foto: www.sciencenews.org, http://oceanleadership.org, http://www.revelations-of-the-ancient-world.com, pre00.deviantart.net
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Americké zombie: Chtěli George Washingtona přivézt po smrti k životu?
epochaplus.cz

Americké zombie: Chtěli George...

„Nezoufejte. Ještě je šance ho zachránit!“...
Love story zavání těžkými šrámy
nasehvezdy.cz

Love story zavání těžkými...

Člověk míní, život mění. To...
Prošvihne svou poslední šanci?
nasehvezdy.cz

Prošvihne svou poslední šanci?

Své rodinné štěstí si...
Drsní zabijáci s jedinou slabinou!
epochalnisvet.cz

Drsní zabijáci s jedinou...

Krokodýli obývají naši planetu už stovky milionů let....
Čína: Její panenská příroda vám sebere dech
epochanacestach.cz

Čína: Její panenská příroda...

Slunce se mocně...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Deník uleví od trápení na duši
panidomu.cz

Deník uleví od trápení na duši

Skutečně, svěřovat se se svými starostmi...
Má bezstarostná povaha dostala za vyučenou
skutecnepribehy.cz

Má bezstarostná povaha...

V životě jsem si prošla mnoha...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Špíz marinovaný v jogurtu
tisicereceptu.cz

Špíz marinovaný v jogurtu

Špíz je oblíbená pochoutka. Jednoduše na špejli napícháte...
Sklizeň prvních zemědělců: Neolitické ženy se mužské práce nebály
epochaplus.cz

Sklizeň prvních zemědělců:...

Žena v období neolitu (mladší době...
Kultovní boty se žlutým prošíváním v podání dvojice Bex Stud
iluxus.cz

Kultovní boty se žlutým...

Rebelský a provokativní duch je značce Dr....